Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
PATTAYA   al. 739€ või 70 € / k
Sooduspakkumine Taisse 31.11 väljumisele
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Suurbritannia Palju kõneainet pakkuvad turismiatraktsioonid Londonis


Palju kõneainet pakkuvad turismiatraktsioonid Londonis


Suurbritannia (.uk)

2013.05.06 10:06
Autor: ReisiGuru.ee

2012. a. toimusid Londonis suveolümpiamängud. Enne seda valmis linnas palju uusi hooneid ja rajatisi. Paljud osa neist olid otseselt seotud spordiga, kuid mõned olid mõeldud peamiselt turistide tähelepanu võitmiseks. Viimatinimetatutest said palju tähelepanu, kuid ka palju kriitikat, Londoni Stratfordi piirkonnas Olümpiapargis asuv skulpturaalne-vaatetorn ArcelorMittal Orbit ja Greenwich’i piirkonnas asuv Thames’i köisraudtee. Vaatamata kriitikale on mõlemad ehitised jätkuvalt olemas ning turistide seas üpris populaarsed.

London

The Orbit — at night

ArcelorMittal Orbit on 114,5 m kõrgune visuaalselt keerulise ja omapärase konstruktsiooniga peamiselt terasest valmistatud struktuur (kasutatud on ca 1400 tonni terast), mis on ühest küljest loodud kui skulptuur ja Londoni uus maamärk, kuid teisalt tegutseb vaatetornina. Torn on mõeldud olema ka Londoni 2012. a. OM-i alaline meeldetuletaja. Ühtlasi on torn Ühendkuningriigi mahukaim avaliku kunsti teos. ArcelorMittal Orbit avati avalikkusele 2012. a. mais. Kuna ArcelorMittal Orbit on paigutatud Olümpiastaadioni ja OM-i veespordikeskuse vahelisele alale, võimaldab torni kaks vaateala (kumbki mahutab ca 150 inimest) külastajatele vaadet sisuliselt kogu Olümpiapargile. ArcelorMittal Orbit võimaldab head ülevaadet ka naabruses olevast 59 m kõrgusest Olümpiastaadionist.


London

A look at the cable car from the terminal of the Emirates Air Lift.

Thames’i köisraudtee kannab peasponsori järgi ametlikult nimetust Emirates Air Line. Selle ainsal, ca 1 km pikkusel, kirde-edela suunaliselt paikneval liinil on kaks peatust – algus- ja lõpp-punktis. Liini edelapoolne ots paikneb Greenwichi poolsaarel suure meelelahutuskompleksi O2 Arena lähedal. Liini kirdepoolne ots paikneb aga teisel pool Thames’i asuvas Docklands’s, kunagise sadamaala lähedal. Külastajatele avati köisraudtee 2012. a. juuni lõpus. Köisraudtee suurim kõrgus on ca 90 m. Thames’i köisraudteel liiguvad gondlid kiirusega 6 m/s ehk 21,6 km tunnis. Kasutuses on 36 gondlit, igaüks mahutavusega 10 reisijat. 2013. a. aprilli alguse seisuga oli Thames’i köisraudteed kasutanud peaaegu 1,9 miljonit reisijat. Samas on peale OM-i köisraudtee kasutusaktiivsus siiski langenud. Viimasel aastal on reisijaid keskmiselt 4500 päevas, kuid on ka olnud päevi, kus reisijaid on olnud vähem kui 2000.


London

Photograph of the towers of the Emirates Air Line gondola lift cable car, from the north bank of the River Thames.

Thames’i köisraudtee Emirates Air Line on avatud tööpäevadel 7.00.–21.00., laupäeviti 08.00.–21.00. ning pühapäeviti 09.00.–21.00. Ühe suuna tavapilet maksab täiskasvanule 4,30 naela (ca 5 eurot) ja 5–15 aastasele lapsele 2,20 naela (ca 2,6 eurot). Alla 5 aastased lapsed saavad sõita tasuta. Edasi-tagasi sõit maksab ühe suuna kahekordse hinna. Kasutuses on ka piletid neile, kes kasutavad köisraudteed sagedasti. Juhul kui teha nädalas 5 või enam reisi, maksab ühe otsa pilet täiskasvanule 1,60 naela (ca 1,9 eurot) ja lapsele 0,80 naela (ca 0,95 eurot).


London

Emirates Air Line cable car, London.

Palju kõneainet on pakkunud ArcelorMittal Orbit’i ja Thames’i köisraudtee maksumus. ArcelorMittal Orbit läks maksma enam kui 19 miljonit naela, millest küll 16 miljonit tuli toetusena. Thames’i köisraudtee maksumuseks on enam kui 60 miljonit naela (sellest enam kui 20 miljonit naela maksumaksjate raha). Kriitikute arvates tehti hiiglaslikud investeeringud täiesti mõtlematult ning nende kasutajaid on maksumust arvestades selgelt liiga vähe. Samas loodavad nende rajatiste pooldajad, et nende rajatiste tähetund pole veel saabunud. ArcelorMittal Orbit’i ja Thames’i köisraudtee asuvad suhteliselt lähestikku – köisraudtee asub ArcelorMittal Orbit’st linnulennul ca 4,2 km kaugusel kagu pool.


Kui olete Londonis asuvaid ArcelorMittal Orbit't ja Thames’i köisraudteed külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: London
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohta
TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS London:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: