Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
ANTALYA   al. 315€ või 30 € / k
30.04 Türgi "Kõik hinnas" puhkus eriti hea hinnaga
VAATA LÄHEMALT »
KREETA   al. 229€ või 22 € / k
Viimased kohad Kreeta aprillikuu väljumistele!
VAATA LÄHEMALT »
MITU SIHTKOHTA   al. 245€ või 23 € / k
OSTA REIS VEEBIST
VAATA LÄHEMALT »
HURGHADA   al. 489€ või 46 € / k
SUUREPÄRASED PAKKUMISED VARAJASE TELLIJA SOODUSTUSEGA EGIPTUSESSE
VAATA LÄHEMALT »
TIVAT   al. 179€ või 17 € / k
Viimased kohad Montenegro väljumistele
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Prantsusmaa Kas teadsid, et maailma kõige külastatavam muuseum asub...


Kas teadsid, et maailma kõige külastatavam muuseum asub...


Prantsusmaa (.fr)

2012.06.20 13:32
Autor: ReisiGuru.ee

Maailma kõige külastatavam muuseum on Prantsusmaal Pariisis asuv Louvre Muuseum (Musée du Louvre). 2011.aastal külastas seda paika 8,8 miljonit inimest (2010.aastal oli vastav näitaja olnud 8,5 miljonit). Enamikke riike külastab aasta jooksul oluliselt vähem turiste kui seda võrratut muuseumi.


Kas teadsid, et maailma kõige külastatavam muuseum on...

ReisiGuru - Kas teadsid et...

Võrdluseks külastatavuselt teisel kohal oli 2011.aastal USA pealinnas Washingtonis asuv rahvuslik Lennunduse ja Kosmose Muuseum (National Air and Space Museum), mida külastas 2011.aastal enam kui 8,6 miljonit inimest (2010.aastal 8,3 miljonit külastajat). Samuti Washingtonis asuvat Rahvuslikku Looduse Ajaloo Muuseumit (National Museum of Natural History) külastas 2011.aastal 6,77 miljonit külastajat (2010.aastal 6,8 miljonit külastajat). Samuti kuulsat Briti Muuseumi külastas 2011.aastal 5,8 miljonit inimest. Enamus kahekümnest kõige külastatavamast muuseumist asuvad kas Pariisis, Washingtonis või New Yorkis.

Seine jõe paremal kaldal asuv Louvre ehitati 12. sajandil Philippe II Auguste'i kindlustatud kuningapaleena. Hiljem laiendati ehitist korduvalt ja selle kindlustused lammutati. 1682 viis Louis XIV kuningapalee Versaille'sse. Louvre jäi kasutusele peamiselt kuninglike kogude, sealhulgas antiikskulptuuride kogu säilitamise kohana. 1692 kolisid Louvre'isse Ilukirjaakadeemia ning Kuninglik Maalikunsti- ja Skulptuuriakadeemia. Suure Prantsuse Revolutsiooni ajal andis Rahvusassamblee välja käsu, et Louvre'ist peab saama muuseum, kus näidatakse rahva meistriteoseid. Muuseumina avati osa paleest 10. augustil 1793, monarhia kukutamise esimesel aastapäeval. Kolmel päeval nädalas oli muuseumi külastamine kõikide jaoks tasuta. Esialgu näidati kunsti, mis oli pärit alates 16. sajandist.


Kas teadsit, et...

Palais du Louvre © Dmitry424 | Dreamstime.com

Louvre tegutseb kaasajal kunsti, disaini ja kunstiga seotult ka ajaloomuuseumina. Seal on palju maailma kunsti paremikku kuuluvaid teoseid. Louvre’s olevatest kunstiväärtustest tuntuim on Leonardo da Vinci poolt loodud Mona Lisa portree, mis maaliti ajavahemikus 1503–1519. Louvre kollektsioon on jagatud kaheksasse osakonda: Vana-Egiptus; Lähis-Ida; Vana-Kreeka, etruskid ja Vana-Rooma; islami kunst; skulptuurid; dekoratiivne kunst; maalid; trükised ja joonistused. Louvre’s on kokku üle 380 tuhande objekti ja üle 35 tuhande kunstiteose. Muuseumi ekspositsiooniala kogupindala on üle 60 tuhande ruutmeetri.

Üle 50 tuhande objekti asub Vana-Egiptuse osakonnas, milledest vanimad on umbes 6 tuhat aastat vanad; Lähis-Ida osakonnas on vanimad objektid umbes 4450 aastat vanad. Maalide osakond sisaldab enam kui 7500 tööd (neist 2/3 Prantsuse autorite omad) 13. sajandist kuni 1848. aastani. Trükiste ja joonistuste osakonnas on üle 62 tuhande objekti.
Louvre Muuseum kuulub Prantsuse valitsusele, kuid on alates 19. sajandist olnud oma tegemistes küllaltki vaba. Louvre tegevust finantseeritakse Prantsuse riigieelarvest, muuseumi piletite müügist ja eraannetajate rahadest. Louvre Muuseumis töötab umbes 2000 töötajat. Muuseumi juht annab aru otse Prantsusmaa Kultuuri- ja kommunikatsiooniministrile. Viimastel aastatel on Louvre Muuseum suurendanud välja laenatavate ja sisse laenatavate kunstiteoste hulka.

Kui olete Prantsusmaal asuvat Louvre Muuseumi külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.


lennud.reisiguru.ee Võrdle lennupiletite hindu erinevate pakkujate vahel suunal Tallinn – Pariis (Prantsusmaa) ››

hotellid.reisiguru.ee Otsid soodsat majutust Prantsusmaal? Leia siit ››

autod.reisiguru.ee Leia soodne rendiauto siit ››

arutelu


REIS SIHTKOHTA:
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohta