Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Lõuna-Ameerika ParaguayParaguay Vabariik (.py)

Rahvaarv: 6 996 tuh.
Suunakood: +595
Ajavöönd: GMT -4
Pindala: 406 752 km2
Pealinn: Asunción
Rahaühik: guarani (PYG)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: hispania, guaranii
Naabrid: Argentiina, Brasiilia, Boliivia


Merepiirita Paraguay on ideaalne reisisiht nii looduse- kui ka kultuurihuvilisele. Paraguay pealinn Asunción (elanikke enam kui pool miljonit) on Lõuna-Ameerika üks vanemaid linnu. See on asutatud juba 1537. aastal. Asunción’is on arhitektuurilisi vaatamisväärsusi, mis on silmapaistvad kogu Lõuna-Ameerika mastaabis.

Paraguay lõunaosas Argentiina piiri lähedal asub UNESCO Maailmapärandi nimekirja kuuluv La Santisima Trinidad de Paraná, mis kunagi oli jesuiitidest indiaanlaste omamoodi reservaat ning mis kaasajal kujutab endast arhitektuurimälestist.

Paraguay ja Argentiina piiril voolav Parana jõgi on kogupikkuselt (4880 km) Lõuna-Ameerikas Amazonase järel teisel kohal. Just sellel jõel, kümnekonna km kaugusel Paraguayst, Argentina ja Brasiilia piiril asub kuulus Iguaçu jugade kompleks, mis on 2,7 kilomeetri pikkune, 82 m kõrge ja koosneb 270 joast.

95% Paraguay elanikest on indiaanlaste ja valgete segaverelised järglased. Üle ¾ elanikest räägib peamiselt guaranii keelt, mis kõnelejate arvult on Lõuna-Ameerika suurim eraldiseisev indiaanikeel. Seetõttu on Paraguay ideaalne paik tutvumaks Lõuna-Ameerika põlisrahvaste keelte ja kultuuriga.

Väärt vaatamist

  1. Ybycuí
  2. National Parks in the Chaco
  3. Asunción
  4. Concepción
  5. Caacupe
  6. Ciudad del Este

Asukoht ja kliima


Paraguay asub Lõuna-Ameerika keskosas, 19. ja 27. lõunalaiuse vahel. Naabriteks on Brasiilia, Argentiina ja Boliivia. Paraguayl ei ole ühendust merega, kuid riigi lõuna- ja kagupiiril voolab imekaunis Parana jõgi. Tegemist on Amazonase järel Lõuna-Ameerika suuruselt teise jõega! Tänu Parana jõele ehitatud hüdroelektrijaamadele on Paraguay maailma suurim hüdroenergia eksportija.

Paraguay rahvastik on jaotunud väga ebaühtlaselt – valdav enamus elab riigi idaosas, pealinnast kuni 150 km raadiuses. Samal ajal Põhja-Paraguays asuval Chaco platvormil, mis moodustab Paraguaist ca 60%, elab vaid ca 2% elanikest. Põhja-Paraguays on kliima troopiline ja lõunaosas subtroopiline.

Kuna Paraguay suved on kuumad, siis talvekuud (maist septembrini) on külastamiseks sobivamad. Kuigi ilm on muutlik ning öökülmad ei ole välistatud.

Lõuna Paraguay kliima on niiske, sademed on jaotunud võrdlemisi ühtlaselt kogu aasta jooksul. Keskmine aastane sademete hulk jääb vahemikku 1200 – 1500 mm. Kõige suurem sademete hulk on idas Brasiilia piiri lähedal, keskmiselt 2000mm aastas. Põhja-Paraguays on sademeid 500 – 1000 mm aastas. Peamised sajukuud on detsember, jaanuar ja veebruar.

Suvine temperatuuri vahemik Paraguays on 25° C - 43° C. Põhja-Paraguays on temperatuurid aastaringselt väga ühtlased. Ka öised temperatuurid on kõrged. Ka Lõuna-Paraguays on aastaringselt üpris ühtlane temperatuur – talvel puhuvad piirkonnas soojad kirdetuuled ja suvel jahedad kagutuuled. Lõuna-Paraguays on suvine keskmine temperatuur vahemikus 27°C - 29°C. Talvine temperatuur on muutlikum, vahel harva võib esineda öökülmasid. Talve kõige külmema kuu (juuli) keskmine temperatuur on Põhja-Paraguays 22°C - 24°C ja Lõuna-Paraguays 16°C - 18°C.

Reisitingimused


Eesti kodanikud võivad Paraguays viibida viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul.

Paraguay saatkond Londonis

344 High Street Kensington, 3rd Floor, London W14 8NS
Tel: +44-20-7610 4180
Fax: +44-20-7371 4297
E-post: embapar@btconnect.com
www.paraguayembassy.co.uk

Tasub teada


Paraguay seaduste kohaselt tuleb kanda isikuttõendavat dokumenti alati kaasas. Piisab ka passi koopiast.

Säilitage tavapärane ettevaatlikkus oma isiklike asjade suhtes. Ärge kandke väärisesemeid, käekotte või suurt rahasummat enesega kaasas. Mobiiltelefonid ja rahakotid tuleks hoida turvalises ja varjatud kohas. Vargused ühistranspordis ja kohtades, mis on tihedalt välismaalaste poolt külastatud, on hakanud aina enam levima.

Soovitame olla eriti ettevaatlik Asuncióni, Ciudad del Este ja Pedro Juan Caballero kesklinnades, kus võimaluse korral tuleks vältida hilisel ajal jalutamist.

Autoga sõites tuleb meeles pidada, et sõjavägi ja politsei kontrollivad tihti dokumente.

Soovitame mitte vahetada valuutat inimestega, kes pakuvad seda teenust tänavatel või lennujaama saalis. Kuigi nende poolt pakutud kursid tunduvad väga soodsad, võite sattuda pettuse ohvriks.

Transpordiks soovitame kasutada usaldusväärseid telefoni teel tellitud taksosid. Ühistranspordis ja piirkonnas, kus viibib palju turiste, on oht sattuda taskuvaraste ohvriks.

Uimastite omamise, tarvitamise ja nendega kaubitsemise eest on ranged karistused. Paraguay kinnipidamisasutuste tingimused ei ole võrreldavad Euroopa omadega. Seetõttu pakkige alati oma reisikott ise ning ärge kunagi võtke kellegi palvel tema asju tollipunkti kaasa.

Tuleb arvestada asjaoluga, et väljaspool Paraguay suuremaid linnu on turistidele mõeldud teenuseid väga minimaalselt.

Paraguay ühiskonda iseloomustab konservatiivsus, seega tuleks austada kohalikke kombeid ja tavasid.

Krediit- ja deebetkaardiga makstes võidakse küsida isikuttõendavat dokumenti.

Vältige moskiitohammustusi, mis võivad põhjustada palavikku, lihasvalu jms.

Paraguay maapiirkondade elanikkonnast peaaegu 40% ei oska hispaania keelt! Seetõttu on maapiirkondades viibimisel kohalikega suhtlemiseks vaja tõlki. Osa elanikkonnast räägib guaranii-hispaania või guaranii-portugalisegakeelt. Paraguay põhjaosa on väga hõredalt asustatud (0,3 – 0,5 inimest km2 kohta). Sealsete aladel elavad peamiselt indiaanlased ja väga valdav enamus neist ei oska isegi elementaarse kõnekeele tasemel hispaania keelt. Samas asuvad just Põhja-Paraguays mitmed olulised rahvuspargid.

Piimatooted on Paraguays väga kallid ja neid on vähe saada.

Elekter: 220V, 50 Hz. Maapiirkondades osades kohtades elektrivarustus puudub. Mõnel pool on probleemiks ka puhas joogivesi.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Asunción
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Asuncion:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: