Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Lõuna-Ameerika Brasiilia

Brasiilia Liitvabariik (.br)

Rahvaarv: 199 milj.
Suunakood: +55
Ajavöönd: GMT -2 kuni -4
Pindala: 8 514 877 km2
Pealinn: Brasília
Rahaühik: real (BRL)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: portugali
Naabrid: Venezuela, Guyana, Suriname, Prantsuse Guajaana, Colombia, Boliivia, Peruu, Argentiina, Paraguay, Uruguay


Paljude inimeste jaoks on Brasiilia eeskätt lõputute karnevalide ja muude pidustuste maa, kuid tegelikult on Brasiilia suurim rikkus looduslik mitmekesisus. Brasiilia – see on iga loodushuvilise jaoks tõeline paradiis. Maa lääneosas asuvates Amazonase vihmametsades arvatakse olevat kogu maailma suurim bioloogiline mitmekesisus. Väga kirev on Brasiilia elusloodus ka maa keskosas, peaaegu 2 miljoni km2 suurusel troopilise savanni alal, mida kutsutakse Cerrado. Kokku arvatakse Brasiilias kasvavat või elavat ligikaudu 4 miljonit erinevat liiki eluvormi.

Suurtest imetajatest esineb Brasiilias rohkelt puumasid, jaaguareid, otselotte, põõsaskoeri, pekaare, tapiire, sipelgaõgijaid, opossumeid, laisikuid, armadille jne. Maa põhjaosa vihmametsades kohtab arvukalt erinevaid liike ahve. Brasiilia on maailmas Colombia ja Peruu järel kolmas maa erinevate linnuliikide rohkuselt. Ainuüksi papagoisid on seal enam kui 70 liiki. Peaaegu 200 linnuliiki on iseloomulikud üksnes Brasiiliale. Maa suurim lind on lennuvõimetu nandu, kes sarnaneb emule. Putukaid on Brasiilias aga rohkem kui üheski teises riigis. Uute putukaliikide avastamine on seal peaaegu igapäevane. Mõnel pool Brasiilia vihmametsades elab maailma suuruselt teine ämblik – tarantlite hulka kuuluv suur linnusööja ämblik (Theraphosa blondi). Ta on küll inimestele ohutu, kuid kuni 30 cm pikkuste jalgade tõttu väga hirmuäratava välimusega.

Brasiilias elutseb enam kui 3000 liiki magevee kalasid ja enam kui 500 liiki kahepaikseid. Brasiilia ilmselt tuntuim kala on piraaja. Piirkonnas elutsevad ka maailma suurimad jõedelfiinid (roosa delfiin), maailma suurimad jõekalad, palju liike alligaatoreid, heledavärvilised mürgised lendkonnad jne. Brasiilia on koduks ka maailma suurimale maole – kuni 10 m pikkuseks kasvavale anakondale.

Brasiilias kasvab rohkem erinevaid taimeliike kui kusagil mujal maailmas – neid on seal ligikaudu 55 tuhat. Peaaegu 30% sealsetest taimedest on iseloomulikud üksnes Brasiiliale. Ainuüksi endeemilisi seeneliike on Brasiilias enam kui 2000. Brasiilia, Venezuela ja Guyana piiril asuva Roraima mäe piirkond on koduks paljudele erinevatele lihasööjataimedele! Need taimed on kohanenud putukate seedimisele, sest piirkonna pinnas on väga toitainevaene.

Väärt vaatamist

 1. Salvador
 2. Iguaçu Falls
 3. Ilha de Santa Catarina
 4. Manaus
 5. Pantanal
 6. Recife
 7. Olinda
 8. Ilha de Marajó
 9. Ouro Prêto
 10. Jericoacoara
 11. São Paulo
 12. Paraty
 13. Fernando de Noronha
 14. Lençóis Maranhenses National Park
 15. Brasília
 16. Mount Roraima

Asukoht ja kliima


Brasiilia asub Lõuna-Ameerikas, 5. põhjalaiuse ja 34. lõunalaiuse vahel. Oma suure territooriumi tõttu (pindalalt maailmas viiendal kohal) on Brasiilia kliima paiguti väga erinev. Suvel (detsembrist veebruarini) on temperatuurid kõrged Rios ja Brasiilia kirdeosas. Ülejäänud aasta keskmine temperatuur jääb 25 °C ja 30 °C vahele. Lõuna-Brasiilias on temperatuuri variatsioon laiem, 15 °C kraadi ümber talvel ja 35 °C kraadi ümber suvel. Amazonase piirkonnas ei tõuse temperatuur tavaliselt üle 27 °C, kuid seevastu on seal väga niiske.

Brasiilias on esindatud kuus klimaatilist vööndit – troopiliste vihmametsade, troopilise savanni, troopiliste mussoonide ala, kuuma poolkõrbe, niiske subtroopilise ja subtroopilise kõrgmäestikuala kliima. Põhja-Brasiilias on temperatuurid aastaringselt väga kõrged, aastakeskmine on enam kui 25°C, kuid tipptemperatuurid ei küündi siiski 40°C-ni. Ekvaatorilähedastel aladel on hooajalised temperatuurierinevused väga väikesed. Teisalt on Brasiilia lõunaosas piirkondi, kus mõnel aastal võib kohalikul talvel (juunist septembrini) isegi lund sadada.

Tuntumatest linnadest Horizontes ja pealinnas Brasilias on temperatuurid merepinnast ca 1 km kõrgusel asumise tõttu mõõdukad, jäädes enamasti 15°C ja 30°C vahele. Rannikul asuvad Rio de Janeiro ja Salvador on väga sooja kliimaga – keskmine temperatuur on seal 23°C ja 27°C vahel. Sealset kliimat mahendavad pidevad passaattuuled. São Paulos, Curitibas ja Porto Alegres on subtroopiline kliima ning talveperioodil võib temperatuur langeda ka alla nulli.

Enamuses Brasiilias sajab aastas 1000 – 1500 mm ning peamine sajuperiood on detsembrist aprillini. Amazonase regioonis sajab üldiselt enam kui 2000 mm ja mõnel pool Amazonase läänealadel isegi enam kui 3000 mm aastas. Samas on Amazonase aladel ka 3 kuni 5 kuiva kuud. Brasiilia kirdeosas on poolkõrbeline piirkond, kus aastane sademete hulk on vähem kui 400 mm ning keskmine päevane temperatuur kuival perioodil maist novembrini enam kui 34°C. Maa kesk-läänes sajab aastas 1500–2000 mm ja kõige kuivem periood on aasta keskel. Brasiilia lõuna- ja idaosas selgelt kuiva perioodi aga ei olegi. Lõunaosas on sademeid valdavalt 1300–2000 mm aastas.

Parim ja peamine aeg külastamiseks on suvi (detsembrist märtsini), mil riiki vallutavad turistid ning kohalikel elanikel on suvepuhkused ja koolivaheajad ning on karnevalide toimumise aeg.

Reisitingimused


Reisimisel Brasiiliasse on Eesti kodanikule vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Brasiilia saatkonnas Helsingis. Lisainfot viisataotluse ja riiki sisenemise nõuete kohta tel (+358 9) 68 415 00 ja www.brazil.fi

Brasiilia saatkond Helsingis:

Itäinen Puistotie 4 B 1, 00140 Helsingi
Telefon: (+358 9) 68 415 00, 68 415 024
Faks: (+358 9) 650 084
E-post: brasemb.helsinki@kolumbus.fi
http://www.brazil.fi

Passi kaotuse või muude probleemide tekkides soovitame kindlasti võtta ühendust Eesti aukonsulitega Brasiilias

Tasub teada


Soovitame säilitada tavapärane ettevaatlikust oma isiklike asjade suhtes nii majutuskohtades kui turistide poolt külastatavates rahvarohketes kohtades. Eriti valvas peaks olema igasuguste pidustuste ja karnevalide ajal.

Ettevaatust, Brasiilias on esinenud erinevates maapiirkondades loodusstiihiad sh maalihkeid ja üleujutusi. Soovitav kasutada kohalikke olusid hästi tundvate turismifirmade teenuseid ja infot. Reisides nendele aladele on soovituslik jälgida kohalikku meediat.

Reisides järgmistesse Brasiilia regioonidesse: Acre, Amazonas, Amapá, Bahia, Distrito Federal, Espírito Santo, Goiás, Maranhão, Minas Gerais, Mato Grosso, Mato Grosso do Sul, Pará, Paraná, Piaui, Rio grande do Sul, Rondõnia, Roraima, Santa Catarina, São Paulo, Tocantinas, Espiritu Santo põhjaosa ja Santa Catarina lääneosa ja Iguaçu Falls soovitame 10 päeva enne reisi vaktsineerida end kollapalaviku vastu.
Vaktsineerimisinfo Vaktsiin.ee kodulehel.

Alates juunist 2008 on Brasiilias autojuhtidele kehtestatud  nulltolerants. Ebakaines olekus auto juhtimine on karistatav suure rahatrahviga, mootorsõiduki juhtimisõiguse äravõtmisega ja/või ka kuni 3-aastase vanglakaristusega.

Narkootikumidega kauplemine on Brasiilias rangelt keelatud, võib kaasa tuua karmi karistuse.

Väga ulatuslikud alad Brasiilia lääne- ja keskosas on asustatud väga hõredalt. Neis piirkondades puudub sageli elektrivarustus ning probleemiks on ka puhta joogivee hankimine. Samuti on hõredalt asustatud aladel raskendatud ametivõimudelt abi saamine ning kohalikud elanikud ei pruugi osata muid keeli, peale neile omase indiaanikeele.

Elekter: 127/220V 60 Hz.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Brasília
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Brasilia:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: