Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
PATTAYA   al. 739€ või 70 € / k
Sooduspakkumine Taisse 31.11 väljumisele
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Suurbritannia Kas teadsid, et kõige kitsam tänav maailmas asub...


Kas teadsid, et kõige kitsam tänav maailmas asub...


Suurbritannia (.uk)

2012.07.11 11:24
Autor: ReisiGuru.ee

Kõige kitsam, korraliku pikkusega, tänav maailmas asub Ühendkuningriigis Exeteri linnas. See tänav kannab nime Parliament Street (Parlamendi tänav).


Kas teadsid, et maailma kõige külastatavam muuseum on...

ReisiGuru - Kas teadsid et...

Kõige laiemas osas on Parliament Street 1,22 meetrit lai ja kõige kitsamas osas 64 sentimeetrit lai. Tänava pikkus on 50 meetrit. Teisalt on Saksamaal Reutlengenis asuv Spreuerhofstraße kitsam – kõige kitsamas osas 31 sentimeetrit ja kõige laiemas osas 50 sentimeetrit lai, kuid korralikuks tänavaks on seda siiski raske pidada, sest selle Reutlengeni „tänava“ pikkus on vaid mõned meetrid ja tema ääres on kummalgi pool ainult üks maja.

Kas teadsid, et kõige kitsam tänav maailmas asub...

Spreuerhofstraße, Reutlingen, Germany. Autor: kathrin_gaisser

Parliament Street on tänavana pärit 14. sajandist. Ta ühendab High Street’i (Kõrge Tänav), mis on selle linna üks tähtsamaid tänavaid, Waterbeer Street’iga (Veeõlu tänav). Enamus hooneid Parliament Street’i ääres on punastest tellistest. Sillutis on hallika tooniga plaatidest. Enne praegust nime kandis tänav Small Lane (Väike tänav) nime. Tänav sai praeguse nime kui Exeteri linnavalitsus otsustas Ühendkuningriigi Parlamenti pilgata 1832.a. Reformiseaduse eest, millega muudeti Inglismaa ja Walesi valimissüsteemi. 1836.a. olid Waterbeer Street’i elanikud kogunud raha, et Parliament Street’i laiendataks, kuid laiendamine jäi siiski toimumata.

Exeter asub Ühendkuningriikide loodeosas Devoni krahvkonnas Exe’i jõe ääres. Krahvkond ise kuulub Inglismaa koosseisu ja on ajalooliselt olnud keldi rahva, kornide, kodumaa. Devoni krahvkonna läänepoolseks naabriks on Inglismaa kõige edelapoolsem nurk, Cornwalli krahvkond. Exeter on Devoni krahvkonna keskus.

Kas teadsid, et kõige kitsam tänav maailmas asub...

Parliament Street, Exeter. Autor: J Morley

Linna ajalooline ladinakeelne nimi oli Isca Dumnoniorum. Kunagi (alates 50. aastast) oli see kõige edelapoolsem Vana-Rooma kindlus Inglismaal. Exeter’is asuvatest ehitistest on tuntuim Exeteri katedraal, mis esialgsel kujul rajati 12. sajandi alguses ja mis oma praeguse välimuse sai 1400 aasta paiku ning mis muudeti anglikaani kirikuks 16. sajandil toimunud reformatsiooni käigus.

Tähtis vaatamisväärsus on ka Püha Nikolause klooster, mille hoone valmis 11. sajandil ning mille kaasajani säilinud osades tegutseb alates 1916. aastast muuseum. Huvitavad objektid on ka linna vanim telliskiviehitis, milleks on sadamapiirkonnas asuv tollihoone, Exeteri kellatorn, gildimaja ja Rougemont’i kindluse varemed. Linnas asub Exeteri ülikool, mis kuulub linna suuremate tööandjate hulka. Linnas elab käesoleval ajal umbes 120 tuhat inimest.

Exeter on populaarne turistide seas, kuid turism ei ole linnas domineeriv majandusharu. Samas on meie kodusest Tartust ainult natuke suuremas linnas olemas rahvusvaheline lennujaam, millel on regulaarlendude näol ühendus Austria, Hispaania, Kanada, Madalmaade, Portugali, Prantsusmaa, Saksamaa ja muidugi Ühendkuningriigi enda linnadega. Linnal on ka raudteeühendus ümbruskonnaga ning linna läbib tähtis M5 maantee. Seetõttu pole imekspandav, et Exeteri peetakse väga heaks äritegevuse kohaks. Linnal on hea transpordiühendus ning hinnad on Exeteris oluliselt odavamad kui näiteks riigi pealinnas Londonis.

Kui olete Ühendkuningriigis asuval Parlamendi tänaval kõndinud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: London
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohta
TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS London:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: