Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Prantsusmaa Kas teadsid, et Euroopa kõrgeim tuletorn asub.....


Kas teadsid, et Euroopa kõrgeim tuletorn asub.....


Prantsusmaa (.fr)

2012.07.23 10:09
Autor: ReisiGuru.ee

Euroopa kõrgeim tuletorn, Île Vierge tuletorn, asub Prantsusmaal Brtagnes Inglise kanali ääres ja sellel on kõrgust 82,5 meetrit.


Kas teadsid et...

ReisiGuru - Kas teadsid et...

Maailma mastaabis on tegemist kõrguselt neljanda tuletorniga, kuigi hinnang sõltub ka sellest, mida tuletorniks pidada. Maailma kõrgeim on Saudi-Araabias Jeddahis asuv 133 m kõrgune betoonist ja terasest tuletorn. USA-s Ohio osariigis Put-in-Bay-s asuv 107 meetrine torn (Perry Memorial Monument) on põhiotstarbelt 1812.a. sõja mälestusmärk (monument) ja ei kuulu ametlikult tuletornide hulka, kuid reaalsuses kasutatakse seda öisel ajal siiski helgiheitjast navigatsioonimärgina.


International Peace Memorial at Put In Bay, Ohio (USA).

Jaapanis Yokohamas asuv terassõrestikust 106 m kõrgune Yokohama Meretorn tegutseb mitmeotstarbelisena – eeskätt turismiatraktsioonina, kui ka tuletornina. Île Vierge tuletorn on traditsiooniline tuletorn ja Euroopas traditsiooniliste tuletornide seas kindlalt kõrgeim. Kõrguselt järgmine traditsiooniline tuletorn Euroopas on Itaalias asuv 77 m kõrgune Genua tuletorn. Võrdluseks, Eesti kõrgeim on Pakri tuletorn 52,3 meetriga. Sõrve tuletorn Eestis on 52 m kõrgune.

Île Vierge tuletorn asub Prantsusmaa loodeosas Bretagne piirkonnas, mis on keltide hulka kuuluvate bretoonide asuala. Seetõttu on tuletorni õigem, kohalik nimi, Enez-Werc'h’i tuletorn (bretooni Tour-tan Enez-Werc'h), sest Enez-Werc'h on Île Vierge laiu nimi bretooni keeles. Laid ise on umbes 6 ha suurune ja asub 1,5 km kaugusel Bretagne looderannikust. Administratiivselt kuulub laid Plouguerneau (bretooni Plougerne) ringkonda, mis omakorda kuulub Finistère (bretooni Penn-ar-Bed) departemangu.


Marine tower, Yokohama,Japan.

Île Vierge esimene tuletorn ehitati aastatel 1842–1845 ja see nelinurkse põhjaga torn oli 33 m kõrge. Tema valge tuli oli näha 26 km kaugusele. Aastatel 1896–1902 ehitati uus, st nüüdne tuletorn. 1952 installeeriti sellele udupasun, mis 1993.a. vahetati välja elektrilise märguandja vastu. Praegune Île Vierge tuletorn on ehitatud graniitplokkidest. Ehitis on väljast vaadates ülalt kitseneva koonuse kujuga. Seest on Île Vierge tuletorn silindriline, ääristatud opaalklaasiga. Tuletorni sees välisuksest kuni valgustitasandini on 360 kiviastet ja 32 metallist aste. Tuletorni valgusti on nelja läätsega, fookuskaugusega 0,5 m Valgusti annab iga 5 sekundi järgi valget valgust, mis on hea ilmaga näha kuni 50 km kaugusele. Kaasajal aktiveerib tuletorni valgusti plinkimise ja plinkimise suuna fotoelektrooniline sensor.

Vaatamata automaatsele tööreþiimile on ka kaasajal olemas siiski Île Vierge tuletornivaht. Île Vierge laid ja tuletorn on külalistele avatud aprillist septembrini. Seni on Euroopa kõrgeima tuletorni vastu turistide poolt huvi üles näidatud siiski suhteliselt vähe – aastas külastab tuletorni 6–8 tuhat huvilist.

Kui olete Prantsusmaal asuvat Île Vierge tuletorni külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: Plouguerneau
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohta
TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Paris:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: