Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
PATTAYA   al. 739€ või 70 € / k
Sooduspakkumine Taisse 31.11 väljumisele
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Aafrika AngolaAngola Vabariik (.ao)

Rahvaarv: 13 milj.
Suunakood: +244
Ajavöönd: GMT +1
Pindala: 1 246 700 km2
Pealinn: Luanda
Rahaühik: kwanza (AOA)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: portugali keel
Naabrid: Namiibia, Kongo Demokraatlik Vabariik, Sambia, Kongo


Angola magnetiks on kaunid teemantsäralised rannad, puutumatud metsiku loodusega pargid ning Aafrika üks suurimaid koskesid. Pärast 2002. aastal lõppenud kodusõda on Angola majandus kasvanud jõudsasti ning stabiliseerunud, tuues kaasa uue rahu, võimaluste ja maa avastamise ajastu.

Väärt vaatamist

 1. Luanda
 2. Parque Nacional da Kissama
 3. Benguela–Lobito Railway
 4. Lubango

Asukoht ja kliima


Angola Vabariik asub Aafrika edelaosas Atlandi ookeani kaldal. Angola kliimat mõjutavad tugevalt kolm kohalikku eripära. Estiteks jahedad Benguela merehoovused, teiseks mägine sisemaa ja kolmandaks Namiibi kõrb kagus. Selle tulemusena on Angolas mitu erinevat kliimapiirkonda. Niiske ja troopiline dþungel maa põhjaosas, kuiv ja jahedam kesk- lavamaa ning kuiv lõunaosa, mõjutatuna selle lähedal asuvast Kalahari kõrbest.
  Kuigi kliima eri piirkondades on väga erinev, on parim aeg Angola külastamiseks juunist septembrini, mil saab nautida mõnusalt jahedat ja kuiva ilma.

Reisitingimused


Reisimisel Angolasse on Eesti kodanikule vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Angola saatkonnas Stockholmis. 
Viisa taotlemisel tuleb esitada:
 • 2 viisataotlust;
 • Äri- ja tööreisi puhul ametlik kutse; 
 • Edasi-tagasi pilet; 
 • Kutse või hotellibroneering; 
 • Piisavad rahalised vahendid; 
 • 2 fotot; 
 • Vaktsineerimistõend (kollatõbi).
 • Täpsem info siit.
  Angola saatkond Stockholmis:
  Skeppsbron 8, 111 30 Stockholm
  Telefon: (+46 8) 24 28 90
  Faks: (+46 8) 34 31 27
  E-post: info@angolaemb.se
  http://www.angolaemb.se

  Tasub teada


  NB! Riiki sisenemiseks on kohustuslik esitada rahvusvaheline kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav dokument.  Kollapalaviku vastast vaktsineerimist tõendavad järgmised WHO Rahvusvaheliste Sanitaar-Meditsiiniliste eeskirjade nõuete kohaselt vormistatud dokumendid: "Kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav rahvusvaheline sertifikaat", mis on väljastatud enne 15.12.2007 või "Rahvusvaheline vaktsineerimise või profülaktika tõend", mis on väljastatud pärast 15.12.2007.  Rahvusvaheline kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav dokument jõustub 10 päeva pärast vaktsiini manustamist ning selle kehtivuse aeg on 10 aastat. Loe lähemalt Terviseameti kodulehelt.

  Angoola riigikeel on portugali keel. Inglise keelt oskavad vähesed.

  Angola rahaühik on kwanza. Sularahaautomaate on riigis vähe ja kaardiga saab maksta üksikutes kohtades, seetõttu tuleks kaasa võtta piisavas koguses sularaha. Angola valuuta riigist väljaviimine on keelatud.

  Valitsusehoonete lähedal on filmimine, pildistamine vms keelatud.

  Narkokuritegude eest on Angolas ette nähtud ranged karistused ja karistusmäärad on pikad. Pakkige alati oma reisikott ise ning ärge kunagi võtke kellegi palvel tema asju tollipunkti kaasa.

  Alkoholijoobe tõttu võib politsei teid kinni pidada, seetõttu ei ole ka Angolasse lendavates lennukites lennu ajal soovitav alkoholi tarbida.

  Kõige ohtlikumad piirkonnad Angolas on Cabinda, Lunda Norte (Põhja-Lunda) ja Lunda Sul (Lõuna-Lunda), kuid kuritegevuse tase on kõrge kogu riigis. Soovitame säilitada tavapärane ettevaatlikkus oma isiklike asjade suhtes ning üksinda mitte ringi liikuda. Oma väärisasju hoidke võimaluse korral hotelli ðeifis. Turvalisim transpordivahend on takso, eeldusel et kasutate usaldusväärsete taksofirmade teenuseid.

  Haigustest on Angolas enam levinud kollatõbi, poliomüeliit, koolera ja Marburgi viirushaigus. Enne reisile asumist soovitame teha vajalikud vaktsinatsioonid. Täpsem info on kättesaadav Terviseameti kodulehel.

  Elekter: 220V, 50Hz.


  Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

  Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

  Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

  Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

  Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


  REISI SIHTKOHTA: Luanda
  KÜSI REISIPAKKUMIST
  märgitud lahtrid on kohustuslikud.


  TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Luanda:  SOODUSPAKKUMISED:  Värsked reisisoovitused: