Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Kesk-Ameerika AnguillaAnguilla (.ai)

Rahvaarv: 14 436 inimest
Suunakood: +1264
Ajavöönd: GMT -4
Pindala: 91 km2
Pealinn: The Valley
Rahaühik: Ida-Kariibi dollar (XCD)
Liiklus: vasakpoolne
Riigikeel: inglise


Anguilla on Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendkuningriigile kuuluv ülemereterritoorium Atlandi ookeanis Kariibi meres. Selle troopilise korallsaare ja seda ümbritsevate pisisaarte ning saarekeste rannajoon on kokku 61 km pikkune. Peaaegu kogu peasaare saare rannik koosneb säravvalge liivaga imekaunitest randadest. Puhkajaid peibutavad ka aastaringselt kõrged ning omavahel väga sarnased õhu- ja merevee temperatuurid, suur hulk erineva suurusega väga selge veega merelahtesid, suhteliselt madal õhuniiskus ning kliimat mahendavad passaattuuled. Oma väiksuse tõttu on Anguilla hõlpsasti ja kiiresti läbitav ka jalgsimatkal.

Aktiivsetest tegevustest sobib Anguillal hästi allveeujumine, snorgeldamine, purjetamine, paadiga matkamine, kalapüük (sh süvamere kalapüük). Saare ranniku läheduses on hulgaliselt homaare ja mitmesuguseid kalu (nt marliine, makrelle, mõõkkalu, kollaseid ja musti tuunikalu jne).

Väärt vaatamist

  1. The Valley
  2. Sandy Ground

Asukoht ja kliima


Anguilla asub saartel Kariibi meres Väikeste Antillide põhjaosas Tuulealustes saartes, 18. põhjalaiusel. Lähim suurem saar on lääne poole jääv Puerto Rico. Anguilla territoorium on pikk ja kitsas, välja venitatud edela-kirde suunaliselt. Saare pikkus on umbes 26 km. Saare laius on aga ka kõige laiemas kohas alla 5,3 km, mistõttu ühest rannast teiseni jõudmiseks kulub väga vähe aega. Anguilla kõrgeim punkt on merepinnast 65 m kõrgusel.

Anguillal valitseb troopiline kliima. Aasta keskmine temperatuur on 27°C kraadi. Jaanuarist märtsini ja detsembris on see 26°C, aprillis, mais ja novembris 27°C, juunis ja oktoobris 28°C ning juulist septembrini 29°C. Harva langevad temperatuurid alla 23°C ja tõusevad üle 31°C. Anguilla lähedase merevee temperatuurid on enamasti saarel valitsevale õhutemperatuurile väga lähedased ega erine kunagi õhutemperatuurist enam kui 5°C võrra.

Aastane sademete hulk saarel on umbes 1000 mm. Sajab keskmiselt veerandil aasta päevadest. Kõige enam sademeid tuleb augustis, septembris ja novembris, mil igal kuul sajab ca 100 mm. Kõige vähem on sademeid veebruaris ja märtsis – kummalgi kuul ca 40 mm. Anguilla on päikesenautijate paradiis, sest päikeselisi päevi on igal aastal enam kui 210. Saare kliima teevad meeldivaks kirdest puhuvad passaattuuled. Orkaanide hooaeg on juunist novembrini (kõige enam esineb neid augustist oktoobri keskpaigani).

Parim ja peamine külastusaeg on detsembri keskpaigast aprilli keskpaigani.

Reisitingimused


Eesti kodanikule on Anguilla kuni 90 päeva poole aasta jooksul viisavaba.

Suurbritannia Saatkond Tallinnas:

Wismari 6
10136 Tallinn
EESTI
Tel. (372) 6674700
Faks. (372) 6674725
E-mail: infotallinn@fco.gov.uk
http://ukinestonia.fco.gov.uk

Tasub teada


Troopiliste tormide periood esineb Anguillas enamasti juunist kuni novembrini.

Narkootikumide omamise eest karistatakse karmilt. Probleemide vältimiseks pakkige oma reisikohver ise ja ärge võtke kaasa tundmatu sisuga pagasit kellegi teise tarbeks.

Tutvuge koha peal olles tollieeskirjade ja impordi/ekspordiseadustega. Mitmete toodete väljavedu saarelt on keelatud.

Saarel on ainult üks väike haigla ning kolm erakliinikut. Seetõttu on meditsiiniline abi suhteliselt piiratud.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: The Valley
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS The Valley:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: