Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
PATTAYA   al. 739€ või 70 € / k
Sooduspakkumine Taisse 31.11 väljumisele
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Suurbritannia Kas teadsid, et Euroopa kõrgeim vaateratas asub...


Kas teadsid, et Euroopa kõrgeim vaateratas asub...


Suurbritannia (.uk)

2012.09.25 09:02
Autor: ReisiGuru.ee

Euroopa kõrgeim vaateratas on Ühendkuningriigis Londonis asuv „London Eye“, millel kõrgust 135 m ja vaateratta diameeter 120 m.


Kas teadsid et...

ReisiGuru - Kas teadsid et...

London Eye asub Jubilee Gardens’i pargi lääneservas Thames’i jõe ääres Londoni Lambethi linnaosas, mitte kaugel Waterloo sillast ja Hungerford’i sillast. See vaateratas, mille ehitus läks maksma umbes 70 miljonit briti naela, avati külastajatele märtsis 2000. Avamise hetkel oli tegemist maailma kõige kõrgema vaaterattaga. Selle tiitli kaotas London Eye 2006.a. Seniajani on London Eye maailma kõige kõrgem ainult ühelt poolt toestatud vaateratas.

London Eye tipus on Londoni kõige kõrgemal asuv avalik vaateala. Seetõttu pole imekspandav, et London Eye on kõige populaarsem tasuline atraktsioon Ühendkuningriigis – seda külastab aastas enam kui 3,5 miljonit inimest. 2008.a. juunis teatati, et alates avamisest 2000.a. on London Eye’d külastanud 30 miljonit inimest. Kaasajal on London Eye Londoni linna üks tähtsamatest sümbolitest kõrvuti selliste ajalooliste vaatamisväärsustega nagu Tower, Saint-Pauli katedraal, Westminster Abbey, Londoni parlamendihoone, Big Ben või Buckinghami palee.


Kas teadsid, et Euroopa kõrgeim vaateratas asub...

London Eye. Autor: Pilgab

London Eye (tõlkes Londoni silm) teine nimi on Millennium Wheel (tõlkes Milleeniumi ratas). Vaateratta ametlik pikk nimi sisaldab ka ametliku sponsori nime. Praegune ametlik, kolmeks aastaks sõlmitud sponsorleping algas 20.01. 2011. London Eye ehitamine oli rahvusvaheline projekt. Näiteks teras tuli Ühendkuningriigist, kuid töödeldi Madalmaades. Kaablid tulid Itaaliast ja laagrid Saksamaalt. Mitmed olulised detailid valati Tðehhis. Vaatekapslid valmistati Prantsusmaal ja elektrilised komponendid Ühendkuningriigis.

London Eye’l on 32 ovaalset külastajate kapslit. Kapslite arv ei ole juhuslik – iga kapsel esindab Londoni ühte linnaosa. Iga kapsel mahutab kuni 25 inimest. Kapslis olles on võimalik istuda, seista ja ka ringi liikuda. Kõik kapslid on varustatud õhukonditsioneeriga. Iga selline kapsel kaalub umbes 10 tonni.


Kas teadsid, et Euroopa kõrgeim vaateratas asub...

A capsule on the London Eye

London Eye pöörleb kiirusega 0,9 km/h, mis tähendab, et üks täisring tehakse umbes 30 minutiga. „Reisijate“ maha- ja pealeminemise eesmärgil Londin Eye enamasti ei seisatu. Pöörlemiskiirus on piisavalt aeglane selleks, et reisijatel oleks võimalik hoo pealt peale ja maha astuda. Aeg-ajalt London Eye siiski peatatakse – näiteks selleks, et lasta peale või maha vanemaid külastajaid või puuetega külastajaid.

London Eye’ni jõudmine ühistransporti kasutades on lihtne. Vaateratta läheduses asuvad Londoni metroo Waterloo ja Westminster’i jaamad, samuti Waterloo raudteejaam. Mitmel laevaliinil, mis kurseerivad Thamesi jõel, on peatuskoht London Eye vahetus läheduses London Eye kail.

London Eye on lähikuudel avatud septembrist detsembrini 10.00.–20.30., 24. detsembril 10.00.–17.30., 31. detsembril 10.00.–15.00., 1–6 jaanuaril 10.00–20.00. 25. Detsembril ning 7. ja 8. jaanuaril on vaateratas suletud. London Eye külastamise standardpilet ühele ringile maksab täiskasvanule (alates 16. eluaastast) 25 naela (umbes 31 eurot) ja 4–15 aastasele lapsele 15 naela (perepilet neljale inimesele maksab 80 naela), kuid pakutakse ka erinevaid allahindlustega pileteid ja kõrgemate hindadega pileteid, mis sisaldavad mitmesuguseid lisavõimalusi. Näiteks 2 ringi koos võimalusega maitsta viite erinevat ðampanjat maksab 45 naela. Tavaline külastus öisel ajal, juhul kui pilet on ostaetud internetist, maksab täiskasvanule 17,01 naela, 4–15 aastasele lapsele 8,91 naela ja neljaliikmelisele perele 46,08 naela. Eritasu eest on võimalik broneerida terve 25-kohaline vaatekapsel. Privaatkapsli hinnad algavad 292,50 naelast. Alla 4 aastaste laste jaoks on London Eye külastamine nii päeval kui öösel tasuta.

Kui olete Londonis asuvat London Eye`d külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada , siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: London
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohta
TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS London:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: