Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Ameerika Ühendriigid Jules Undersea Lodge – veealune ööbimiskoht, kuhu jõudmiseks tuleb sukelduda


Jules Undersea Lodge – veealune ööbimiskoht, kuhu jõudmiseks tuleb sukelduda


Ameerika Ühendriigid (.us)

2013.06.03 12:04
Autor: ReisiGuru.ee

Jules Undersea Lodge on USA-s Florida osariigi lõunatipus Key Largo saare lähedal Smaragdlaguunis asuv veealune ööbimiskoht. Miami rahvusvahelisest lennujaamast on ööbimiskoht umbes pooleteise tunni autosõidu kaugusel.

Jules Undersea Lodge

Kuigi hotelliks on teda palju nimetada, teeb paiga väga eriliseks nii koht ise, kui ka sinna pääsemine. Selleks, et ööbimiskohta jõuda, tuleb sukelduda umbes 6 m sügavusele, kus asub ööbimiskoha sissepääs. Need, kes soovivad Jules Undersea Lodge’s ööbida, kuid ei ole sertifitseeritud sukeldujad, peavad esmalt läbima kolme tunni pikkuse kiirkursuse sukeldumise kohta. Alles seejärel võivad nad ööbimispaika sukelduda, kusjuures sukeldumine toimub sel juhul koos kogenud instruktoriga. Juhul kui kohapeal ollakse kauem, siis on võimalik läbida ka kolm päeva kestev sukeldumiskursus ning saada sertifitseeritud sukelduja tunnistus.

Jules Undersea Lodge

Sertifitseeritud sukeldujad võivad ööbimiskohast neile sobival ajal väljuda ja avastada kohaliku laguuni veealuseid rikkusi. Mereelu Jules Undersea Lodge ümbruses on mitmekülgne. Näiteks võib seal kohata barrakuudasid, papagoikalu, troopilisi ingelkalu, austreid, mitmesuguseid käsnu jne. Jules Undersea Lodge kompleks oli algselt mobiilne veealune uurimislaboratoorium, mis paiknes Puerto Rico ranniku lähedal. 1986.a. alustas see aga tegevust veealuse ööbimiskohana Floridas. Oma nime on Jules Undersea Lodge saanud kuulsa ulmekirjaniku Jules Verne järgi; eeskätt mõeldes tema ulmeromaanile „20 000 iljööd vee all“.

Koht sobib ööbimiseks suurepäraselt nii neile, kes armastavad veealuse maailma ilu kui ka neile, kes otsivad uusi väljakutseid või põnevat seiklust. Läbi ööbimiskoha meetrisuuruste akende avaneb suurepärane vaade ümbritsevale veealusele elule ja laguunile. Samas ootavad vee all ööbijat kõik kaasaegsed mugavused ning sealsamas veealuses elamises on võimalik saada ka hommiku- ja õhtusööki, mida tuleb serveerima spetsiaalselt selleks tarbeks vee alla sukelduv kelner. Võimalik on tellida ka kokk, kes valmistab toidu veealuse ööbimiskoha köögis. Täiesti loomulikult hoitakse õhurõhk veealuses ööbimiskohas konstantselt võrdne piirkonna maapealse keskmise õhurõhuga.Jules Undersea Lodge on mõeldud korraga kahele paarile või kuni kuueliikmelisele grupile. Viimati nimetatud juhul magavad kaks inimest suures toas sohvadel. Magamistoad asuvad eraldi ning suurt ühisruumi, kus asub kööginurk, sööginurk, duðiruum jms, saab kasutatakse kordamööda. Põhimõtteliselt on võimalik rentida ka kogu kompleks ja veeta kasvõi pulmaöö. Kompleksi kogupikkus on umbes 15 m ja laius 6 m. Kõrgust on ruumidel 3,3 m. Magamistubade suurus on 2,4 x 3 m. Seal asub kaheinimese voodi ja meelelahutuskeskus. Suure toa pikkus on 6 m ja laius 2,4 m. Kasutada on võimalik telefoni, millega saab hädaolukorra puhul abi kutsuda või lihtsalt tuttavatega muljetest rääkida. Kompleks kaalub kuivalt umbes 135 tonni. Kompleksi peamised ehitusmaterjalid on teras ja akrüülvaik.

Jules Undersea Lodge pakub külastajatele väga erineva hinnaga pakette. Näiteks kahe inimese ühe öö (14.00. – järgmine hommikul 8.30.) romantikapakett maksab 1395 USD. Ühe inimese ööbimine ilma söögita maksab 650 USD. Viie või kuueliikmelise grupi puhul maksab ööbimine 300 USD grupi iga liikme kohta. Lisatasu eest on võimalik saada erineva tasemega toitlustamist.

Kui olete USA-s asuvat Jules Undersea Lodge’i külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: Key Largo
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohta
TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Washington D.C.:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: