Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
PUHKUSEREIS   al. 515€ või 17 € / kuus

Oktoobri soodsad pakkumised Rhodosele - üksikud kohad

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 299€ või 10 € / kuus

Kiirusta! Alanud on kampaania - Pilvede eest peitu - vaid loetud päevad

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ELAMUSREIS   al. 2 374€ või 78 € / kuus

Kõik-hinnas avastusreis Hiina südamesse

» Tule avasta Hiina kultuuri ja elu koos Seedritega.
Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 639€ või 21 € / kuus

Viimased kohad Tai reisidele novembris (14 ööd). Väljumisega Riiast

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 499€ või 16 € / kuus

Oktoobri soodsad pakkumised Patrasse kreekas

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Tðiili Kas teadsid, et kõige sademetevaesem linn maailmas asub...

Kas teadsid, et kõige sademetevaesem linn maailmas asub...


Tðiili (.cl)

2012.07.10 11:25
Autor: ReisiGuru.ee

Kõige sademetevaesem linn maailmas on Tðiili põhjaosas Atacama kõrbes asuv Arica. Aastas sajab seal keskmiselt 0,76 mm. Kui sademeid üldse tuleb, siis perioodil detsembrist märtsini.


Kas teadsid et...

ReisiGuru - Kas teadsid et...

Arica asub Vaikse ookeani rannikul 18. lõunalaiusel, 18 km kaugusel Tðiili ja Peruu piirist. See peaaegu 200 tuhande elanikuga linn on Arica ja Parinacota regiooni pealinn.


Kas teadsid, et kõige sademetevaesem linn maailmas on...

Arica

Aricas on harva esinev leebe kõrbe kliima. Erinevalt paljudest teistest kõrbe kliimaga paikadest ei ole Aricas kunagi äärmuslikke temperatuure ei sooja ega külma osas. Vaatamata sademete puudumisele on Aricas niiskus kogu aeg suhteliselt kõrge. Aastas keskmiselt on see 74% ning ühelgi kuul ei ole keskmiselt vähem kui 71%. Lisaks on Arica taevas pidevalt ka pilvine. Päevane keskmine temperatuur juunist septembrini 18°C – 19°C, mais, oktoobris ja novembris 21°C – 22°C, aprillis ja detsembris 24°C, jaanuarist märtsini 26°C – 27°C. Jaanuarist märtsini ületab temperatuur vahel ka 32°C. Keskmised öised temperatuurid on juunist septembrini 14°C–15°C, mais ja oktoobris 16°C, aprillis ja novembris 17°C, detsembris 21°C ning jaanuarist märtsini 19°C–20°C. Juunist augustini võib temperatuur öösel harvadel juhtudel langeda ka 6°C-ni.


Kas teadsid, et kõige sademetevaesem linn maailmas on...

Arica

Arheoloogiliste leidude alusel arvatakse, et Aricas on inimasustus olnud enam kui 10 tuhat aastat. Arica linn rajati hispaanlaste poolt 1541. Arica oli alates 1545.a. peamine sadam, mille kaudu veeti välja tänapäeva Boliivia aladelt Potosi piirkonnast kaevandatud hõbedat. Kuna Potosi hõbedakaevandus oli kunagi omataoliste seas maailma suurim, oli Arica Hispaania jaoks väga tähtis koht.

Peruu ja Tðiili iseseisvudes kulus Arica Peruule. Ajavahemikus 1836–1839 ja 1841–1842 oli Arica ära vallutatud Boliivia poolt. 1855 rajati Peruu valitsuse eestvedamisel Arica–Tacna 53 km pikkune raudtee, mis oli esimeste raudteede seas ladina-Ameerikas. Nimetatud raudteed kasutatakse ka tänapäeval. 1868 toimunud tugev maavärisemine lõhkus linna olulisel määral. Tðiilile läks Arica 1883a. sõlmitud Ancón’i lepingu tulemusena, mis lõpetas 1879–1883a. kestnud nn. Vaikse ookeani sõja, kus ühelt poolt olid sõdinud Tðiili ja teiselt poolt Peruu ja Boliivia.

Alaska

El Morro de Arica. Autor: Callylu

Arica elanikkond on kaasaajal segu eurooplaste järeltulijatest, indiaanlastest, aafriklaste järeltulijatest ja hiinlastest (kes saabusid piirkonda kui kaevurid ja raudteetöölised juba 1890. aastatel). Kaasajal on Arica jätkuvalt oluline sadam ja seda nii Tðiili kui ka merepiirita Boliivia jaoks. Lisaks on linn oma kuiva ja mitte liiga kuuma kliimaga ning ilusate randadega (randu on ca 20 km) järjest populaarsem turistide, sealhulgas välisturistide seas.


Kas teadsid, et kõige sademetevaesem linn maailmas on...

Kitesurfing In Bahia Inglesa, Atacama, Chile

Arical on ka raudteeühendus Boliivia pealinna La Paz’iga ning rahvusvaheline lennujaam (Aeropuerto Internacional Chacalluta), millel on lennuühendus lisaks Tðiili mitmele lennujaamale ka Boliivia pealinnaga ja Peruu suuruselt teise linna Arequipa’ga. Kõige tihedamad sidemed on Arica elanikel 50 km põhja pool asuva Peruule kuuluva Tacna linnaga. Küllalt paljud Arica elanikud käivad Tacnas sageli, sest Peruus on osa kaupu ja teenuseid odavamad kui kõrgema arengutasemega Tðiilis.

Kui olete Tðiilis asuvat Aricat külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


pakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused:

Soodsad lennud Tallinnast: