Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Suurbritannia Kas teadsid, et Euroopa Liidu liikmesriikide pindalalt suurim kaubanduskeskus asub...


Kas teadsid, et Euroopa Liidu liikmesriikide pindalalt suurim kaubanduskeskus asub...


Suurbritannia (.uk)

2012.09.05 09:46
Autor: ReisiGuru.ee

Euroopa Liidu liikmesriikide pindalalt suurim kaubanduskeskus on Trafford Centre, mis asub Ühendkuningriigis Suur-Manchesteris ja mille pindala on 207 tuhat ruutmeetrit.


Kas teadsid et...

ReisiGuru - Kas teadsid et...

Trafford Centre kaubanduskeskus asub Suur-Manchesteri linnakrahvkonnas Dumplingtonis, umbes 8 km kaugusel Manchesteri keskusest lääne pool. Trafford Centres on kolmel korrusel peaaegu 300 kauplust ja teenindusasutust. Kaupluste kogupindala on 185 tuhat m2; söögikohtade kogupindala on peaaegu 14 tuhat m2 ja vaba aja sisustamist pakkuvate ettevõtete pindala on enam kui 16 tuhat m2. Kauplused ja söögikohad on esimesel ja teisel korrusel ning vaba aja veetmise kohad valdavalt kolmandal korrusel. Kaubanduskeskus tervikuna on pindalalt Euroopa Liidu suurim, kuid kaupluste pindalalt on ta Ühendkuningriigis teisel kohal – Kirde-Inglismaal Gatesheadi linnas asuval MetroCentre kaubanduskeskusel on kaupluste kogupindala 194,1 tuhat m2. Olemasolevate laienemisplaanide kohaselt suureneb Trafford Centre kaupluste kogupindala lähiaastatel aga 195 tuhande m2-ni.


Kas teadsid, et Euroopa Liidu liikmesriikide pindalalt suurim kaubanduskeskus asub...

Trafford Centre

Kaubanduskeskusel on hea asukoht, sest keskusest 45 minutilise autosõidu kaugusel elab enam kui 6 miljonit inimest. Aastas külastab Trafford Centred enam kui 35 miljonit inimest.

Kaubanduskeskuse ehitus algas 1996 ja keskus avati septembris 1998. Avamise hetkel oli tegemist Ühendkuningriigi esimese megasuure kaubanduskeskusega, kus paiknevad nii jaemüügi kauplused, toitlustuskohad kui ka meelelahutust pakkuvad ettevõtted. Ehitus läks maksma umbes 600 miljonit naelsterlingit ehk naela 2012.a. väärtust arvestades ca 750 miljonit naela. Ehituse tegi kalliks keskuse keeruline arhitektuur. Põhiliselt on see rokokoo ja hilisbaroki stiilis, kuid kohata võib ka Art Deco ja isegi muinas-Egiptuse arhitektuuri motiive. Ühest küljest on keskuse arhitektuuriline lahendus austusavaldus piirkonna ajaloole, kuid teisalt võib seda pidada ka veidraks. Trafford Centres on marmorist ja graniidist põrandad ning sammaste kaunistusdetailides on kasutatud kulda. Keskuse pikiteljel on kolm kuppelaktusega aatriumi ning ehitise keskmine kuppel on väidetavalt suurem kui Londonis asuva Püha Pauli katedraali kuppel. Kaubanduskeskuse sisekujundus on peamiselt valgetes, roosades, kuldsetes, vandli ja karamellpruunides toonides. Valgustuses kasutatakse valdavalt LED-valgusteid. Oluline on fakt, et omanäolise välis- ja siseilme poolest jääb Trafford Centre külastajatele hästi meelde.


Kas teadsid, et Euroopa Liidu liikmesriikide pindalalt suurim kaubanduskeskus asub...

Trafford Centre, screenshot from NASA

Mitte üheski teises Euroopa kaubanduskeskuses ei ole nii suurt toitlustusasutuste ala kui on Trafford Centres. Kaubanduskeskuse osas, mida nimetatakse Orient, on 60 söögikohta kokku 1600 istekohaga. Seejuures on söögikohti n.ö. seinast seina – alates kiirsöögikohtadest ja kuni luksuslike restoranide ja baarideni välja. Meelelahutusasutustest on kaubanduskeskuses muuhulgas 20 saaliga kinokompleks, minigolfi rada, lasermängu ala, bowlingukeskus, Legoland Discovery Centre jne.

Trafford Centre ostukeskuse kauplused on üldjuhul avatud esmaspäevast reedeni 10.00.–22.00., laupäeviti 10.00.–20.00. ja pühapäeviti 12.00.–18.00. Pühadel on keskus tavaliselt avatud 10.00.–20.00. Kinokompleks on avatud 9.40.–01.00. ning reedel ja laupäeval 09.40.–03.00. Legoland Discovery Centre on avatud 10.00.–19.00. Trafford Centre parklates on kohti enam kui 10 tuhandele sõiduautole ja 350 reisibussile. Samas soovitatakse keskust külastada ühistranspordiga. Trafford Centrel on väga hea ühendatus bussiliinidega, sest selle kaubanduskeskuse bussipeatus on enam kui kümnel bussiliinil. Enamasti on nende bussiliinide liikumisgraafik 15–30 minutilise intervalliga. Tulevikus on kavas Trafford Centre lähedale rajada metroojaam.

Kui olete Ühendkuningriigis asuvat Trafford Centre`t külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: Manchester
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohta
TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS London:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: