ReisiGuru

›› Avaleht Ameerika Ühendriigid Kas teadsid, et Põhja-Ameerika suurim akvaariumikompleks asub...


Kas teadsid, et Põhja-Ameerika suurim akvaariumikompleks asub...


Ameerika Ühendriigid (.us)

2012.09.12 19:17
Autor: ReisiGuru.ee

Põhja-Ameerika suurim akvaariumikompleks asub USA-s Georgia osariigis Atlantas ja sealsete akvaariumite kubatuur on enam kui 32 miljonit liitrit ehk üle 32 tuhande m3.


Kas teadsid et...

ReisiGuru - Kas teadsid et...

Põhja-Ameerika suurima akvaariumi nimi on Georgia Aquarium ehk Georgia akvaarium. See avati 2005.a. novembris. Keskuse kõikide akvaariumite kogukubatuur on enam kui 32 tuhat m3, sh suurima üksiku akvaariumi (mõeldud eeskätt vaalhaidele) kubatuur on 24 tuhat m3. Käesoleval ajal elab Georgia akvaariumis umbes 500 liigist kalu ja nende koguarv on enam kui 100 tuhat isendit.


Kas teadsid, et Põhja-Ameerika suurim akvaariumikompleks asub...

The Ocean Voyager exhibit tunnel. Autor: Diliff

Georgia akvaariumi haruldasemad elanikud on vaalhaid (maailma suurimad kalad, võivad kasvada enam kui 15 m pikkusteks), valgevaalad, laiksilm-delfiinid ehk alfaliinid, vasarhaid, hiid-sarvikraid (manta raid). Keskus on jaotatud kuueks piirkonnaks: Georgia Explorer (muuhulgas raid ja merekilpkonnad); Tropical Diver (troopiliste vete elanikud, sh merihobud, meduusid, homaarid, krevetid, klounkalad); Ocean Voyager (kompleksi suurim akvaarium, Kesk-Ameerika Korallrahu piirkonna kalade, sh vaalhaide jaoks, selles osas on ka 30 m pikkune veealune tunnel külastajatele akvaariumis toimuva paremaks jälgimiseks; Ocean Voyageri piiritletud alal on kindlatel kellaaegadel eritasu eest võimalik külastajatel ka koos kaladega ujuda ja sukelduda!); Cold Water Quest (peamiselt polaaralade kalad ja mereloomad, sh aafrika pingviinid, aga ka nt jaapani hiidkrabid), River Scout (peamiselt Põhja-Ameerika mageveekalad, aga ka näiteks piraajad), Dolphin Tales (2011.a. aprillis külastajatele avatud peaaegu 5000 m3 suurune ala, mis on mõeldud laiksilm-delfiinidele ja kus regulaarselt korraldatakse ka delfiinide esinemisi).


Kas teadsid, et Põhja-Ameerika suurim akvaariumikompleks asub...

Picture taken at Georgia Aquarium, pictured is one of the two resident male whale sharks. Autor: Zac Wolf

Akvaarium saavutas peale avamist kiiresti suure populaarsuse, sest miljonis külastaja saabus juba 98. päeval peale avamist. Ainuüksi aastapileteid müüdi esimesel aastal peaaegu 300 tuhat. 3 aasta 7 kuu ja 3 päeva jooksul peale avamist oli akvaariumit külastanud 10 miljonit inimest.

Georgia akvaarium on seotud mitmete teadusprojektidega kalade ja teiste mereasukate või merega seotud loomade uurimiseks ja ohustatud liikide kaitsmiseks. Muuhulgas osaletakse vaalade, pingviinide, delfiinide, manaatide, kilpkonnade, kotkasraide jne uurimises. Akvaariumil on ka mitmed haridusliku sisuga programmid, mis on suunatud koolilaste teadmiste edendamisele.


Kas teadsid, et Põhja-Ameerika suurim akvaariumikompleks asub...

Georgia Aquarium

Georgia akvaariumi kompleksis on muuhulgas olemas ka 4D kino, restoran, meenepood. Keskus on lahti kõikidel päevadel aastas. Üldjuhul on ta avatud pühapäevast reedeni 10.00.–17.00. ja laupäeviti 09.00.–18.00. Aeg-ajalt on keskus avatud kuni 21.00. Keskuse külastamise hinnad on suhteliselt kõrged. Esimesel aastal maksis täiskasvanu pilet 26, lapse pilet 19,50 ja seeniori pilet 21,50 USD. Käesoleval ajal maksab kogu kompleksi külastamine täiskasvanule sõltuvalt külastamise ajast ja seal toimuvatest üritustest 29,95–34,95 USD. Laste piletite hinnad alagavad 23,95 ja seeniorite piletite hinnad 25,95 USD-st.
Georgia akvaarium asub Atlanta kesklinnas piirkonnas, mida Coca-Cola asutaja John Pembertoni auks nimetatakse Pemberton Place. Atlanta, mis on USA Georgia osariigi pealinn, asub Georgia põhjaosas. Atlantas elab 420 tuhat inimest ja koos eeslinnadega umbes 5 miljonit inimest.


Kas teadsid, et Põhja-Ameerika suurim akvaariumikompleks asub...

Georgia Aquarium. Autor: Angela Grider

Kui olete USA-s asuvat Georgia akvaariumi külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada , siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: Atlanta
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohta
TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Washington D.C.:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: