Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Aafrika Botswana

Botswana Vabariik (.bw)

Rahvaarv: 1 950 tuh.
Suunakood: +267
Ajavöönd: GMT +2
Pindala: 600 370 km2
Pealinn: Gaborone
Rahaühik: pula (BWP)
Liiklus: vasakpoolne
Riigikeel: inglise ja tsvana
Naabrid: Namiibia, Zimbabwe, Lõuna-Aafrika Vabariik


Botswana edulugu sai alguse pärast demokraatia saavutamist 1966. aastal ning kolme maailma rikkaima teemandileiukoha avastamist. Tänaseks valitseb riigis majanduslik stabiilsus, hästi on korraldatud haridus ja tervishoid - parimaid Sahara-taguses Aafrikas.

Botswana territooriumil laiub tohutu suur metsiku loodusega ala, mis on teedega peaaegu katmata, selle täies mahus nautimine nõuab aega, jõupingutusi ja ennekõike palju raha. Teisalt on Botswana tänu väga mitmekesisele loodusele, väga hõredale inimasustusele ja suhtelisele poliitilisele stabiilsusele looduse imedega tutvumiseks üks paremaid paiku kogu Aafrikas.

Väärt vaatamist

  1. Tsodilo Hills
  2. Gaborone
  3. Okavango Delta
  4. Nxai Pan National Park
  5. Makgadikgadi Pans
  6. Moremi Game Reserve
  7. Central Kalahari Game Reserve
  8. Mida teha Botswanas?

Asukoht ja kliima


Botswana asub sisemaal Lõuna-Aafrikas 17. ja 27. lõunalaiuse vahel. 70% Botswanast on kalahari kõrb. Pinnamoelt on Botswana valdavalt tasane. Inimasustus on valdavalt koondunud riigi kagu- ja idaosasse. Kalahari kõrbes on ulatuslike alasid püsiva inimasutuseta. Parim külastusaeg on sügisel ja talvel (aprillist septembrini), siis on kuiv ja soe ning tänu metsloomade joogikohtade nappusele on võimalus nendega kohtuda eriti suur. Periood oktoobrist aprillini on saduderohke, niiske ja palav, päevased temperatuurid võivad tõusta üle 40°C.

Riigi kaguosas pealinna ümbruses on päevased keskmised temperatuurid septembrist märtsini 27⁰C ja 30⁰C vahel, mais ja augustis 24⁰C ja juunis ning juulis 21⁰C. Kõrgeim mõõdetud temperatuur on 40⁰C. Öised keskmised temperatuurid on oktoobrist märtsini 18⁰C ja 21⁰C vahel ning juunis ja juulis 14⁰C. Madalaim mõõdetud temperatuur on -2⁰C. Sademeid on aastas 520 mm. Talvel juunis, juulis ja augustis sajab igal kuul kuni 5 mm. Samas detsembris ja jaanuaris sajab 90–100 mm. Aastas on kuni 40 vihmapäeva. Ida-Botswanas Francistowni piirkonnas on päevased keskmised temperatuurid septembrist aprillini 27⁰C ja 30⁰C vahel, mais ja augustis 25⁰C ja juunis ning juulis 22⁰C. Öised keskmised temperatuurid on oktoobrist märtsini 19⁰C ja 21⁰C vahel, mais ja augustis 11⁰C–12⁰C ning juunis ja juulis 8⁰C. Sademeid on aastas 460 mm. Juulis ja augustis sademed puuduvad, juunis ja augustis sajab alla 10 mm. Detsembris ja jaanuaris sajab 90–100 mm.

Reisitingimused


Eesti kodanikud võivad Botswanas viisavabalt viibida kuni 90 päeva.
Botswana saatkond Stockholmis:
Tyrgatan 11, Box 26024, 10041 Stockholm
Telefon: (+46 8) 545 25 880
Faks: (+46 8) 723 00 87

Tasub teada


Linnades Gaborone, Francistown ja Maun on vägivaldsete kuritegude arv suurenenud. Soovitame säilitada tavapärane ettevaatlikkus oma isiklike asjades suhtes ja mitte kanda kaasas suurtes kogustes sularaha.

Kõik narkokuriteod on Botswanas rangelt karistatavad ja karistusmäärad on pikad.

Botswana kinnipidamisasutuste tingimused ei ole võrreldavad Euroopa omadega. Seetõttu pakkige alati oma reisikott ise ning ärge kunagi võtke kellegi palvel tema asju tollipunkti kaasa.

Soovitame valitsuse ja sõjaväe hooneid mitte pildistada.

Sularahaautomaadid on suuremates linnades olemas, aga enamus neist aktsepteerib ainult Visa kaarte.

Malaariasse nakatumise oht on kõrgeim vihmaperioodil oktoobrist aprillini, kuid oht on kõrge ka teistel kuudel.

Elekter: 220/240V, 50Hz.


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Gaborone
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Gaborone:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: