Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
ELAMUSREIS   al. 2 874€ või 94 € / kuus

Avastusreis Birma: alati särav ja naeratav Myanmar

Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
ELAMUSREIS   al. 2 374€ või 78 € / kuus

Kõik-hinnas avastusreis Hiina südamesse

» Tule avasta Hiina kultuuri ja elu koos Seedritega.
Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 1 049€ või 34 € / kuus

UUEKS AASTAKS VIETNAMI! 28.12 väljumine vietnami Riiast

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 299€ või 10 € / kuus

Kiirusta! Alanud on kampaania - Pilvede eest peitu - vaid loetud päevad

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 395€ või 13 € / kuus

Head pakkumised Sharm el Sheikhi veebruariks

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Ameerika Ühendriigid 7 soovituslikku vaatamisväärsust New Yorgis

7 soovituslikku vaatamisväärsust New Yorgis


Ameerika Ühendriigid (.us)

2012.05.31 13:56
Autor: www.articles2publish.com

„Linn, mis iial ei maga“ ja „Suur Õun“ on vaid kaks paljudest hüüdnimedest, millega New Yorgi linna on ristitud, kuid kuna see metropol on rahvusvahelise poliitika, rahanduse, muusika, kommunikatsioonide, kultuuri ja moe keskus, on väga lihtne mõista, kust need hüüdnimed pärinevad. New York võib uhkeldada arvukate tipptasemel muuseumite, vaatamisväärsuste ja paikadega, mis muudavad linna tõeliselt kosmopoliitseks ning kõike hõlmavaks maailmalinnaks. Tänu rikkalikule ajaloole ja kultuurile on igal puhkuse planeerijal võimalik muuta New Yorki oma valitud sihtpaigaks.

1. Vabadussammas


vabadussammasKõigepealt on Vabadussammas. Pange tähele, et turvanõuete tõttu peate külastusaja reserveerima ammu enne linna saabumist. Igal juhul saate endiselt nautida piltilusat vaadet Vabadussambast, kui sõidate Ellise saarele viiva praamiga. Ainult 10 dollari eest sõitev praam lahkub iga 25 minuti järel Battery Parkist ning peatub Liberty ja Ellise saarel, andes reisijatele vapustava vaate Vabadussambast.
2. Central Park


centralparkCentral Park on New Yorgi kuulus sihtkoht, millel on samuti tähelepanuväärne ajalugu. Nautige piltilusat rohelust, kütkestavaid järvi, ulatuslikke muruplatse ja suurepärast loomaaeda. See paik on eriti populaarne kontserdikülastajate ja vabaõhuentusiastide seas. Kindlasti külastage nii Metropolitani kunstimuuseumi kui Central Parki loomaaeda.
3. Times Square


vabadussammasSee on järjekordne muljetavaldav, kohustuslik vaatamisväärsus, mis esindab rikkalikku ameerika ajalugu. Pange ainult tähele, et tänaseks on Times Square tugevasti kommertsialiseerunud ning seal tunglevad turistid ning külastajad. Broadway ja Port Authority bussijaama lähistel asuv Times Square on tänapäevaks muutunud üsna kahtlaseks paigaks ning seda kutsutakse nüüd „vanaks Times Square’i väljakuks“. Kui soovite aga saada aimu Times Square’ist, kus ei sagi inimesi, võib alati külastada paar kvartalit „vanast väljakust“ eemal asuvat „uut“ Times Square’i. Seal võite leida peresõbraliku, kuigi sama kommertsialiseerunud väljaku täis teatreid, spetsialiseerunud restorane ning hotelle.4. Püha Johannese katedraal


timesquareSee on maailma suurim gootipärane katedraal ja tööd selle kallal on väidetavalt käinud peaaegu terve sajandi. Teid ootavad ees kauneimad mosaiikaknad ja gooti arhitektuur, mida pole nähtud isegi nendes Euroopa kirikutes, mida katedraal matkib.5. Chrysler building


chrislerbuildingChrysler Building on juugendarhitektuuri kehastus ja juhtumisi maailma kõige populaarsem ja ilusam hoone. Külastage kindlasti silmapaistva linnapanoraami nägemiseks fuajeed, kuid päris üles saate minna vaid siis, kui olete ametlikul ärikülastusel.7. Empire State Building


vabadussammasEmpire State Building, kord USA kõrgeim hoone, on New Yorgi silmapaistev tähis, mis seisab graatsiliselt kuulsal 5. tänaval. Hoone sümboliseerib New Yorgi linlikku, stiilset ja kultuurset õhkkonda.

6. Carnegie Hall


Carnagie Hall Kas teile meeldib ajalugu? Siis meeldib teile see veelgi enam, kui külastate Carnegie Halli ehk saali, mis võib uhkustada sellega, et on olnud esinemispaigaks tähtsaimatele selle sajandi tippartistidele ja –muusikutele. Saalis võite näha pilte nii varasematest esinejatest kui kõigist saali külastanud kuulsustest.


Kui olete New Yorki külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu
Reisisoovitused selle riigi kohtapakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused:

Soodsad lennud Tallinnast: