Merd nautivaid turiste meelitavad lisaks imekaunitele valge ja roosaka liivaga randadele aastaringselt kõrged ja üksteisele sarnased õhu- ja merevee temperatuurid, suhteliselt väike õhuniiskus, kristalselt selge merevesi ning paraja tugevusega tuuled, mis muudavad õhu värskeks, kuid ei sega ookeanis ujumist.
Aktiivsetest tegevustest on Antigua ja Barbuda ideaalsed purjetamiseks, surfamiseks, allveeujumiseks, paadiga või kajakiga sõitmiseks ja sportlikuks kalapüügiks (sh süvamerekalapüügiks). Antigua ja Barbuda rannikul võib kohata hulgaliselt mitmesuguseid merelinde. Barbuda lääneosa suures looduslikus laguunis on muuhulgas rohkearvuliselt fregatilinde (suur merelind, mille tiibade siruulatus on kuni 2,3 m).
Seal valitseb mereline mõõdukas troopiline kliima. Sealse kliima teevad meeldivaks pidevad kirdesuunalised passaattuuled. Tuulte kiirus jääb enamasti vahemikku 6 – 12 m/s.
Troopilised tormid ründavad saari enamasti üks kord aastas. Aastane keskmine sademete hulk on peaaegu 1000 mm, kuid võib aastate lõikes ulatuslikult varieeruda. Kõige sajusem periood kestab septembrist novembrini. Suhteline õhuniiskus on enamasti madal.
Enam kui 300 päeva aastast on päikeselised. Aastakeskmine temperatuur on 27°C. Talve külmimal perioodil (detsembrist veebruarini) on keskmine temperatuur 23°C ja suve kõige soojemal perioodil 30°C. Mereveetemperatuurid on õhutemperatuuridele lähedased.
Autoga sõitmiseks on vajalik osta kohalik juhiluba (umbes 20 USD väärtuses kohalikus valuutas).
Narkootikumide omamise eest on karmid karistused. Probleemide vältimiseks pakkige oma reisikohver ise ja ärge võtke kaasa tundmatu sisuga pagasit kellegi teise tarbeks.
Viibides Antiguas ja Barbudas üle 24 tunni, tuleb maksta lennujaamas lahkumismaksu (umbes 20 USD väärtuses kohalikus valuutas), välja arvatud alla 12 aastaste isikute puhul.
Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››
Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.
Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.
Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com