Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
PUHKUSEREIS   al. 299€ või 10 € / kuus

Kiirusta! Alanud on kampaania - Pilvede eest peitu - vaid loetud päevad

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ELAMUSREIS   al. 2 374€ või 78 € / kuus

Kõik-hinnas avastusreis Hiina südamesse

» Tule avasta Hiina kultuuri ja elu koos Seedritega.
Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
RINGREIS   al. 1 850€ või 61 € / kuus

Hiina Kuldne kolmnurk

» Hiina Kuldse kolmnurga tipphetked: Peking, Xi'an, Shanghai.
Ringreisid.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 499€ või 16 € / kuus

Oktoobri soodsad pakkumised Patrasse kreekas

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 639€ või 21 € / kuus

Viimased kohad Tai reisidele novembris (14 ööd). Väljumisega Riiast

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Tðiili Maailma suurima basseiniga puhkekeskus San Alfonso del Mar

Maailma suurima basseiniga puhkekeskus San Alfonso del Mar


Tðiili (.cl)

2013.06.05 10:05
autor: ReisiGuru.ee

San Alfonso del Mar on puhkekeskus Tðiili keskosas Vaikse ookeani ääres Algarrobo linnas (üle 10 tuhande elaniku). Selle puhkekeskuse teeb eriliseks seal asuv maailma suurim bassein. Selle 2006. a. detsembris valminud välibasseini pikkus on 1013 m ja suurim sügavus väidetavalt 35 m. Bassein võtab enda alla koguni 8 ha. Basseini teeb eriliseks ka asjaolu, et seal ei asu mitte mage vesi, vaid Vaiksest ookeanist pumbatud ja enne basseini jõudmist filtreeritud soolane, kuid kristallselge merevesi. Basseinis oleva vee koguhulk on ligikaudu 250 miljonit liitrit. Väidetavalt kulub ainuüksi selle basseini hooldamisele aastas summa, mis vastab ligikaudu 4 miljonile USD-le. Kogu kompleksi ehitusmaksumust ei ole ametlikult täpselt avaldatud, kuid selle suurusjärguks hinnatakse 1,5–2 miljardit USD.


San Alfonso del Mar

Allikas: http://www.flickr.com/photos/chileconectado/ – ChileConectado

San Alfonso del Mar’i bassein asub suure hotellikompleksi ees. Sellesse kompleksi kuulub peaaegu 10 suurt kõrghoonet. Igal hotellil on basseini ääres oma liivarand ja palmipuud. Mõnel pool on aga võimalik rannas mõnuleda katuse all olles! Bassein on mõeldud nii suplejate, ujujate, sukeldujate kui ka erinevate veeatraktsioonide kasutajate jaoks. Basseini mõnedes osades võib sõita isegi purjekaga. Suveti (mis lõunapoolkeral on teadagi siis kui Eestis on talv) hoitakse basseinis vee temperatuur 26°C juures, mis on oluliselt enam kui basseini naabruses asuva ookeani rannikuvee temperatuur. Basseini taga ookeani ääres on omakorda enam kui 2 km pikkune liivarand.


San Alfonso del Mar

San Alfonso del Mar. Allikas: www.sanalfonso.cl

San Alfonso del Mar’i hotellid on ehitatud niiviisi, et tubadel on suhteliselt suured rõdud vaatega basseinile ja selle taga asuvale ookeanile. Hotellikompleks sobib hästi nii noorpaaridele, lastega peredele kui ka vanematele inimestele. Seal on tegevusi igas vanuses külastajatele ja võimalus puhata väga erineva aktiivsusega tegutsedes. Hotellide läheduses on aktiivse puhkuse eelistajatel võimalik nt sõita kajakiga, sorgeldada, sukelduda, purjekaga sõita, tennist-, jalgpalli- või võrkpalli mängida, rühmas võimelda, liuelda 100 m pikkusel veeliumäel ja isegi purilendu harrastada. Paljude aktiivsete tegevuste puhul toimuvad kompleksis pidevalt ka kursused nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Nii näiteks võib seal õppida ujuma, purjetama, sukelduma, kajakiga sõitma, tennist mängima jne. Väikelastele on olemas eraldi mängutoad ning teismelistele omad kohtumispaigad, sh tantsusaalid jms. Kompleksist ei puudu loomulikult ka restoranid, kaubanduskeskus ja Spa.


San Alfonso del Mar

San Alfonso del Mar. Allikas: www.sanalfonso.cl

Huvitava elamuse saab basseini naabruses asuvast klaasjast püramiidist, kus temperatuur hoitakse pidevalt kõrge. Selle püramiidi sees asub kõrge veetemperatuuriga bassein ja alati kuuma liivaga rand. Eriti huvitava elamuse saab sealt talvel või öösel, mil välised temperatuurid ei ole väga kõrged.
Eraldi märkimist väärib kompleksi 350 m3 suurune akvaarium, mis on mõõtudelt Tðiili suurim. Selles elab isendeid enam kui 60 liigist, sh Tðiili kotkasraid, väikesed elektriraid, Tðiili kärphaid, mereskorpionid, kammeljad, kuldsaba serioolid jne. Akvaariumis toimuvat saab jälgida kokku 25 m pikkuste vaateakende kaudu.


San Alfonso del Mar

San Alfonso del Mar. Allikas: www.sanalfonso.cl

Algarrobo kliima on põhjamaalasele üsna sobiv. Septembrist maini on seal päevane maksimaalne õhutemperatuur keskmiselt 17–21 °C. Juunist augustini on see aga 16. °C. Öised miinimumtemperatuurid on oktoobrist maini 10–14 °C ja juunist septembrini keskmiselt 8–9 °C. Sajab peamiselt aprillist augustini. Aastas kokku on sademeid ainult 110 mm, sellest aprillis ca 40 mm ja juunis ca 20 mm.Kui olete Tðiilis asuvat San Alfonso del Mar'i külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


pakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused:

Soodsad lennud Tallinnast: