Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
PATTAYA   al. 739€ või 70 € / k
Sooduspakkumine Taisse 31.11 väljumisele
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Kesk-Ameerika BahamaBahama Ühendus (.bs)

Rahvaarv: 307 552 inimest
Suunakood: +1
Ajavöönd: GMT -5
Pindala: 13 880 km2
Pealinn: Nassau
Rahaühik: dollar (BSD)
Liiklus: vasakpoolne
Riigikeel: inglise
Naabrid: Kuuba, Dominikaan, Haiti, Turks ja Caicos, Ameerika Ühendriigid


Bahama saared, mis asuvad Atlandi ookeanis, USA Florida osariigist kagus ja Kuubast põhjas pool, koosnevad enam kui 3 tuhandest saarest, saarekesest ja korallrahust. Vähem kui 40 saart neist on inimeste poolt püsivalt asustatud.

Saarestiku rannajoone pikkus on kokku 3542 km, ametlikud rannad asuvad kümnekonnal saarel. Õhk ja merevesi on aastaringselt soojad, kusjuures veetemperatuur on enamasti 1°C soojem kui õhutemperatuur. Oluline on seegi, et merevesi on piirkonnas kristalselt selge ja saarestikus leidub mitmel pool korallrahusid. Seetõttu on Bahama saared rannamõnude nautijate ja snorgeldajate paradiis. Viiel saarel saab ujuda koguni koos delfiinidega!

Bahama idapoolsed saared, kus tuuled on mõnevõrra tugevamad kui läänepoolsetel saartel, on populaarsed surfajate seas. Kümnekonnal saarel pakutakse mitmesuguste mereatraktsioonide kasutamise ja ka kalastamise võimalust. Seejuures on Bahama kalastamine legendaarne – sellest on ülistavalt kirjutanud isegi kuulus kirjanik Ernest Hemingway, kes elas Bahama saarte lääneosas Biminil aastatel 1935-1937.

Väärt vaatamist

 1. Cat Island
 2. Harbour Island
 3. Abacos Cays
 4. Freeport
 5. Nassau
 6. Bimini
 7. Andros
 8. Clarence Town
 9. Lisaks veel
 10. Little San Salvador Island
 11. Bahamas National Trust Park
 12. Exuma Cays Land and Sea Park

Asukoht ja kliima


Bahama asub saarel Atlandi ookeanis Florida ranniku lähedal, 20. ja 28. põhjalaiuse ning 72. ja 80. läänepikkuse vahel. Suurim saar (peaaegu 6 tuhat km2) Andros asub Floridast ca 190 km kaugusel kagus. Pealinn Nassau asub väikesel, 207 km2 suurusel saarel Androse lähedal ida pool.

Bahama naudib 320 päikselist päeva aastas. Saartel on subtroopiline kliima. Keskmine temperatuur pealinna piirkonnas on detsembrist aprillini 21°C ning ideaalne 26°C mais ja oktoobris. Juunist septembrini on keskmised temperatuurid 27°C ja 29°C vahel. Aastakeskmine temperatuur on peaaegu 25°C. Bahama saartel mõõdetud madalaim temperatuur on 2°C. Üle 34°C tõuseb temperatuur väga harva. Merevee temperatuur langeb harva madalamale kui 22°C. Talveperioodil on keskmine merevee temperatuur 24°C ja suvel 30°C.

Aastane sademete hulk on vahemikus 1300–1500 mm. Vihmaperiood on mai lõpust novembrini (kõige sademeterohkem kuu on august ja kõige sademetevaesem jaanuar) ning orkaanide hooaeg juunist novembrini. Sajupäevi on aastas ca 140. Tuuled puhuvad peaaegu aastaringselt idakaartest (oktoobrist aprillini palju ka kirdest, maist septembrini palju ka kagust). Keskmine tuulekiirus on 6–7 m sekundis.

Parim ning ühtlasi ka peamine külastusaeg on detsembri keskpaigast aprilli keskpaigani.

Reisitingimused


Eesti kodanik võib riigis viibida viisavabalt 90 päeva. Pass peab kehtima riiki sisenemisel vähemalt 6 kuud.

Suurbritannia Saatkond Tallinnas:

Wismari 6
10136 Tallinn
EESTI
Tel. (372) 6674700
Faks. (372) 6674725
E-mail: infotallinn@fco.gov.uk
http://ukinestonia.fco.gov.uk

Tasub teada


Bahama on enamasti turvaline reisisiht, tuleks siiski säilitada tavapärane ettevaatlikus oma isiklike asjade suhtes eelkõige turistide poolt enam külastatud New Providence’ is. Kindlasti tuleks vältida pimedal ajal üksi liikumist. Samuti on soovitav on teha oma dokumentidest koopiad ja hoida neid reisi vältel originaalidest eraldi.

Bahamal võib esineda orkaane, enamasti juuni algusest novembrini. Tormi lähenedes tuleb jälgida kohapealsete võimude juhiseid. Palun kontrollige, kas teie kindlustuspoliis katab reisi katkemist loodusstiihia korral. Värske info USA National Hurrican Center kodulehelt http://www.nhc.noaa.gov/

Meditsiin Bahamal on heal tasemel, kuid kallis. Soovitame teha kõikehõlmava reisikindlustuse. Enne reisile minekut on soovitav konsulteerida lähima reisimeditsiini kabinetiga, milliseid vaktsineerimisi tuleks eelnevalt teha ja kuidas vältida võimalikke terviseriske.

Tähelepanuks:

Ettevaatust veespordivahendite rentimisel. On ette tulnud probleeme skuutrite tehnilise korrashoiuga. Enne teenuse ostmist, tasub veenduda veesporditeenuse pakkuja kehtiva litsentsi olemasolus.

Narkootikumide kasutamine, omamine või nendega kauplemine on Bahamal karmilt karistatav.

Head nõuanded turistidele : http://www.thebahamasguide.com/

Elekter: 120V 60 Hz.


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Nassau
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Nassau:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: