Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
PUHKUSEREIS   al. 499€ või 16 € / kuus

Oktoobri soodsad pakkumised Patrasse kreekas

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 299€ või 10 € / kuus

Kiirusta! Alanud on kampaania - Pilvede eest peitu - vaid loetud päevad

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
RINGREIS   al. 1 850€ või 61 € / kuus

Hiina Kuldne kolmnurk

» Hiina Kuldse kolmnurga tipphetked: Peking, Xi'an, Shanghai.
Ringreisid.ee
VAATA LÄHEMALT »
ELAMUSREIS   al. 2 374€ või 78 € / kuus

Kõik-hinnas avastusreis Hiina südamesse

» Tule avasta Hiina kultuuri ja elu koos Seedritega.
Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 515€ või 17 € / kuus

Oktoobri soodsad pakkumised Rhodosele - üksikud kohad

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Prantsusmaa Pyla düün – Euroopa kõrgeim liivaluide

Pyla düün – Euroopa kõrgeim liivaluide


Prantsusmaa (.fr)

2013.02.20 13:49
Autor: ReisiGuru.ee

Pyla düün (prantsuse keeles la Dune du Pyla, la Dune du Pilat) asub Prantsusmaa edelaosas Atlandi ookeani ääres, täpsemalt Akvitaania piirkonnas Gironde'i departemangus La Teste-de-Buch’i valla (commune) territooriumil Arcachon’i lahest lõuna pool. See düün on rahvusvaheliselt tuntud eeskätt Pyla düüni nime all, sest tema lähedusse jääb Pyla-sur-Mer’i kuurort. Düüni varasem nimi (alates 1930. aastatest) ja paljude kohalike arvates senini tegelik nimi on Pilat, mis tuleneb oksitaani keele gascogne’i murde sõnast „pilhar“ ja tähendab kuhja, kalmet. Pyla düünist lääne pool on Atlandi ookean ning idapool metsaala. Edela-Prantsusmaa suurim linn Bordeaux (enam kui 235 tuhat elanikku, eeslinnadega üle 830 tuhande elaniku) jääb Pyla düünist linnulennult vähem kui 50 km kaugusele kirdesse.

Dune du Pyla

Dune du Pyla

Pyla düüni kubatuur on umbes 60 miljonit m³. Düün on põhja-lõuna suunaliselt umbes 2,7 km pikk, ida-lääne suunaliselt umbes 500 m lai ja merepinnast 2010.a. andmetel kuni 107 m kõrge. Kõrguse poolest on tegemist Euroopa kõige kõrgema liivaluitega. Pyla düüni kalle on suhteliselt järsk, olles maa pool 19°–29° ja mere pool 7°–13°. Pyla düüni kuju on muutuv – tugevad tuuled võivad liivaluite kõrgust suurendada või vähendada.

Dune du Pyla

Dune du Pyla

Pyla düün on turistide seas vägagi populaarne – igal aastal külastab seda Euroopa suurimat liivaluidet enam kui üks miljon turisti. Tegemist on Prantsusmaa ühe kõige huvitavama ja kõige populaarsema loodusliku vaatamisväärsusega. Pyla düün on paik, kus paljudel inimestel vallanduvad tugevad emotsioonid. Sellele aitavad kaasa düüni tipust avanevad vaated, düüni enda n.ö. tühjus, mere lähedus ning teatud kellaaegadel ilmnevad imelised valguse ja värvide mängud. Pyla düüni võib külastada aastaringselt.

Dune du Pyla

Dune du Pyla

Pyla düüni läheduses on ka mitmeid teisi turistimagneteid. Üheks selliseks on Arcachon’i laht, mis on väga valdavalt maismaast ümbritsetud (kitsas ühendus merega on lahe edelaosas). Lahe kallastel on mitmel pool kaunid liivarannad. Arcachon’i laht on populaarne nii rannamõnude nautlejate ja suplejate hulgas kui ka kalastajate ja mitmesuguste veespordialade harrastajate seas. Lahe ääres võib kohata ka hulgaliselt erinevaid linde. Lisaks asuvad lahe ääres austrite kasvatused.

Turistide seas on populaarne ka Arcachon’i lahte suubuv 118 km pikkune Eyre jõgi, selle jõe umbes 30 km2 suurune delta ning seal asuv ornitoloogiapark. Eyre jõel harrastatavatest aktiivsetest tegevustest on kõige populaarsemad kanuumatkad. Pyla düüni lähedusse jäävad ka suured metsaalad, mis on eeskätt tuntud oma rannikumändide poolest.

Dune du Pyla

Parc Ornithologique du Teich, Bassin d'Arcachon, France. Autor: Pline

Pyla düüni lähedusse jääv Ferret’i neem eraldab Atlandi ookeani Arcachon’i lahest. Ferret’i neem on vägagi populaarne suvituskoht. Neem on tuntud ka oma 52,1 m kõrguse tuletorni poolest. See on algselt ehitatud 1840. a. ja põhjalikult rekonstrueeritud 1946. a. Tuletorni poolt iga 5 sekundi järgi plingitavat punakat valgust on võimalik näha peaaegu 42 km kaugusel. Ferret’i neeme tuletorn on avatud ka külastajatele. Piirkonna teistest arhitektuurilistest vaatamisväärsustest on märkimisväärne Le Teich’s asuv Püha Andrease kirik (L'église Saint André), mida pika ajaloo jooksul on korduvalt ringi ehitatud.Kui olete Prantsusmaal asuvat Pyla düüni külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu
Reisisoovitused selle riigi kohta

pakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused:

Soodsad lennud Tallinnast: