Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Hispaania Praktilisi nõuandeid reisimiseks Hispaanias Palma de Mallorca: Baleaari saarte pealinn


Palma de Mallorca: Baleaari saarte pealinn


Hispaania (.es)

2012.05.31 19:46
Autor: www.articles2publish.com

Palma, Baleaari saarestiku pealinn, riigi majanduslik ning kultuuriline keskus, asub vulkaanilise Mallorca saare lõunarannikul ning on populaarne puhkuse veetmise paik. Palma soe kliima muudab puhkuse igati nauditavaks ja tegevusrikkaks kõigile, alates tudengitest, mesinädalaid pidavatest noorpaaridest kuni pensionärideni.  Keskmine temperatuur püsib 14-22 kraadi vahemikus. Päikesepaiste on aastaringne ning ilmastikutingimused võivad kõikuda tuhmist ja pilvisest taevast kõrvetava päikseni. Palma maastik on mitmekesine, pakkudes nii liivast rannikuala kui ka mägimaastikku, kus kliima on erinev. Rannikul on soe, ent sisemaale suundudes hakkab temperatuur langema.


Palma de Mallorcale

Palma de Mallorca.


Mõned kasulikud nõuanded:


Lennuühendus Palmal on hästi korraldatud selliste Hispaania saartega nagu Tenerife, Gran Canaria ja El Hierro ning samuti enamike suuremate Euroopa lennujaamadega. Palma lennujaam asub saare idaosas, 8 km linnast. See on Hispaanias rahvarohkuselt kolmas lennujaam ning seal võib võtta linna sõitmiseks rendiauto või takso.


Mallorca

Rand Mallorcal.

Ööelu algab peale kella 10 õhtul. Sa Llotjat peetakse põnevaks paigaks, eriti einejärgsete drinkide tegemiseks. Võite alustada õhtut Abacos, mis on vanas mõisas asuv kitðilik kokteilibaar, kuid kus kokteilid on üpris kallid. Veel üheks ööklubiks on retroliku rock 'n roll välimusega Atlántico, mida kaunistavad suveniirid ja mis võngub Elvise ning Rolling Stonesi taktis. Ibiza-stiilis klubikultuuri võite leida klubist Tito's.

Kohalik õlu San Miguel on soodsa hinnaga ja mõnus nautida. Sageli serveeritakse ka Mahou õlu.


Mallorca

San Miguel.

Ohutus: üldjoontes on Palma ohutu ja turvaline, kuigi ettevaatlik tasub olla klubide lähedal luusivate taskuvarastega.

Mida süüa? Palma köök on erakordselt mitmekesine. Kala on väga populaarne, aga ka liha – eriti sealiha ja juust, juurviljad ning erinevad troopilised puuviljad. Köök on äratuntavalt vahemereline, kuigi Baleaari saarte elanikud lisavad sellele neile iseloomulikke maitseaineid ja stiili. Menüüst võite leida ohtralt kala, mida praetakse, keedetakse, grillitakse, soolatakse ning pakutakse ka värskelt. Kala serveeritakse imemaitsva mojo kastmega, mis võib olla nii leebe kui ka erakordselt tuline. Samuti on saadaval isuäratavaid koorikloomaroogi. Saare üheks populaarseimaks mereanniroaks on sancocho.


Mallorca

Mallorca.

Rannad võib suures laastus jagada 5 kategooriasse: rikkumata rannad, nudistide rannad, linnarannad, maapiirkondade rannad ja poollinnastunud rannad. Palma rannajoont peetakse kogu Baleaari saarestiku üheks kauneimaks. Rannad vapustavad oma kristallselge vee ja musta vulkaanilise liivaga. Populaarsemad rannad on Can Pastilla, Cala Mayor, Es Molinar, Ciutat Jardi, Can Pere Antoni ja EL Arenal.

Kui olete Hispaanias asuvat Palma de Mallorca saart külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: Palma de Mallorca
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohtaTEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Madrid:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: