Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Suurbritannia Windsori Legoland


Windsori Legoland


Suurbritannia (.uk)

2012.07.14 23:49
Autor: ReisiGuru.ee

Kõige populaarsem Legoland on Ühendkuningriigis asuv Windsori Legoland.

Windsori Legoland asub Berkshire krahvkonnas Londonist lääne pool, olles ca 13 km kaugusel Londoni Heathrow lennujaamast. Berkshire on üks Inglismaa vanimaid krahvkondi – seda on kirjalikult mainitud juba 860. aastal.

legoland

Entrance to Legoland Windsor. Autor: Rob Young

Windsori Legoland ehk peamiselt 3–12 aastastele lastele orienteeritud Lego mänguasjade teemaline atraktsioonide park avati esmakordselt 1996.a. Tegemist oli teise Legolandiga maailmas (esimene oli avatud 1968.a. Taanis Billundis). Park on avatud märtsist novembrini. Kahel aastal on park avatud olnud ka detsembris.

Windsori Legolandis on 2012.a. seisuga 55 erinevat atraktsiooni, sh 2 Ameerika mägede tüüpi atraktsiooni. Kohapeal on alates 2012. aastast olemas ka 150 kohaline hotell. Mitmel pool teemapargis on olemas Lego suveniiride ja mänguasjade poode, samuti erinevaid söögikohti, mida on enam, kui kümme. Poode on kokku üheksa, sh Lego Star Warsi kauplus ja laste riiete kauplus.


Kas teadsid, et kõige populaarsem Legoland on...

Legoland Windsor

Kokku on Windsori Legolandi pindala enam kui 60 ha. Teemaparkidele kohaselt on Windsori Legoland jaotatud kitsamateks teemaaladeks. Olemas on Minimaa (Miniland), Duplomaa (Duplo Land), Lego linn (Lego City, seal on muuhulgas ka Xboxide mängukeskus), Vaaraode Kuningriik (Kingdom of the Pharaohs), Rüütlite Kuningriik (Knights' Kingdom), Viikingite maa (Land of the Vikings), Seikluse maa (Adventure Land, asub väikese järve ümber), Piraatide maale minek (Pirates Landing), Fantaasia Keskus (Imagination Centre, peamiselt harivad „ehita ja testi“ tüüpi atraktsioonid ja väike 4D kino), Liiklus (Traffic, muuhulgas saavad seal kuni 13 a. vanused lapsed õppida sõitma väikeste autodega ning igas vanuses külastajad saavad juhtida Legolandi veeteedel paati või püüda spetsiaalse tuletõrjemasinaga „kustutada tulekahjut“.).

legoland

Pirate Falls, Legoland Windsor, Berkshire, UK. Autor: Mark Boyce

Windsori Legolandis on olemas oma Miniland, kus Lego klotsidest on ehitatud hulk kuulsate ehitiste väikesi koopiaid, enamasti mõõtkavas 1:20. Minilandi ehitistes on kasutatud kokku peaaegu 40 miljonit Lego klotsi. Minilandis on ka hulk animeeritud mudeleid (nt liikuvad veokid, rongid, laevad), mis liiguvad, teevad helisid ja on varustatud ka valgustusega.

legoland

London Miniland at Legoland Windsor. Autor: Fluteflute

Muuhulgas on Minilandis Londoni ehitistest Big Ben, Buckinghami Palee, Milleniumi sild, Püha Pauli Katedraal, Toweri sild, vaateratas London Eye jne. Mujalt Ühendkuningriikidest on Minilandis olemas nt Stonehenge, Edinburgh’i kindlus, Loch Ness jne. Minilandis on ka Prantsusmaal (nt Sacré-Cœuri kirik), Madalmaades, Itaalias, Rootsis, USA-s (Mount Rushmore memoriaal), Kanadas asuvate ehitiste väikeseid koopiaid. Minilandi suurim mudel on umbes 200 tuhandest klotsist ehitatud One Canada Square, mis on 5,2 m kõrge ja mida ehitati kokku enam kui 2500 inimtöötundi. See ehitis asub tegelikkuses Londoni Canary Wharf ärirajoonis, on 235 m kõrge ja oli ajavahemikus 1991–2010 kõrgeim ehitis Ühendkuningriikides. Minilandi kõige väiksemad mudelid on aga tuvid, mis koosnevad vaid viiest Lego klotsist.

Näpunäiteid selleks, et veeta nauditav päev legolandis siit

Kui olete Ühendkuningriigis asuvat Windsori Legolandi külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: London
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohta
TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS London:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: