Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
ELAMUSREIS   al. 2 374€ või 78 € / kuus

Kõik-hinnas avastusreis Hiina südamesse

» Tule avasta Hiina kultuuri ja elu koos Seedritega.
Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 515€ või 17 € / kuus

Oktoobri soodsad pakkumised Rhodosele - üksikud kohad

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 299€ või 10 € / kuus

Kiirusta! Alanud on kampaania - Pilvede eest peitu - vaid loetud päevad

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 845€ või 28 € / kuus

SOODUSHINNAD TAI REISILE 27.10 - 13 ÖÖD VÄLJUMISEGA TALLINNAST

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ELAMUSREIS   al. 2 874€ või 94 € / kuus

Avastusreis Birma: alati särav ja naeratav Myanmar

Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Prantsusmaa Kas teadsid, et Euroopa kõrgeim rippsild asub...

Kas teadsid, et Euroopa kõrgeim rippsild asub...


Prantsusmaa (.fr)

2012.07.17 12:22
Autor: ReisiGuru.ee

Euroopa kõrgeim rippsild on Prantsusmaal Tarni jõe kohal asuv Millau viadukt (Le Viaduc de Millau), sillatorni kõrgusega 343 meetrit ja silladeki kõrgusega maapinnast kuni 270 meetrit.


Kas teadsid et...

ReisiGuru - Kas teadsid et...

Millau viadukt on maanteesild. Ta on osa A75 (la Méridienne) maanteest, mis ühendab Pariisi Vahemere rannikuga. Silla pikkus on 2,46 km. ja laius 32,05 m. Millau viadukti teine tugipost on Euroopa kõrgeim – maapinnast tipuni on see 343 meetrit kõrge ning maapinnast silladekini ehk liikluse tasandini 244,96 meetrit kõrge (varaseim rekordkõrgusega sillapost asub Saksamaal ja on maapinnast silladekini 181 m. kõrge).

Viaduc de Millau

Millau bridge. Autor: Colicaranica

Silla kõige lühim tugipost on maapinnast silladekini 77,56 m. kõrge. Tegemist on ka Euroopa kõrgeima maanteesillaga – maanteetasand sillal asub maapinnast/jõe pinnast kuni 270 m. kõrgusel. Millau viadukti silladekk koosneb kaheksast osast - kuue sisemise pikkus on 342 m. ja kahel äärmisel 204 m. Sillal on 7 tugiposti – igaüks kinnitatud 22 trossiga. Silla ehitust alustati oktoobris 2001 ja avati detsembris 2004. Sild läks maksma ca 394 miljonit eurot. 2006.a. sai Millau viadukt Rahvusvahelise Sildade ja Ehituskonstruktsioonide Assotsiatsiooni (IABSE) väljapaistva ehitise auhinna (auhinda antakse välja alates 2000. aastast).

Viaduc de Millau

Millau bridge

Millau viadukt, mis kaalub ca 290 tuhat tonni, peaks vastu pidama tuultele kuni 225 km/h. Silla ehitamiseks kasutati 127 tuhat kuupmeetrit betooni, 19 tuhat tonni terast betooni tugevdamiseks ja 5 tuhat tonni terast mitmesuguste tarindite ja kaablite jaoks. Silla ehitamisel kasutati muuhulgas ka 20 km. fiiberoptilist kaablit. Kogu sild on varustatud mitmesuguste sensoritega, mis peavad märku andma silla konstruktsioonis toimuvatest võimalikest muutustest. Kasutusel on näiteks termomeetrid, kaldenurga mõõturid, tuule kiiruse mõõturid, kiirendusandurid jne. Päevas ületab Millau viadukti 10–25 tuhat sõidukit.
Sõit üle Millau viadukti maksab sõiduautodele üldjuhul 6,4 eurot ning juulis ja augustis, st silla kõige suurema kasutusega perioodil, 7,4 eurot.


Kas teadsid, et Euroopa kõrgeim rippsild on...

Millau Viaduct

Millau viadukt asub Prantsusmaa lõunaosas Midi–Pyrénées (oksitaani Miègjorn-Pirenèus) piirkonna Aveyroni (oksitaani Avaironi) departemangu Millau (oksitaani Milhau) ja Creissels’i ringkonna territooriumil. Millau ringkonnas elab umbes 22 tuhat inimest ja Creissels’i ringkonnas umbes 1500 inimest. Enamus neist on prantslastele lähedased oksitaanid (vana ja tegelikult ka kitsama nimetusega provanssaalid). Lähim suurem linn piirkonnale on edela poole jääv Toulouse ja lähim enam kui miljoni elanikuga linn kagusse jääv Marseille. Aveyroni departemang on muuhulgas ka turismipiirkond. Selle departemangu territooriumile jääb osa Cévennes’ Rahvuspargist; seal asub 13. sajandil ehitatud Najac’i kindlus, aga ka keskajal rajatud kloostrid Conques, Sylvanès, Bonneval, Loc-Dieu. Piirkond on kuulus ka oma käsitöömeistrite poolest.


Kui olete Prantsusmaal olevat Millau viadukti näinud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu
Reisisoovitused selle riigi kohta

pakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused:

Soodsad lennud Tallinnast: