Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Ameerika Ühendriigid Kas teadsid, et lõbustus- ja teemaparkidest on kõige populaarsem...


Kas teadsid, et lõbustus- ja teemaparkidest on kõige populaarsem...


Ameerika Ühendriigid (.us)

2012.06.21 13:54
Autor: ReisiGuru.ee

Lõbustus ja teemaparkidest on kõige populaarsem Magic Kingdom (Maagiline Kuningriik) Walt Disney World’s (Walt Disney Maailmas), mis asub USA-s Florida osariigis Orlando linna lähedal. 2011. aastal külastas seda imelist paika enam kui 17 miljonit inimest.


Kas teadsid, et...

ReisiGuru - Kas teadsid et...

Võrdluseks USA-s California osariigis asuvat Disneylandi külastas 2011. aastal 16,14 miljonit inimest. Euroopas asuvatest lõbustus- ja teemaparkidest oli 2011.aastal kõige populaarsem Prantsusmaal Pariisis asuv Disneyland, mida külastas 15,6 miljonit inimest. Sellega oli Pariisi teemapark maailmas külastatavuselt kolmandal kohal.

Magic Kingdom asub Florida osariigi keskosas Orange maakonnas Lake Buena Vista-s. Lähim suurem linn on 240 tuhande elanikuga Orlando, kus koos eeslinnadega (Urban area) elab peaaegu 1,4 miljonit inimest. Lisaks Magic Kingdom’ile on Orlando lähedal asuvas Walt Disney World’s (pindala kokku 12173 ha) veel kolm teemaparki ja kaks veeparki.


Kas teadsid, et lõbustus- ja teemaparkidest on kõige populaarsem...

Cinderella's Castle

Magic Kingdom’i ehitamist alustati 1967.aastal ja ta avati 1. oktoobril 1971. Selleks ajaks oli juba üle 15 aasta tegutsenud Californias asuv Disneyland, mis avati 1955. Avamise hetkel oli Magic Kingdomis 23 atraktsiooni, neist 3 unikaalset ja 20 sellist, mis olid olemas ka Californias asuvas Disneylandis. Atraktsioonid olid jaotatud kuue erineva teemaala vahel, millest üks (Liberty Square ehk Vabaduse Väljak) oli unikaalne. Alates avamisest on Magic Kingdom suletud olnud vaid viie intsidendi ajal, milledest neli on olnud keeristormid.

Kaasajal on Magic Kingdomis (mis tavaliselt on avatud üheksast hommikul kuni kümneni õhtul) 46 atraktsiooni, mis on jaotatud kuue teemaala vahel. Need alad on Main Street U.S.A. (USA peatänav), Frontierland (Piirimaa), Fantasyland (Fantaasiamaa), Adventureland (Reisimaa), Liberty Square (Vabaduse väljak), Tomorrowland (Homsemaa). Magic Kingdomi keskel asub 58 meetri kõrgune Tuhktariinu loss. Selle läheduses asub aga partnerite, Walt Disney ja Walt Disney poolt loodud Miki-Hiire tegelaskuju mälestussammas.


Kas teadsid, et lõbustus- ja teemaparkidest on kõige populaarsem...

Magic Kingdom

Kõikidel pargi külastajatel on Magic Kingdomis võimalik kohtuda paljude tegelastega, kellega Walt Disney filmikompaniil on tulnud tegemist teha, olgu selleks siis Miki-Hiir, Pluto ja Piilupart Donald või hoopis Rapunzel, Aladdin ja Mary Poppins. Homsemaa teemaala püüab aga piiluda tulevikku. Selles alas, mida on kujutatud kui galaktikatevahelist linna, ei puudu kosmoseraketid, UFO-d ega robotid.


Kas teadsid, et lõbustus- ja teemaparkidest on kõige populaarsem...

Parade at Magic Kingdom, Walt Disney World, Florida. Autor: Katsutoshi Seki

Magic Kingdomis on enam kui 25 söögikohta, kusjuures enamus söögikohti on seotud mingi kindla teemaga. Näiteks on seal olemas Tuhkatriinu-, Kristallpalee-, Kosmilise Kiire Tähevalguse ja Pinocchio söögikoht. Magic Kingdomis on ka enam kui 30 kauplust. Paljud neist on seotud mingi kindla teemaga, kuid on ka lihtsalt laia valikuga turistipoode.
Magic Kingdom ja laiemalt Walt Disney World on kuulus ka oma monoraili poolest. Seda ühel rööpal liikuvat rongi kasutab aastas enam kui 50 miljonit Walt Disney World’i külastajat, mistõttu sealset monoraili peetakse maailmas kõige enam kasutatavaks. Monorail avati 1971.a. Kaasajal on peaaegu 24 km pikkusel monoraili võrgustikul kasutusel 3 liini, kus sõidab kokku 12 monoraili rongi.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: Orlando
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohta
TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Washington D.C.:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: