Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Aafrika KongoKongo Vabariik (.cg)

Rahvaarv: 3 686 tuh.
Suunakood: +242
Ajavöönd: GMT +1
Pindala: 342 000 km2
Pealinn: Brazzaville
Rahaühik: Kesk-Aafrika frank (XAF)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: prantsuse
Naabrid: Angola, Kamerun, Gabon, Kesk-Aafrika Vabariik, Kongo DV

Väärt vaatamist

  1. Brazzaville
  2. Nouabalé-Ndoki National Park

Asukoht ja kliima


Kongo asub Kesk-Aafrikas ekvaatoril. Riigi lõunaosas, pealinna ümbruses kõiguvad päevased temperatuurid 20 °C ja 30 °C vahel.
    Parima aeg külastamiseks Brazzaville on maist septembrini ja põhja piirkonda detsembrist veebruarini.

Reisitingimused


Riiki sisenemiseks on vajalik viisa. Viisat on võimalik taotleda Kongo Vabariigi Suursaatkonnast Prantsusmaal. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale viisa kehtivuse lõppemise kuupäeva. Riiki sisenemiseks on vajalik tõend kollapalaviku vastu vaktsineerimise kohta. Lisaks on vajalik hotellibroneeringu olemasolu. 

Kongo Vabariigi Suursaatkond Prantsusmaal:

37 bis rue Paul Valéry, PO BOX 75116,
Pariis, Prantsusmaa, 75008
Telefon : (+33-1) 45006057
Faks : (+33-1) 40671733

Tasub teada


Terviseamet soovitab Kongo Vabariiki reisijatel vaktsineerida end poliomüeliidi ehk lastehalvatuse vastu, kuna oktoobri algusest on riigis registreeritud sadu haigusjuhtumeid.

Terviseamet soovitab Kongo Vabariiki reisivatel inimestel kontrollida eelnevalt kindlasti oma poliomüeliidi vastase vaktsineerimise andmeid perearsti juures ning juhul, kui inimene ei ole viimase kümne aasta jooksul lastehalvatuse vastu vaktsineeritud, teha kindlasti korduvvaktsineerimine. Kongo Vabariigis viibimisel tuleks täita hoolikalt hügieeni nõudeid, sest poliomüeliidi viirused levivad eeskätt saastunud käte ja esemetega.

Riiki sisenemiseks on kohustuslik esitada rahvusvaheline kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav dokument. Kollapalaviku vastast vaktsineerimist tõendavad järgmised WHO Rahvusvaheliste Sanitaar-Meditsiiniliste eeskirjade nõuete kohaselt vormistatud dokumendid: "Kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav rahvusvaheline sertifikaat", mis on väljastatud enne 15.12.2007 või "Rahvusvaheline vaktsineerimise või profülaktika tõend", mis on väljastatud pärast 15.12.2007. Rahvusvaheline kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav dokument jõustub 10 päeva pärast vaktsiini manustamist ning selle kehtivuse aeg on 10 aastat. Loe lähemalt siit.

Elekter: 230V, 50Hz.


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Brazzaville
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Brazzaville:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: