Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Suurbritannia Kas teadsid,et pikima nimega koht Euroopas asub...


Kas teadsid,et pikima nimega koht Euroopas asub...


Suurbritannia (.uk)

2012.08.01 11:20
Autor: ReisiGuru.ee

Pikima nimega koht Euroopas – Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch – asub Ühendkuningriigis Walesis.


Kas teadsid et...

ReisiGuru - Kas teadsid et...

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch nimes on 58 tähemärki, kuid kohalikus, st kõmri keeles on tähti 51, sest "ch", "ng" ja "ll" loetakse kõmri keeles üheks täheks. Koha lühendatud nimi on samuti tavamõistes pikk – Llanfairpwllgwyngyll, mida vahel kirjutatakse ka Llanfair Pwllgwyngyll. Vahel kasutatakse ka veel lühemat varianti nimest – Llanfairpwll või lausa Llanfair.

Koha nimi tähendab tõlkes (Püha) Maria kirik (Llanfair) valge sarapuu (gwyngyll) nõos (pwll) kiire veekeerise (y chwyrndrobwll) ja punase koopa juures asuva (g ogo goch) (Püha) Tysilio kiriku (llantysilio) lähedal (goger). Algselt oli küla nimi Llanfair Pwllgwyngyll. Uus nimi pandi asulale 1860-ndatel aastatel eesmärgiga saada Ühendkuningriigi pikima nimega raudteejaama tiitel, elavdada seeläbi piirkonna äritegevust ja muutuda populaarseks turistide seas.


Kas teadsid,et pikima nimega koht Euroopas – Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch – asub...

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch

Arvatakse, et nime pakkus välja üks kohalik rätsep, kelle isik on täpsemalt teadmata. Hiljem on üritanud mitmed asulad võtta omale veel pikemat nime, kuid neid nimesid ei ole ametlikult tunnustatud. Näiteks püüdis Walesis Carmarthenshire tervikomavalitsuses asuv Llanfynydd küla endale 2004.a. saada nimeks 66-st tähemärgist koosnevat Llanhyfryddawelllehynafolybarcudprindanfygythiadtrienusyrhafnauole. Seda tehti protestiks naabrusesse rajatava tuulegeneraatorite pargi vastu. Küla uus nimi oleks tähendanud "vaikne ilus küla; ajalooline paik, koos harvaesineva haugasega; sattunud ohtu haletsusväärsete labade tõttu". Samuti Walesis asuvat Golf Halt raudteepeatust nimetati vahepeal Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch, mis tähendas "Mawddach jaam ja tema draakoni hammastus põhjapoolse neeme teel Cardigani lahe kuldse ranna lähedal".


Kas teadsid,et pikima nimega koht Euroopas – Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch – asub...

Railway station sign

Ametlikult Euroopa pikima kohanimega Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch on suur, ca 3050 elanikuga küla, mis asub Wales loodeosas Anglesey (kõmri keeles Ynys Môn) saarel Menai väina ääres. Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch naabruses maanteel A55 asub 461 m pikkune ja 40 m kõrgune Britannia sild, mis ületab Menai väina ja on Anglesey saare tähtsaim ühendus Suurbritannia saarega. Anglesey saar on valdavalt kõmrikeelne – enam kui 70% elanikest oskab kõmri keelt. Pikima nimega asula elanikest oskab kõmri keelt enam kui ¾ elanikest. Küla jaguneb tegelikult kaheks väiksemaks külaks, milledeks on Llanfairpwllgwyngyll-uchaf (Ülem Llanfairpwllgwyngyll), kus asub küla ajalooline süda ja Llanfairpwllgwyngyll-isaf (Alam- Llanfairpwllgwyngyll), mis on raudteejaama läheduses asuv küla uuem osa.

Euroopa pikima nimega asula on turistide seas väga populaarne. Enamasti tehakse asulas paikneva raudteejaama nimesildi juures või mujal, kus asula nimi on pikalt välja kirjutatud, fotosid ja ostetakse kohalikust turismikeskusest „dokumente“, mis tõendavad paigas viibimist ja kus on sees kohanimega pitsati jäljend.

Kui olete Ühendkuningriigis asuvat pikima nimega kohta külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: Llanfairpwllgwyngyll
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohta
TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS London:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: