Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Lõuna-Ameerika BoliiviaBoliivia Paljurahvuseline Riik (.bo)

Rahvaarv: 10 milj.
Suunakood: +591
Ajavöönd: GMT -4
Pindala: 1 098 581 km2
Pealinn: La Paz
Rahaühik: boliviano (BOB)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: hispaania, ketðua, aimara, guaraní
Naabrid: Brasiilia, Paraguay, Argentiina, Tðiili, Peruu


Boliivia on Lõuna-Ameerika indiaanlaste omamoodi keskus. Kusagil mujal Lõuna-Ameerikas ei kohta nii palju ja nii ehedat indiaanikultuuri kui Boliivias. Ketðuad, aimarad ja mitmed väiksemad indiaanirahvad moodustavad Boliivia elanikkonnast üle poole.

Boliivia on riik, kus merepinnast minimaalse ja maksimaalse kõrguse vahe on maailma suurim, ulatudes enam kui 6,4 km-ni! La Paz on aga merepinnast kõige kõrgemal (kuni 3640 m) asuv pealinn kogu maailmas. Boliivia on äärmiselt huvipakkuv nii mägedest huvitatule kui ka mägede pelgurile.

Boliivia on küll kogu Lõuna-Ameerika vaeseim riik, kuid selle elanikud on väga külalislahked. Kõik kohalikud tooted ja teenused on Eestiga võrreldes väga odavad (seda eriti juhul kui suudetakse vältida USA-st pärit rikka turisti muljet).

Väärt vaatamist

 1. Salar de Uyuni
 2. Potosí
 3. Sorata
 4. Torotoro National Park
 5. Samaipata
 6. Sucre
 7. Cordillera Apolobamba
 8. Madidi National Park
 9. San Ignacio de Moxos
 10. La Paz
 11. Tarija
 12. Lake Titicaca
 13. Yungas
 14. Mamoré River

Asukoht ja kliima


Mitmekultuuriline Boliivia asub Lõuna-Ameerika läänepoolses keskosas, piirnedes Argentina, Tðiili, Peruu, Brasiilia ja Paraguayga. Boliivial pole kilomeetritki rannikujoont, kuid ta jagab Peruuga üht maailma ilusaimat ja ühtlasi ka kõrgeimat (3805 m) laevatatavat järve Titicaca. Enamus Boliiviast jääb 10. ja 20. lõunalaiuskraadi vahele.

Ka kliima on Boliivias väga mitmekesine: niiskest ja kuumast Amasooniast kuni kuiva hõreda õhuga Andide jäiste tuulteni. Temperatuurid sõltuvad Boliivias aastaajast üsna vähe, kuid on ulatuslikult kõikuvad ööpäeva lõikes. Lisaks erinevad temperatuurid mägedes ja lauskmaal. Boliivia mägises lääneosas võivad öised temperatuurid aasta läbi langeda kuni 10 külmakraadini! Samas on päevased keskmised temperatuurid (välja arvatud päris kõrgmägedes) suvel üle 20°C ja talvel üle 10°C. Lauskmaal Boliivia idaosas on keskmised ööpäevased temperatuurid seevastu aastaringi üle 24°C.

Põhimõtteliselt on Boliivias kaks aastaaega: suvi (november – märts) ja talv (aprill – oktoober). Suvi on talvest soojem, aga ka vihmarohkem, mistõttu muutuvad paljud teed läbipääsmatuks (populaarsemaks muutuvad jõeteed). Seetõttu peetakse talveperioodi rändamiseks mugavamaks. Mõnedes piirkondades (näiteks Salar de Uyunis) sajab aastas vähem kui 150 mm, kusjuures sellest pool tuleb maha jaanuaris.

Turismihooaja tipp saabub augustis, kui ilm on kõige usaldusväärsem ja muu hulgas toimub ka üks Boliivia olulisimaid festivale (festival de Virgen de Urkupiña). Eeskätt maapiirkondades indiaanlaste juures on tähelepanuväärne traditsioonilise uue aasta, st lõunapoolkera lühima päeva tähistamine 21. juunil. Samas ei ole turistid, kes indiaanlaste vastu sügavamat huvi ei tunne, pidustuste jälgimisele oodatud.

Reisitingimused


Eesti kodanikud võivad Boliivias viisavabalt viibida 30 päeva korraga.

Boliivia saatkond Stockholmis:

Södra Kungsvägen 60, 181 32 Lidingö
Telefon: (+46 8) 731 58 30
Fax: (+46 8) 767 63 11
E-post: embolivia-estocolmo@telia.com

Tasub teada


Tähelepanuks!

Riigis on jätkuvalt avalikke rahutusi ja streike. Potosi piirkonnas on lõksu jäänud mitmeid välismaa turiste. Äärmiselt soovitav on vältida reisimist Potosi piirkonda ja Uyuni linna. Soovitame jälgida kohapealsete võimude korraldusi.

Ligikaudu 15% Boliiviast on antud indiaanlaste autonoomsete territooriumite kontrolli alla. Nendel aladel võib olla probleeme keskvõimuga seotud abi (nt politsei jms) kutsumisel.
Mitmel pool Boliivia maapiirkondades ei räägi elanikud ühtegi teist keelt peale kohaliku indiaanikeele. Sellistesse piirkondadesse reisimisel tuleb arvestada, et suhtlemine kohalikega on ilma spetsiaalse tõlgita võimatu.

Elekter: 220V 50 Hz. Maapiirkondades paljudes kohtades elektrivarustus puudub. Probleemiks võib olla ka puhta joogiveega varustatus.


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: La Paz
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS La Paz:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: