Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
PUHKUSEREIS   al. 299€ või 10 € / kuus

Kiirusta! Alanud on kampaania - Pilvede eest peitu - vaid loetud päevad

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 499€ või 16 € / kuus

Oktoobri soodsad pakkumised Patrasse kreekas

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ELAMUSREIS   al. 2 374€ või 78 € / kuus

Kõik-hinnas avastusreis Hiina südamesse

» Tule avasta Hiina kultuuri ja elu koos Seedritega.
Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 639€ või 21 € / kuus

Viimased kohad Tai reisidele novembris (14 ööd). Väljumisega Riiast

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
RINGREIS   al. 1 850€ või 61 € / kuus

Hiina Kuldne kolmnurk

» Hiina Kuldse kolmnurga tipphetked: Peking, Xi'an, Shanghai.
Ringreisid.ee
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Suurbritannia Ultimate – Euroopa pikim ameerika mäe tüüpi atraktsioon

Ultimate – Euroopa pikim ameerika mäe tüüpi atraktsioon


Suurbritannia (.uk)

2013.03.01 08:12
Autor: ReisiGuru.ee

Euroopa pikima teekonnaga ameerika-mäe tüüpi atraktsioon on 2268 m pikkuse rajaga Ultimate. See terasest atraktsioon avati 1991. aasta juulis ning asub Ühendkuningriigis Inglismaa põhjaosas Põhja-Yorkshire krahvkonnas Ripon’i linnas (ca 16 tuhat elanikku) Lightwater Valley lõbustuspargis.

Aastatel 1991–2000 oli Ultimate näol tegemist maailma kõige pikema teekonnaga ameerika-mäe tüüpi atraktsiooniga. Käesoleval ajal on Ultimate pikkuselt teisel kohal – veelgi pikema teekonnaga ameerika-mäe tüüpi atraktsioon on Jaapanis Mie prefektuuris Kuwanas Nagashima Spa Maa meelahutuspargis asuv Steel Dragon 2000. Ultimate on ainus Euroopas asuv väga pika teekonnaga ameerika-mäe tüüpi atraktsioon. Kõikidel ülejäänud ameerika-mäe tüüpi atraktsioonidel Euroopas on teekonna pikkus lühem kui 1700 m.

Ultimate – Euroopa pikim ameerika mäe tüüpi atraktsioon

The Ultimate at Lightwater Valley

Ultimate atraktsioon võtab enda alla ca 178 tuhande m2 suuruse ala. Atraktsiooni oluline erinevus võrreldes paljude teiste sellelaadsete atraktsioonidega on paiknemine valdavalt looduses. Ultimate atraktsiooni ehitati 18 kuud ning ehitus läks maksma 5,2 miljonit inglise naela. Sõit Ultimate’ga on ameerika-mäe tüüpi atraktsiooni kohta suhteliselt kauakestev, ca 7 minuti ja 24 sekundi pikkune. Liikumise keskmine kiirus on 18,4 km/h, kuid suurim saavutatav kiirus on 81 km/h. Teekonnal on kaks suurt tõusu – 31 m ja 33 m kõrgusele. Teekonnal läbitakse ka kaks tunnelit. Tavaliselt on rajal korraga 2 kümne vaguniga „rongi“, milledest kumbki mahutab 38 reisijat (esimene vagun on kahe kohaline ja ülejäänud 9 vagunit on neljakohalised). Atraktsioonile lubatakse inimesi, kellel on pikkust enam kui 130 cm.Lightwater Valley lõbustuspark asub 708 tuhandel ruutmeetril. Pargis on üle 30 atraktsiooni, sh 5 ameerika-mäe tüüpi atraktsiooni ning 2 veeatraktsiooni. Seal on ka söögikoht ja kauplused. Park on avatud märtsist novembrini. Aastas külastab Lightwater Valley lõbustusparki enam kui 320 tuhat külastajat.

Lightwater Valley lõbustuspargi atraktsioonid on jaotatud kolme rühma – ülimad seiklused (Ultimate Adventures, ei sobi väiksematele lastele), megaseiklused (Mega Adventures) ja miniseiklused (Mini Adventures, mõeldud väiksematele lastele). Viiest ameerika-mäe tüüpi atraktsioonist kolm kuuluvad ülimate seikluste hulka, üks megaseikluste hulka ja üks miniseikluste hulka.

Ultimate – Euroopa pikim ameerika mäe tüüpi atraktsioon

The Ultimate at Lightwater Valley

Lightwater Valley lõbustuspargis asuv Ameerika-mäe tüüpi atraktsioon nimega „Raptor Attack“ on 560 m pikkuse ja 15 m kõrguse rajaga. Suurim langus teekonnal on 11 m. Teekonnal saavutatav suurim kiirus on 64 km/h. Sõit atraktsioonil kestab 1 minut ja 25 sekundit. Sõiduks kasutatakse üksikuid vaguneid, kuhu mahub istuma 4 inimest. Raptori Attack’i teeb huvitavaks asjaolu, et teekond läbitakse hämaras ja kohati päris pimedas kinnises tunnelis, justkui liikudes vana mahajäetud kaevanduse ðahtis. Atraktsioonil saab kogeda mitmeid veega, heliga ja vaadetega seotud üllatusi, mistõttu sarnaneb atraktsioon mõneti õuduste kambri tüüpi atraktsioonidele. Muuhulgas saab peale atraktsiooni läbimist osta fotosid, mis on atraktsiooni teekonnal osalenutest tehtud automaatse fotoaparaadi poolt. Raptor Attack’le ei lubata võimaliku hirmu tõttu alla 120 cm pikkusi lapsi.

Samas lõbustuspargis asuv ameerika-mäe tüüpi atraktsioon „Twister“ (avati 2001. a.) on 420 m pikkuse teekonnaga. Liikudes Twister’il tõustakse maapinnast kuni 13 m kõrgusele. Suurim kiirus, mis saavutatakse, on 47 km/h. Atraktsioonile ei lubata lapsi, kelle pikkus on alla 120 cm. Megaseikluste hulka kuuluv „Ladybird“ on kogupere ameerika-mäe tüüpi atraktsioon, kuhu siiski ei lubata alla 100 cm pikkusi lapsi. Selle teekonna pikkus on 199 m ning teekonna käigus tõustakse maapinnast kuni 6 m kõrgusele. Suurim kiirus, mis atraktsioonil olles saavutatakse, on 32 km/h.

Kui olete Ühendkuningriigis asuvat Lightwater Valley lõbustusparki külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu
Reisisoovitused selle riigi kohta


pakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused:

Soodsad lennud Tallinnast: