Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
PATTAYA   al. 739€ või 70 € / k
Sooduspakkumine Taisse 31.11 väljumisele
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Ameerika Ühendriigid Kas teadsid, et kõige kõrgem ameerika mäe atraktsioon asub...


Kas teadsid, et kõige kõrgem ameerika mäe atraktsioon asub...


Ameerika Ühendriigid (.us)

2012.07.03 15:16
Autor: ReisiGuru.ee

Kas teadsid, et kõige kõrgem ameerika mäe atraktsioon asub USA-s New Jersey osariigis Jacksoni linnas asuvas „Six Flags Great Adventure“ teemapargis ja on 139 meetrit kõrge.


Kas teadsid et...

ReisiGuru - Kas teadsid et...

Maailma kõrgeima ameerika mäe atraktsiooni nimi on „Kingda Ka“. See asub teemapargi Kuldkuningriigi ehk Golden Kingdom osas. Atraktsioon on suhteliselt uus – see avati mais 2005. aastal. Kingda Ka käes on ameerika mägede seas ka kõige kõrgemal asuva ümberpööramiskoha rekord – see asub 127 m kõrgusel. Suurim vertikaalne pööre trassil on 90°. Trassi pikkus on 950 m. Trass läbitakse 28 sekundiga.

Tippkiirus, mis Kingda Ka-l saavutatakse, on 206 km/h. See kiirus saavutatakse nullkiirusest alates 3,5 sekundiga. Tippkiiruse saavutamisel saavad külastajad 1,67 G suuruse ülekoormuse (ülekoormuseks nimetatakse kiirendusest põhjustatud kaalu suurenemist, mis tähendab, et Kingda Ka tippkiiruse saavutamisel suureneb atraktsioonil olija kaal tavakaaluga võrreldes 1,67 kordseks). Tippkiiruse poolest on Kingda Ka ameerika mägede seas teisel kohal – veelgi suurem kiirus (240 km/h) saavutatakse Araabia Ühendemiraatides Abu Dhabis „Ferrari Maailma“ teemapargis asuvas Vormel Rossa (Formula Rossa) ameerika mäe atraktsioonis, mis avati 2010. aastal.

Kas teadsid, et kõige kõrgem ameerika mäe atraktsioon asub...

El Toro and Kingda Ka. Autor: Paulm27

Kingda Ka atraktsiooni teenindab mootor, mille võimsus on 20,8 tuhat hobujõudu. Kingda Ka-s on kasutusel neli sõidukit („rongi“), mis kõik koosnevad viiest vagunist. Igas sõidukis on kohti 18-le inimesele. Kasutusel on kaks paralleelset rada. Kummalgi rajal on kasutusel 2 rongi. Tunnis suudab atraktsioon teenindada kuni 1400 külastajat. Tulevikus on kavas suurendada iga rongi kohtade arvu 20-ni. Sellisel juhul suudab Kingda Ka tunnis teenindada kuni 1600 külastajat. Atraktsioonile lastakse inimesi, kelle pikkus on vähemalt 137 cm. Kingda Ka ei tööta vihmasaju ajal.



Kingda Ka on nimetatud Bengali tiigri järgi, kes elab „Six Flags Great Adventure“ teemapargi loomaaias. Sellest tulenevalt on ka atraktsioon kujundatud müütiliseks tiigriks. Atraktsiooni infotahvel ja kiosk on kujundatud Nepaali stiilis. Külastajate järjekorra ala on ümbritsetud bambusest ja aitab rõhutada ala džungli teemat. Ootamise ajal mängitav muusika on samuti inspireeritud dþunglist.

Six Flags Great Adventure“ teemapark kuulub Six Flags Entertainment Corp.-le, mis on vara mahult maailma suurim lõbustus- ja teemaparkidega tegelev ettevõte. Six Flags Entertainment Corp. omab Põhja-Ameerikas 14 meelelahutuskeskust. „Six Flags Great Adventure“ teemapark asub väliseestlaste suhteliselt suure hulga poolest tuntud Lakewoodi vahetus läheduses paiknevas Jacksoni linnas. Jackson asub New Yorgist ja Philadelphiast ligikaudu ühe kaugel, olles esimesest lõuna pool ja teisest kirdes.

Six Flags Great Adventure“ teemapark avati 1974. aastal. Käesoleval ajal on teemapargis 11 teemaala, millest 4 on mõeldud väikelastele. Teemapargis on kokku üle 50 atraktsiooni, neist 13 ameerika mägede tüüpi atraktsiooni. Mitmed sealsed ameerika mägede tüüpi atraktsioonidest on korduvalt erinevate hindajate poolt valitud USA-s asuvate vastavat tüüpi atraktsioonide TOP 10 hulka. Six Flags Entertainment Corp. meelelahutuskeskuse kompleksis Jacksonis on ka „Six Flags Wild Safari“ loomapark ja „Six Flags Hurricane Harbor“ veepark.

Kui olete USA-s asuvat „Six Flags Great Adventure“ teemaparki külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: Philadelphia




KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohta




























TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Washington D.C.:



SOODUSPAKKUMISED:



Värsked reisisoovitused: