Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Suurbritannia Ühendkuningriik – kuigi pidevalt sombune, on see maa turistide tõeline paradiis väga mitmes mõttes


Ühendkuningriik – kuigi pidevalt sombune, on see maa turistide tõeline paradiis väga mitmes mõttes


Suurbritannia (.uk)

2012.11.13 12:10
Autor: ReisiGuru.ee

Ühendkuningriik on välisturistide arvult maailmas kuuendal kohal ja seda täiesti õigustatult. Kuigi pidevalt sombune, on see maa turistide tõeline paradiis väga mitmes mõttes.

Suurbritannia

A telephone box and Palace of Westminster - two architectural and cultural icons of London. Autor: Bobby

Ühendkuningriik on üks väheseid riike maailmas, kus kõik riiklikud muuseumid on külastajate jaoks tasuta! Maailmatasemel muuseume, mida sellel maal külastada, on hulgaliselt (Tate Modern, Museum of London, Imperial War Museums, RAF Museum), kuulsaimad neist Londonis asuv British Museum (aastas üle 6 miljoni külastaja) ning samuti Londonis asuv National Gallery (enam kui 2300 kunstiteost, peaaegu 5 miljonit külastajat aastas).


Suurbritannia

Great Court of British Museum, London

UNESCO maailmapärandi nimekirja kuulub Ühendkuningriigist 4 loodusobjekti, 22 kultuuriobjekti ning üks looduse ja kultuuri segaobjekt (St Kilda vulkaaniline saarestik Ðotimaa idaranniku lähedal). Kuulsamateks objektideks, mis kuuluvad maailmapärandi nimekirja, on Tower of London, Westminster Abbey samuti Londonis ning Lõuna-Inglismaal Wiltshire krahvkonnas asuv Stonehenge.


Suurbritannia

Stonehenge

Turistide jaoks on mugav ja suhteliselt soodne kasutada Ühendkuningriikides liikumiseks riikliku raudtee teenuseid. Muuhulgas on võimalik selle riigi tiheda raudteevõrgustiku väga kõrgel tasemel teenuseid kasutada valitud aja jooksul piiramatult ja väga mitmesuguste soodustustega (BritRail Pass).


London


Ühendkuningriik asub saartel Lääne-Euroopas, peamiselt 50. ja 61. põhjalaiuse vahel. Riigi lõunaosas on lauskmaa, kuid maa kesk-, lääne- ja põhjaosas asuvad mäestikud. Kõrgeim punkt on merepinnast enam kui 1300 m kõrgusel. Ühendkuningriik jaguneb neljaks põhiliseks piirkonnaks, milledeks on Inglismaa, Ðotimaa, Wales ja Põhja-Iirimaa. Lisaks kuuluvad riigi koosseisu mõned eristaatusega piirkonnad nagu näiteks Mani saar Iiri meres või Kanalisaared La Manche väinas.


Suurbritannia

Isle of Man

Suurbritannias valitseb tüüpiline mereline paraskliima. Aastane temperatuuri amplituud on väike. Sealne ilm on tuntud oma rohkete sademete, udude, suure õhuniiskuse ja tugevate tuulte poolest. Iseloomulikud on pehme talv ja jahe suvi.

Suurbritannia

Londoni Eye vaadatuna tagaküljelt. Autor: Diliff

Parim aeg külastamiseks on aprilli lõpust septembrini. Juulist augustini suureneb liiklus ranna äärsetel aladel, rahvusparkides ja populaarsemates linnades nagu näiteks York, Bath ning Oxford, kuna siis on koolivaheaeg ja puhkuste aeg.

Suurbritannia

Queensway in London. Autor: Garry Knight

Täpsem info tegevuste kohta Ühendkuningriigis siit

arutelu


REIS SIHTKOHTA: London
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohta
TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS London:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: