Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
PUHKUSEREIS   al. 239€ või 8 € / kuus

SUVI 2018 hooaeg on alanud suurepäraste hindadega

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 905€ või 30 € / kuus

Suurepärased hotellid India valgetel liivadel. Väljumine ka Uueks Aastaks

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 445€ või 15 € / kuus

Maroko puhkusereis algusega Riiast. 11.05 väljumine

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 265€ või 9 € / kuus

Kuldsed Liivad Bulgaarias! Hooaja soodsaimad pakkumised valitud pakettidele

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
RINGREIS   al. 1 850€ või 61 € / kuus

Hiina Kuldne kolmnurk

» Hiina Kuldse kolmnurga tipphetked: Peking, Xi'an, Shanghai.
Ringreisid.ee
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Hispaania Kas teadsid, et Euroopa suurim okeanaarium asub ...

Kas teadsid, et Euroopa suurim okeanaarium asub ...


Hispaania (.es)

2012.09.09 20:34
Autor: ReisiGuru.ee

Euroopa suurim okeanaarium asub Hispaanias. See kannab nime L'Oceanogràfic ja sealsete akvaariumite vee kogumaht on 42 miljonit liitrit ehk 42 tuhat m3.


Kas teadsid et...

ReisiGuru - Kas teadsid et...

L'Oceanogràfic asub Hispaanias idaosas Valencia linnas. Valencia on katalaanide piirkond ja L'Oceanogràfic tähendab katalaani keeles „okeanograafiline“. Tegemist on okeanograafiapargiga ehk okeanaariumiga. See asub 110 tuhande m2 suurusel territooriumil. Keskuses on kokku 9 ala, millest igaüks esindab Maa erinevat ökosüsteemi. L'Oceanogràfic avati külastajaile 2003 veebruaris.


Kas teadsid, et Euroopa suurim okeanaarium asub ...

Open-air oceanographic park, Valencia, Spain. Autor: Rauenstein

L'Oceanogràfic on elupaigaks umbes 500 eri liigist pärit 45 tuhandele isendile. Lisaks kaladele on seal ka imetajaid, linde, roomajaid ja selgrootuid. Muuhulgas on seal esindatud Vahemere- (üle 7000 isendi, huulkalad, meripurad, merisiilikud, meritähed, kammeljad, erakvähid, meriteod, punased skorpionkalad, seepiad); Arktika- (morsad, valgevaalad jne), Antarktika- (kuningpingviinid, paapua pingviinid jne), saarte- (merelõvid); ookeanite- (mitmesugused haid ja raid, saagkalad, kuukalad jne, muuhulgas asub ookeani alal 30 m pikkune veealune tunnel külastajatele); Punase mere- (kirurgkalad, harilikud vimpelkalad, liblikkalad, musttipp-riffhaid jne); roostiku- (hispaania lamekilpkonn, väikehaigur, luitsik, punapea-vart jne); parasvöötme- ja troopilised alad. Tähtsal kohal keskuses on Euroopa suurim delfinaarium (sügavus 10,5 m, jälgimisala enam kui 2000-le inimesele, laiksilm-delfiinid ehk alfaliinid).


Kas teadsid, et Euroopa suurim okeanaarium asub ...

Oceanário de Valência. Autor: Diego Cosenza

L'Oceanogràfic pakub külastajatele lisaks eluslooduse jälgimise võimalusele ka mitmesuguseid teisi huvitavaid teenuseid. Näiteks on kvalifitseeritud sukeldujatel võimalik kolmel päeval nädalas kindlatel kellaaegadel käia koos haidega sukeldumas (selline lõbu maksab 325 eurot). Lisaks on võimalik ööbida akvaariumi kõrval, kus ujuvad haid. Eritasu eest on võimalik külastada ka okeanaariumi tehnilisi ruume, mis tavakülastaja jaoks on suletud. Delfinaariumis korraldatakse aga aeg-ajalt öiseid vaatemänge koos sünkroonujujate, muusika ja valgusefektidega. L'Oceanogràfic’u ehitamisel on kasutatud 150 tuhat m3 betooni ja 15 tuhat tonni terast. Torustike kogupikkus on 25 km, kusjuures torude diameetrid on 1,4 cm-st kuni 1,3 meetrini.


Kas teadsid, et Euroopa suurim okeanaarium asub ...

Oceanário de Valência. Autor: Diego Cosenza

L'Oceanogràfic’u külastamine maksab täiskasvanule 27, õpilasele ja pensionärile 21 eurot. Gruppide liikmetele on hinnad odavamad. Aastapilet maksab täiskasvanule 60,90 ja pensionärile ning õpilasele 45,70. Keskus on enamuse aastast avatud reedest pühapäevani 10.00.–18.00. ja laupäeviti 10.00.–20.00. Juuli keskpaigast augusti lõpuni on keskus avatud 10.00.–00.00.


Kas teadsid, et Euroopa suurim okeanaarium asub ...

Ciutat de les Arts i les Ciències. Autor:Javier Yaya Tur

L'Oceanogràfic kuulub Valencia kunsti- ja teaduslinnaku (Ciutat de les Arts i les Ciències) koosseisu. Sellesse multifunktsionaalsesse keskusesse on lisaks L'Oceanogràfic’ule püstitatud ka mitmeid teisi arhitektuurselt silmatorkavaid ehitisi: L'Hemisfèric (välisilmelt silma meenutav hoone, kus asuvad kino, laserlavastuste teater, planetaarium); El Museu de les Ciències Príncipe Felipe (välisilmelt vaala skeletti menutav hoone, kus asub interaktiivne teadusmuuseum); L'Umbracle (galerii, aed); El Palau de les Arts Reina Sofía (ooperiteater, teatrilava); El Puente de l'Assut de l'Or (125 m kõrguse pülooniga vantsild; L'Àgora (spordi- ja kontserdisaal).


Kas teadsid, et Euroopa suurim okeanaarium asub ...

El Museu de les Ciencies Principe Felipe.Valencia. Autor: Vitold Muratov

Kui olete Hispaanias asuvat L'Oceanogràfic’ut külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu
Reisisoovitused selle riigi kohta
pakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused:

Soodsad lennud Tallinnast: