Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
ELAMUSREIS   al. 2 874€ või 94 € / kuus

Avastusreis Birma: alati särav ja naeratav Myanmar

Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
ELAMUSREIS   al. 2 374€ või 78 € / kuus

Kõik-hinnas avastusreis Hiina südamesse

» Tule avasta Hiina kultuuri ja elu koos Seedritega.
Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 499€ või 16 € / kuus

Oktoobri soodsad pakkumised Patrasse kreekas

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 639€ või 21 € / kuus

Viimased kohad Tai reisidele novembris (14 ööd). Väljumisega Riiast

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 1 049€ või 34 € / kuus

UUEKS AASTAKS VIETNAMI! 28.12 väljumine vietnami Riiast

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Ameerika Ühendriigid Angels Landing – mägi, mille matkarajad kuuluvad USA kõige kuulsamate hulka

Angels Landing – mägi, mille matkarajad kuuluvad USA kõige kuulsamate hulka


Ameerika Ühendriigid (.us)

2013.02.05 21:47
Autor: ReisiGuru.ee

Angels Landing on merepinnast 1765 m kõrgune mägi USA-s Utah osariigi edelaosas Zion’i rahvuspargi territooriumil. Mäe kõrgus jalamilt on umbes 450 m. Selle peaaegu püstloodsed seinad, mäkke rajatud äärmiselt huvitavad matkarajad ning mäe tipust avanev erakordne vaade ümbruskonnale (sh Zioni kanjonile ja Virgini jõele), teevad Angels Landing’u vallutamise erakordselt elamusterohkeks igale ühele, kes peavad lugu mägironimisest ja mägimatkamisest. Täiesti õigustatult peetakse Angels Landing’u matkaradasid USA kõige huvitavamate mägiradade hulka kuuluvateks.

Angels Landing

Zion National Park. Autor: Wolfgang Staudt

Matkarada Angels Landing’u tippu jõudmiseks rajati 1926.a. Lühema matkaraja pikkus on umbes 2,4 km ja pikema pikkuseks on umbes 7,5 km. Ainult raja alguses on matkarada sillutatud. Rajal on mitmeid väga järske tõuse ja pöördeid. Pikema raja läbimiseks tuleb keskmiselt vormis matkajal arvestada 4 –5 tundi.Angels Landing’u radade ilmselt kõige tuntumat ja huvitavat osa teatakse nime all Walter's Wiggles. See on rada, mis on täiel määral oma nime väärt, sest ta on tõepoolest vonklev – seal on 21 väga järsku pööret, mis moodustavad omapärase „sikk-saki“. Walter's Wiggles’ile järgnev Scout Lookout ala pakub erakordseid vaateid ümbruskonnale, võimaldab jalga puhata ja järele mõelda, kas on soovi tipu poole edasi rühkida. Enamasti on just Scout Lookout see koht, mis eraldab pühapäevaturistid tõsisema huviga mägimatkajatest. See tähendab, et pühapäevamatkajate jaoks on Scout Lookout tagasipöörde kohaks. Scout Lookout’ile järgnev peaaegu kilomeetri pikkune rajalõik on suhteliselt pingeline. Sellel on palju Lahtist pinnast ning rada ise on küllaltki kitsas. Raja selles osas on mõnel pool võimalik kasutada ankurdatud julgestuskette.

Angels Landing

From Scout Lookout, Angels Landing Trail. Autor: Greg Willis

Parimaks perioodiks Angels Landing’u külastamisel peetakse aega aprillist oktoobrini, kuid põhimõtteliselt on rajad läbitavad aastaringselt. Piirkonnas sajab aastaringselt vähe – igas kuus on sademeid keskmiselt 15–40 mm. Kõige enam on sademeid detsembrist aprillini ja augustis. Kõige soojem kuu on juuli, mil päevane keskmine temperatuur ulatub 38 °C. Öised keskmised temperatuurid on detsembrist veebruarini 0 °C lähedal.

Vihmasadude ja tugevate tuulte ajal on parem Angels Landing’ut vältida, sest ohtlikuks võib osutuda nii seal ronimine kui ka sealt alla „sadavad“ pinnasetükikesed. Enamus mägirajast asub päikeselisel alal. Samas on raja mõned osad varjulised ja suhteliselt tuulised. Parimaks kellajaks mäkketõusmisel peetakse varahommikut, sest siis ei te päike matkajatele veel liiga. Angels Landing’u rajad ei ole kindlasti mõeldud väikelastele ning ka suuremad lapsed peaksid selle mäe matkaradadel liikudes olema igakülgselt turvatud.

Enam kui 590 km2 suurune Zioni rahvuspark asub Utah osariigis Springdale asula (enam kui 500 elanikku) lähedal. Pargi tuntuimad objektid on Zioni kanjon ja Angels Landing. Zioni kanjon on umbes 24 km pikk ja kuni 800 m sügav ja paikneb Virgini jõe ääres. Zioni rahvuspargi madalaim punkt asub merepinnast enam kui 1100 m kõrgusel. Kõrgeimaks punktiks on merepinnast ca enam kui 2600 m kõrgusel asuv Horse Ranch mägi.

Angels Landing

Zion Canyon. Autor: Ðarûnas Burdulis

Zioni rahvuspargi ala teeb unikaalseks tema asukoht Colorado platoo, Suure nõo ja Mojave kõrbe kokkupuutealal. Seal on nii kõrbe, okasmetsa ala, rohumaid kui ka veekogude äärseid alasid. Pargis on ka suhteliselt suur taimede ja loomade liigirikkus (piirkonnas elab linde peaaegu 300 liigist, roomajaid enam kui 30 liigist ja imetajaid 75 liigist, sh nahkhiiri 19 liigist). Zioni rahvuspark kuulub USA enamkülastatavate turismiobjektide hulka. Nt 2011. a. külastas seda rahvusparki enam kui 2,8 miljonit inimest.

Kui olete USA-s asuvat Angels Landing’ut külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu
Reisisoovitused selle riigi kohtapakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused:

Soodsad lennud Tallinnast: