Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Kesk-Ameerika Antigua ja BarbudaAntigua ja Barbuda (.ag)

Rahvaarv: 85 632 inimest
Suunakood: +1268
Ajavöönd: GMT -4
Pindala: 443 km2
Pealinn: Saint John's
Rahaühik: Ida-Kariibi dollar (XCD)
Liiklus: vasakpoolne
Riigikeel: Antigua ja Barbuda


Kariibi meres asuva Antigua ja Barbuda saareriigi rannajoone pikkus on 153 km. Saarte läheduses on hulgaliselt korallriffe. Ainuüksi Antigual asub 365 avalikku randa (aasta igaks päevaks eri rand!).

Merd nautivaid turiste meelitavad lisaks imekaunitele valge ja roosaka liivaga randadele aastaringselt kõrged ja üksteisele sarnased õhu- ja merevee temperatuurid, suhteliselt väike õhuniiskus, kristalselt selge merevesi ning paraja tugevusega tuuled, mis muudavad õhu värskeks, kuid ei sega ookeanis ujumist.

Aktiivsetest tegevustest on Antigua ja Barbuda ideaalsed purjetamiseks, surfamiseks, allveeujumiseks, paadiga või kajakiga sõitmiseks ja sportlikuks kalapüügiks (sh süvamerekalapüügiks). Antigua ja Barbuda rannikul võib kohata hulgaliselt mitmesuguseid merelinde. Barbuda lääneosa suures looduslikus laguunis on muuhulgas rohkearvuliselt fregatilinde (suur merelind, mille tiibade siruulatus on kuni 2,3 m).

Väärt vaatamist

  1. Codrington Lagoon
  2. St. John's
  3. Nelson's Dockyard

Asukoht ja kliima


Antigua ja Barbuda asub saartel Kariibi meres Väikeste Antillide Tuulealustes saartes, 17. põhjalaiusel. Barbuda asub Antiguast 48 km põhja pool. Lähim suurem saar on Puerto Rico, mis jääb enam kui 300 km kaugusele lääne poole. Saarestiku suurema saare Antigua pindala on 281 km2; Barbuda pindala on 161 km2. Lisaks on ümbruses ka hulgaliselt asustamata pisisaari. Pealinn St John asub Antigua saare looderannikul. Antigual ja Barbudal ei ole ühtegi jõge ega looduslikku järve. Mõlemad saared on valdavalt tasandikulised, kuid saarte kõrgeim punkt (Antigual) asub ligikaudu 400 meetrit üle merepinna. Barbuda lääneosas on ulatuslik looduslik laguun.

Seal valitseb mereline mõõdukas troopiline kliima. Sealse kliima teevad meeldivaks pidevad kirdesuunalised passaattuuled. Tuulte kiirus jääb enamasti vahemikku 6 – 12 m/s.

Troopilised tormid ründavad saari enamasti üks kord aastas. Aastane keskmine sademete hulk on peaaegu 1000 mm, kuid võib aastate lõikes ulatuslikult varieeruda. Kõige sajusem periood kestab septembrist novembrini. Suhteline õhuniiskus on enamasti madal.

Enam kui 300 päeva aastast on päikeselised. Aastakeskmine temperatuur on 27°C. Talve külmimal perioodil (detsembrist veebruarini) on keskmine temperatuur 23°C ja suve kõige soojemal perioodil 30°C. Mereveetemperatuurid on õhutemperatuuridele lähedased.

Reisitingimused


Eesti kodanik võib riigis viibida viisavabalt 3 kuud 6 kuu pikkuse perioodi jooksul.

Suurbritannia Saatkond Tallinnas:

Wismari 6
10136 Tallinn
EESTI
Tel. (372) 6674700
Faks. (372) 6674725
E-mail: infotallinn@fco.gov.uk
http://ukinestonia.fco.gov.uk

Tasub teada


Troopiliste tormide periood esineb Antigua ja Barbudas enamasti juunist kuni novembrini. Aeg-ajalt esineb saartel pikemaajalist põuda.

Autoga sõitmiseks on vajalik osta kohalik juhiluba (umbes 20 USD väärtuses kohalikus valuutas).

Narkootikumide omamise eest on karmid karistused. Probleemide vältimiseks pakkige oma reisikohver ise ja ärge võtke kaasa tundmatu sisuga pagasit kellegi teise tarbeks.

Viibides Antiguas ja Barbudas üle 24 tunni, tuleb maksta lennujaamas lahkumismaksu (umbes 20 USD väärtuses kohalikus valuutas), välja arvatud alla 12 aastaste isikute puhul.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Saint John's
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS St Johns:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: