Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Suurbritannia Muuseumidest (v.a loodusmuuseumid) on suurima kollektsiooniga Londonis asuv Briti Muuseum


Muuseumidest (v.a loodusmuuseumid) on suurima kollektsiooniga Londonis asuv Briti Muuseum


Suurbritannia (.uk)

2012.07.08 11:24
Autor: ReisiGuru.ee

Muuseumidest (v.a loodusmuuseumid) suurim kollektsioon on Ühendkuningriikides Londonis asuval Briti Muuseumil, mille kogudes on umbes 8 miljonit eset.


Kas teadsid, et...

ReisiGuru - Kas teadsid et...

Briti Muuseum (British Museum) on asutatud 1753.a. Tegemist on Ühendkuningriikide peamise kultuuriloo-, arheoloogia- ja etnograafia muuseumiga. Seda muuseumit peetakse sageli maailma parimaks ajaloo ja kultuuri muuseumiks.

Briti Muuseumil on järgmised osakonnad: Vana-Egiptuse ja Sudaani osakond (Department of Ancient Egypt and Sudan), Vana-Lähis-Ida osakond (Department of Ancient Near East), Aasia osakond (Department of Asia), Müntide ja Medalite osakond (Department of Coins and Medals), Etnograafia osakond (Department of Ethnography), Kreeka ja Rooma muististe osakond (Department of Greek and Roman Antiquities), Esiaja ning Euroopa osakond (Department of Prehistory and Europe), Gravüüride ja Joonistuste osakond (Department of Prints and Drawings), Restaureerimise, Dokumenteerimise ja Teaduse osakond (Department of Conservation, Documentation and Science), Hariduse osakond (Department of Education), Raamatukogude ja Arhiivide osakond (Department of Libraries and Archives).


Kas teadsid, et mittelooduse muuseumidest suurim kollektsioon on...

British Museum, London

Briti Muuseumil on väga rikkalik Vana-Egiptuse kogu, mis sisaldab muuhulgas papüüruseid ja muumiaid. Briti Muuseumisse viidi omal ajal kui Napoleoni väed 1801.a. Egiptuses inglastele kapituleerusid, ka Prantsuse teadusliku ekspeditsiooni Egiptuse leiud. Briti Muuseumi Assüüria kogu on kogu maailma kõige rikkalikum. Muuseumisse on toodud suurel hulgal arheoloogilisi leide Sumeri, Assüüria ja Väike-Aasia linnadest, muuhulgas Assurbanipali raamatukogu kiilkirjas savitahvlitega. Kaldea osakonnas on aga märkimisväärne väljapanek Uri väljakaevamiste leidudest. Briti Muuseumi hindamatute muististe seas on ka Ateena Akropoli marmorskulptuurid, sealhulgas Parthenoni friis. Tähtsate kogude hulgas on ka nt keskaegsete kellade, vaaside, müntide ja vaselõigete kogud. Gravüüride ja joonistuste osakonnas on muuhulgas Albrecht Düreri joonistuste album (138 joonistust), Rembrandti, Leonardo da Vinci, Raphaeli, Goya ja Rubensi töid, 20 Michelangelo joonistust. Briti Muuseumi paljude väga väärtuslike eksponaatide puhul on viimastel aastatel järjest enam räägitud vajadusest need päritolumaale tagastada.


Kas teadsid, et mittelooduse muuseumidest suurim kollektsioon on...

Great Court of British Museum, London

Briti Muuseum asutati 1753. aastal kui riik omandas Sir Hans Sloane'i 40 000 köitelise raamatukogu, 7000 käsikirja ning suured loodusloo- ja kunstikogud (kokku 71 tuhat eset). Peagi lisandus Cottonian Library märkimisväärsete käsikirjadega, sealhulgas Lindisfarne'i evangeeliumid ja 1471 asutatud Old Royal Library 12 000 köiteline kogu, kuhu kuulus ka Codex Alexandrinus. 1759.a. jaanuaris tehti need kogud Briti Muuseumi nime all avalikkusele tasuta kättesaadavaks. Selleks ostis parlament Montague House'i. Aastatel 1823–1852 kolis muuseum praegusesse, neoklassitsistlikku hoonesse. Briti Muuseum oli esimene omataoline muuseum maailmas – ta kuulus kogu rahvale ja mitte üksnes monarhile või kirikule. Kunagi Briti Muuseumi osaks olnud looduse kollektsioon eraldati omaette Looduse Ajaloo Muuseumiks (Natural History Museum) 1887 ning Briti Muuseumis eksponeeritud vanade raamatute ja muude ürikute baasil loodi 1973.a. eraldi Briti Raamatukogu (British Library). Briti Muuseum kuulub riigile, kuid on valitsusväline autonoomne organisatsioon. Ta saab raha Kultuuri, Meedia ja Spordi Departemangu kaudu kolmeaastaste eelarveperioodide kaupa. Briti Muuseum saab igal aastal hulgaliselt annetusi ka mitmesugustelt fondidelt ja eraannetajatelt.
Üle miljoni külastaja oli Briti Muuseumil esimest korda 1923.a. Kaasajal külastab muuseumit aastas enam kui 5,8 miljonit külastajat. Selle näitajaga ollakse kõige populaarsem muuseum Ühendkuningriikides ja maailmas viie kõige külastatavama muuseumi seas. Briti Muuseumi pindala kaasajal on 92 tuhat m2. Lisaks kuulub muuseumile hoidlaid 32 tuhat m2. Pidevalt näitab Briti Muuseum külastajatele umbes 50 tuhandet objekti ehk vähem kui 1% oma kogudest.

Kui olete külastanud Ühendkuningriikides asuvat Briti Muuseumi ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: London
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohta
TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS London:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: