Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Aasia BangladeshBangladeshi Rahvavabariik (.bd)

Rahvaarv: 156 milj.
Suunakood: +880
Ajavöönd: GMT +6
Pindala: 144 000 km2
Pealinn: Dhaka
Rahaühik: taka (BDT)
Liiklus: vasakpoolne
Riigikeel: bengali
Naabrid: India, Myanmar/Birma


Turistide poolt avastamata omanäoline ja suure ajaloopärandiga  maailm. Bangladesh on lopsaka loodusega, rikkaliku kultuuri ja tulihingeliste inimestega maa. Maailma pikim rand, suurim mangroovimets ja rohkem kui 2000 aastat vanad vaatamisväärsused segamini 19 saj. maharaja'de luksuslike paleedega.

Väärt vaatamist

 1. Dhaka
 2. Sundarbans
 3. Narail
 4. Lawachara National Park

Asukoht ja kliima


Bangladesh asub Lõuna-Aasia keskosas. Aasta saab jagada kolmeks peamiseks hooajakas. Mussoonide hooaeg algab mai lõpust ning kestab oktoobrini. See on väga vihmane periood, õhuniiskus võib ulatuda kuni 95%ni. Soe hooaeg kestab oktoobri keskpaigast kuni veebruarini, ilmad on siis selged ja päikselised ning keskmine temperatuur enamasti 24ºC, parim aeg külastuseks. Kuumal hooajal märtsist mai keskpaigani võivad temperatuurid tõusta üle 40ºC, õhuniiskus on siis väga kõrge ning tormid üsna tõenäolised.

Reisitingimused


Reisimisel Bangladeshi on Eesti kodanikule vajalik viisa. Eesti kodanikul on õigus viisat taotleda ka Dhaka rahvusvahelises lennujaamas. Selline viisa kehtib kuni 15 päeva.
Lähim Bangladeshi saatkond asub Moskvas. Infot saab ka Saksamaal asuvast Bangladeshi saatkonnast: http://www.bangladeshembassy.de/
Viisa taotluseks on vajalik:
 • Pass, mis on kehtiv veel 6 kuud pärast soovitud viisaperioodi;
 • täidetud avaldus;
 • 3 passipilti;
 • Reisipiletite, hotelli broneeringud.
 • Bangladeshi saatkond Moskvas:

  Zemledelchesky Per. 6, Moskva 119121
  Tel: (7 495) 246 78 04
  Faks: (7 495) 248 31 85
  E-post: bangla@com2com.ru

  Tasub teada


  Ei ole soovitav kanda endaga kaasas väärisesemeid või suurel hulgal raha, sest vargusi esineb sageli.
  Eriti ettevaatlik tuleks olla poliitiliste demonstratsioonide toimumise ajal, sest need võivad kiiresti muutuda vägivaldseks.

  Ei ole soovitav reisida Chittagongi mägede piirkonda (Khagrachari, Rangamati, Bandarban), kuna rivaalitsevate etniliste gruppide tegevus on muutnud selle ala turistidele ohtlikuks. Kui Te siiski soovite külastada Chittagongi mägesid, tuleb Bangladeshi võime sellest 10 päeva enne reisi teavitada. Ohutuse mõttes on parem mitte viibida ka Bramanbaria rajooni piirialadel.

  Bangladesh on islamiusuline riik. Tuleb austada kohalikke traditsioone ja tavasid ning jälgida, et oma käitumisega ei solvataks kohalike elanike usulisi tõekspidamisi (eriti ramadaani ajal). Naised peaksid kandma pikke seelikuid või pükse ning õlad peaksid olema kaetud.

  Narkootikumide omamise eest on väga karmid karistused, raskematel juhtudel on karistuseks isegi eluaegne vangistus või surmanuhtlus. Probleemide vältimiseks pakkige oma reisikohver ise ja ärge võtke kaasa tundmatu sisuga pagasit kellegi teise tarbeks.

  Bangladesh asub seismiselt väga aktiivses piirkonnas, kus esineb tsunamisid, maavärinaid ja üleujutusi.

  Ramadani ajal võib olla raskem leida avatud söögikohti ning osad hotellid on sellel ajal suletud.

  Elekter 220V 50 Hz.


  Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

  Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

  Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

  Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

  Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


  REISI SIHTKOHTA: Dhaka
  KÜSI REISIPAKKUMIST
  märgitud lahtrid on kohustuslikud.


  TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Dhaka:  SOODUSPAKKUMISED:  Värsked reisisoovitused: