Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
PATTAYA   al. 739€ või 70 € / k
Sooduspakkumine Taisse 31.11 väljumisele
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Kesk-Ameerika ArubaAruba (.aw)

Rahvaarv: 103 065 inimest
Suunakood: +297
Ajavöönd: GMT -4
Pindala: 180 km2
Pealinn: Oranjestad
Rahaühik: florin (AWG)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: hollandi
Naabrid: Venezuela


Aruba on Madalmaadele kuuluv paradiisisaar Lõuna-Ameerika looderanniku vahetus läheduses. Erinevalt enamikest saartest Kariibimeres ei ole Arubal hingematvat niiskust. Aruba jääb välja ka Kariibimere tornaadode piirkonnast, mistõttu saart külastades ei ole tarvis karta looduskatastroofe. Ka kuritegevus on saarel väga väike – seetõttu peetakse Arubat õigustatult Kariibi mere piirkonna üheks kõige turvalisemaks reisisihiks.

Saareriigi rannajoone pikkus on 68 km. Sealsed liivarannad on säravalt valged ning saart ümbritsev vesi kristalselt puhas. Saare edelarannikul on enam kui 10 km pikkune korallriffide vöö ning piirkonna vetes on mitmeid laevavrakke (neist suurim Teise maailmasõja aegne enam kui 100 m pikkune Saksa transpordilaev).

Kuna ka õhu- ja merevee temperatuurid on aastaringselt väga kõrged ja üksteisele sarnased, on Aruba ideaalne koht ranna- ja veemõnude nautijatele, harrastusakvalangistidele ning snorgeldajatele. Aruba korallrifid on kaitse all, kuid enam kui 20 korallide piirkonda (6–40 m sügavuses) on avatud külastamiseks turistidele.

Arubal elab ainult sellele saarele iseloomulik Aruba lõgismadu (Crotalus durissus unicolor). Saarelähedastes vetes võib aga kohata väga kirevat veeelustikku, muuhulgas elavad seal barrakuuda, vöödiline liblikas, oravakalad, klounkala, kuninglik ingelkala, merivähid, roheline mureen, meripura jne.

Väärt vaatamist

  1. Oranjestad
  2. Caves of Aruba
  3. Baby Beach
  4. Palm Beach
  5. Eagle Beach

Asukoht ja kliima


Aruba asub saarel Kariibi mere lõunaosas Väikestes Antillides, 27 km kaugusel Venezuela looderannikust, 12. põhjalaiusel. Saare ulatus põhjast lõunasse on 33 km. Saar jääb välja Kariibi mere tornaadode piirkonnast.

Arubal valitseb mereline troopiline kliima. Erinevalt enamuses Kariibimere saartest on Aruba kliima suhteliselt kuiv, mistõttu saarele iseloomulik taim on kaktus. Aasta keskmine temperatuur on peaaegu 28 °C kraadi (detsembrist aprillini 27°C, mais, juunis, oktoobris ja novembris 28°C, juulis ja augustis 29°C). Kõige kõrgem temperatuur on jaanuaris olnud 32°C, veebruaris 33°C, märtsist maini ja juulis 34°C, juunis ja oktoobris 35°C, augustis ja septembris 36°C. Kõige madalam temperatuur on jaanuaris olnud 19°C, veebruaris, märtsis, juulis, augustis ja detsembris 21°C, aprillis, mais ja septembrist novembrini 22°C ning juunis 23°C.

Peamine vihmaperiood on septembrist detsembri alguseni. Aastane sademete koguhulk on ca 400 mm. Veebruarist juunini sajab iga kuu vähem kui 20 mm. Kõige sademeterohkemal kuul novembris võib sademete hulk küündida 80 mm-ni. Saarel valitsevad Atlandi ookeanilt puhuvad passaattuuled.

Parim külastusaeg on detsembrist aprillini.

Reisitingimused


Eesti kodanikule on Aruba viisavaba kuni 30 päeva korraga.

Hollandi Kuningriigi Suursaatkond Tallinnas:

Rahukohtu 4-I
10130 Tallinn
Tel: (+372) 6805500
Fax: (+372) 6805501
E-mail: info@netherlandsembassy.ee

Tasub teada


Troopiliste tormide periood esineb Arubas enamasti juunist kuni novembrini.

Turismipiirkonnad on üldiselt turvalised, kuid ei ole soovitav öösiti väiksematel tänavatel jalutamas käia. Kindlasti ei tohiks randa minnes kaasa võtta väärisesemeid.

Aruba saare kaudu smuugeldatakse narkootikume Lõuna- Ameerikast Euroopasse ja Põhja-Ameerikasse. Probleemide vältimiseks ärge jätke oma asju järelvalveta, pakkige oma reisikohver ise ja ärge võtke kaasa tundmatu sisuga pagasit kellegi teise tarbeks.

Hoiduda tuleks moskiitohammustustest, mis võivad põhjustada palavikku, lihasvalu jne.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Oranjestad
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Oranjestad:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: