Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Lõuna-Ameerika Venezuela

Venezuela Bolívari Vabariik (.ve)

Rahvaarv: 27 milj.
Suunakood: +58
Ajavöönd: GMT -4.30
Pindala: 912 050 km2
Pealinn: Caracas
Rahaühik: Bolívar fuerte (VEF)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: hispaania
Naabrid: Guyana, Brasiilia, Colombia, Trinidad ja Tobago, Grenada, Saint Lucia, Barbados, Holland Antillid, Aruba, Saint Vincent ja Grenadiinid


Venezuela on tõeline paradiis looduse ilu ja erakordsuse nautijale. Seal kasvab enam kui 25 tuhat liiki orhideesid. Nende seas ka flor de mayo (Cattleya mossiae), mis on Venezuela rahvuslill. Venezuela on endeemiliste liikide rohkuse poolest maailmas esimese 20 riigi seas. Seal elavatest roomajate liikidest 23% ja kahepaiksete liikidest peaaegu 50% on endeemilised! Ainult Venezuelale omaseid seeneliike on aga koguni enam kui 1300 (kokku on seal kasvamas ja teada enam kui 4000 liiki seeni). Ühtekokku on endeemilisi taimeliike Venezuelas peaaegu 8 tuhat! Venezuela väga mitmekesine loomastik hõlmab muuhulgas Amazoni delfiini, kuni 6,6 m pikkuseks kasvava Orinoco krokodilli, lamantiini, jaaguari, suure sipelgaõgija, maailma suurima närilise kapibaara jne. Venezuelas on loendatud enam kui 1400 linnuliiki, millest peaaegu 50 on endeemilised. Enamus Venezuela rikkalikust looma- ja linnuriigist elab Amazonase vihmametsades Orinoco jõest lõunas.

Venezuelal on 2800 km pikkune rannajoon. See on ideaalne paik ookeanis ujumiseks, sest õhu- ja merevee temperatuurid ranniku läheduses on väga sarnased ja aastaringselt väga kõrged.

Indiaanlased moodustavad Venezuela elanikkonnast 1,5%, kuid maa lõunaosas Amazonase vihmametsades asuva Amazonase osariigi elanikest on neid peaaegu 50%. Küllalt palju indiaanlasi elab ka maa loodeosas, Maracaibo järve ja Colombia piiri vahelisel alal.

Väärt vaatamist

 1. Coro
 2. Mount Roraima
 3. Mérida State
 4. Los Llanos
 5. Amazonas
 6. Roraima
 7. Isla de Margarita
 8. Orinoco Delta
 9. Angeli juga
 10. Los Roques archipelago
 11. Caura River
 12. Caracas
 13. Henri Pittier National Park

Asukoht ja kliima


Venezuela asub Lõuna-Ameerika põhjaosas (1. ja 12. põhjalaiuse vahel) ning seal valitseb troopiline kliima. Venezuelas on kaks aastaaega, kuiv (novembrist maini) ja vihmane (maist novembrini, kus kõige vihmasemad kuud on juuni, juuli ja august). Aastaaegadevahelised ja ööpäevasisesed temperatuurikõikumised lauskmaal on väikesed.

Kliima Venezuela erinevates piirkondades varieerub ulatuslikult; eeskätt seoses erineva kõrgusega merepinnast. Maa kõrgeim punkt on Loode-Venezuelas Pico Blolivari mägi, mis ulatub kuni 4981 m kõrguseni merepinnast. Ida-Venezuelas on kõrgeim punkt Roraima mägi, mis asub Venezuela, Brasiilia ja Guyana piiri kokkupuutepunktis ning ulatub enam kuni 2,8 km kõrguseni merepinnast.

Lauskmaal (kuni 800 m kõrgusel merepinnast) on kliima niiske ja aastakeskmine temperatuur on seal 26°C – 28°C. Veetemperatuurid ranniku läheduses on aastaringselt 24°C – 28°C. 800 – 2000 meetri kõrgusel merepinnast on aastakeskmine temperatuur vahemikus 12°C – 25°C. Just selles kõrgusevahemikus asuvad Venezuelas mitmed suuremad linnad, sh pealinn Caracas. 2000 – 3000 m kõrgusel merepinnast on keskmine temperatuur 9°C – 11°C. Kõrgmägises piirkonnas ehk enam kui 3000 meetri kõrgusel merepinnast on aastakeskmine temperatuur aga alla 8°C.

Aastakeskmine sademete hulk ulatub Venezuela loodeosa 400 mm-st kuni enam kui 1000 mm-ni maa idaosas Orinoco jõe deltas. Maa lõunaosas võib aastane sademete hulk ületada aga isegi 3000 mm. Pealinnas Caracases tuleb aasta jooksul sademeid ca 750, sellest enam kui pool juunist augustini.

Venetsueela külastamiseks sobivad kõik aastaajad. Parim külastusaeg on kuival hooajal ehk siis novembrist maini, kuid osasid vaatamisväärsusi nt. koskesid (Angel Falls) on parem külastada vihmasel hooajal.

Reisitingimused


Eesti kodanik võib Venezuelas viibida turismi eesmärgil viisavabalt 90 päeva poole aasta jooksul.
Riiki sisenemisel tuleb täita DEX-2 Turisti Sisenemise kaart (DEX-2 Tourist Entry Card), mida väljastavad volitatud lennufirmad enne saabumist sihtkohta või saabumisel riiki immigratsiooniametnikud.

Venezuela Suursaatkond Helsingis:

Bulevardi 1 A 62
00100 Helsingi, Soome
P.O. Box 285, 00101 Helsingi
tel. (358 9) 641 522
faks (358 9) 640 971
e-mail: embavenefin@embavene.fi
http://www.embavene.fi

Passi kaotuse või muude probleemide tekkides soovitame ühendust võtta ka Eesti aukonsuliga Venezuelas.

Aukonsul Valencias:

Hr. ARNE ROOSTNA
Konsulaarpiirkond: Venezuela
Avenida Orinoco #117
Quinta Kurna
Urb. Colinas de Guataparo
Valencia, Venezuela
Postiaadress: # 1522, Valencia, Venezuela. Z.P. #2001
Tel./Faks: (58 241) 826 1580
Tel. (58 241) 826 1174
E-post: fundar@cantv.net

Tasub teada


Poliitiline olukord Venezuelas on pingeline. Meeleavaldused võivad aset leida eelneva hoiatuseta ja muutuda kiiresti vägivaldseks. Nähes suuri rahvamasse mingisse piirkonda kogunemas tasub sellest piirkonnast eemale hoida.

Kõik narkokuriteod on Venezuelas rangelt karistatavad ja karistusmäärad on pikad. Venezuela kinnipidamisasutuste tingimused ei ole võrreldavad Euroopa omadega. Pakkige alati oma reisikott ise ning ärge kunagi võtke kellegi palvel tema asju tollipunkti kaasa.

Soovitame hilisel ja öisel ajal (23.00 – 04.00) mitte sõita Caracase ja Maiquetia lennujaama vahelisel teel, kuna seal liikleb sel ajal vähe autosid ning kuritegevuse oht on suur. Kui teie lend jõuab Maiguetia lennujaama hilisel ajal, soovitame peatuda lennujaama lähedal olevates hotellides. Lennujaamas tuleb olla väga ettevaatlik, sest seal võib esineda petiseid, kes on riietatud ametniku vormi. Kui vormirõivas inimene soovib teid kuhugi kutsuda või teha eraldi turvakontrolli, jääge ikkagi lennujaama rahvarohkesse kohta ning võimalusel üritage teistelt lennujaama töötajatelt järele uurida, kas isik on see kellena ta end esitleb.

Venezuelas esineb koolerat.

Rahvusvahelise lennu korral tuleb riigist lahkumisel tasuda kaks maksu – maalt lahkumise maks195 BsF (tavaliselt on see lisatud lennupiletite summa hulka) ning lennujaama maks 162,50 BsF, mis tuleb tasuda sularahas.

Jooge ainult pudeli- või keedetud vett ning vältige jookides jääd.

Vihmahooajal (enamasti maist novembrini) on üleujutuste oht riigi madalamates piirkondades.

Venezuela lõunaosas Amazonase osariigis on rahvastikutihedus alla 1 inimese km2 kohta. Selles piirkonnas on probleeme elektrivarustusega ja puhta joogiveega. Lisaks on seal raskendatud ametivõimudelt abi saamine ning osa sealsetest püsielanikest ei oska ühtegi teist keelt peale kohaliku indiaanikeele.

Elekter 120 V 60 Hz.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Caracas
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Caracas:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: