ReisiGuru

›› Avaleht Ameerika Ühendriigid Rajatav interaktiivne Tähesõdadega seotud teemapark – Star Wars Land


Rajatav interaktiivne Tähesõdadega seotud teemapark – Star Wars Land


Ameerika Ühendriigid (.us)

2015.12.21 10:36
Autor: ReisiGuru.ee

Walt Disney Company’l on Tähesõdade filmide ja sellega seonduva austajatele mitmeid rõõmustavaid uudiseid. Ühest küljest on oodata Tähesõdade filmide kaheksandat osa (peaks kinolevisse tulema mais 2017) ja üheksandat osa (peaks kinolevisse tulema 2019), kuid teisest küljest on Walt Disney Company’l loomisel ennenägematult võimsad, atraktiivsed ja interaktiivsed Tähesõdadega seotud teemapargid. Nimelt on Walt Disney Company otsustanud, et USA-sse rajatakse lähematel aastatel kaks Tähesõdade teemaprki (esialgse mitteametliku) nimega Star Wars Land. Üks neist rajatakse Florida osariigi Orange maakonda Disney's Hollywood Studios teemaparki ja teine California osariiki, samuti Orange maakonnas asuvasse Disneyland Park’i.

Star Wars Land

Star Wars Land. Allikas: www.slashfilm.com

Kummagi Tähesõdade uue teemapargi suuruseks on kavandatud 14 aakrit ehk ca 5,67 ha. Võrdluseks kogu Disney's Hollywood Studios teemapargi pindala on käesoleval ajal ca 55 ha ja kogu Disneyland Park’i pindala on käesoleval ajal ca 34 ha. Eestlaste seas suhteliselt populaarse, Helsingis asuva Linnanmäki lõbustuspargi kogupindala on aga 7,5 ha. Seega annab Linnanmäki enda suurusega päris hea ettekujutuse rajatavate Tähesõdade teemaparkide pindalast.

Star Wars Land

Star Wars Land. Allikas: www.slashfilm.com

Praeguste kavade kohaselt alustatakse Star Wars Land teemaparkide rajamisega juba 2016. a. jaanuaris. Ehitustega loodetakse valmis saada 2018. a. See ei tähenda siiski kindlalt, et teemapargid 2018. a. ka avatakse. Võimalik, et nende avamine nihkub 2019. aastasse.

Star Wars Land

Star Wars Land. Allikas: www.slashfilm.com

Juba praegu on teada, et Star Wars Land teemaparkide üheks oluliseks atraktsiooniks saab Han Solo kuulus tähelaev Millennium Falcon, millega „reisijad“ saavad osaleda „salajasel missioonil“. Uuemate ametlike andmete kohaselt peaks Millennium Falconi pikkus olema 34,75 m ning mõlemasse Star Wars Land’i rajatakse see täissuuruses. Seega saavad teemapargid endale üpris korraliku suurusega „tähelaeva“. Teine oluline atraktsioon viib osalejad hea ja kurja vahelisse ägedasse võitlusesse.

Star Wars Land

Millennium Falcon. Allikas: www.starwars.com

Mõlemas rajatavas teemapargis saab olema Tähesõdade esimesest, 1977. aastal välja tulnud, filmist pärit kuulus baar Mos Eisley Cantina. Neis baarides saavad külastajad juua näiteks Tatooine toonikut ja veeta aega koos Tähesõdade vanadest ja uutest filmidest tuttavate erinevate rasside esindajate ja droididega. Tõenäoliselt saab baaris olema ka 1977. a. filmist tuntud Cantina Band ja kuulata saab Tähesõdade filmimuusika loonud John Williamsi (võitnud enda mitmekesise heliloominguga viis Oscarit, neli Kuldgloobuse auhinda, 22 Grammy auhinda ja seitse BAFTA auhinda) dþässmuusikat (ning miks mitte ka teisi lugusid Tähesõdade filmidest).

Star Wars Land

Mos Eisley Cantina. Allikas: www.starwars.com

Tähesõdade teemaparkides on eesmärk tekitada külastajates võimalikult suurel määral tunne, et nad viibivad teises, Tähesõdade reaalsuses. Seetõttu liiguvad Star Wars Land’ides igal pool ringi erinevad humanoidid, droidid ja muud kummalised tegelased, kes on tuttavad Tähesõdade filmidest. Iga teemapargis olev kauplus ja söögikoht saab olema seotud filmidest tuttava erineva planeediga ning neis teenindavad külastajat üksnes sellele „planeedile“ iseloomulikud asukad. Väidetavalt on teemaparkide rajajad juba praegu alustanud nende inimeste (sh näitlejate) otsingutega, kes sobiksid Star Wars Land’ides tulevikus kehastama tegelasi erinevatest kosmilistest rassidest.

Walt Disney Company ideed seoses Disney's Hollywood Studios ja Disneyland Park’i arendamisega on suured ja ka üpris kulukad. Kahe Star Wras Land’i ja teemaparkide muude arenduste-laienduste lähiaaastate kogukuluks on hinnatud enam kui üks miljard USD!

Kui soovite Ameerika Ühendriikidesse rajatavate Star Wars Land'de kohta veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: Los Angeles
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohta
TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Washington D.C.:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: