Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
ELAMUSREIS   al. 2 874€ või 94 € / kuus

Avastusreis Birma: alati särav ja naeratav Myanmar

Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 299€ või 10 € / kuus

Kiirusta! Alanud on kampaania - Pilvede eest peitu - vaid loetud päevad

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ELAMUSREIS   al. 2 374€ või 78 € / kuus

Kõik-hinnas avastusreis Hiina südamesse

» Tule avasta Hiina kultuuri ja elu koos Seedritega.
Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 515€ või 17 € / kuus

Oktoobri soodsad pakkumised Rhodosele - üksikud kohad

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 639€ või 21 € / kuus

Viimased kohad Tai reisidele novembris (14 ööd). Väljumisega Riiast

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Hispaania Kas teadsid, et Euroopa kõrgeim Ameerika-mägede tüüpi atraktsioon asub...

Kas teadsid, et Euroopa kõrgeim Ameerika-mägede tüüpi atraktsioon asub...


Hispaania (.es)

2012.07.19 13:46
Autor: ReisiGuru.ee

Euroopa kõrgeim Ameerika-mägede tüüpi atraktsioon on „Shambhala: Expedición al Himalaya“ ja see asub PortAventura lõbustuspargis Hispaanias. Atraktsiooni suurim kõrgus on 76 meetrit.


Kas teadsid et...

ReisiGuru - Kas teadsid et...

Shambhala atraktsioon avati mais 2012. Selle ehitamine läks maksma ca 25 miljonit eurot. Atraktsiooni suurim kõrgus maapinnast on 76 m, kuid „kukkumise“ suurim ulatus on 78 m, sest „kukkumise“ lõpp on 2 m sügavusel maapinnast allpool. Maksimaalne vertikaalne kalle teekonnal on enam kui 77°.

Atraktsiooni teekonna pikkus on 1650 m. Muuhulgas läbitakse teekonnal tunnel ja sõidetakse ka väikese veekogu kohal. Suurim kiirus, mida atraktsioonil olles kogetakse, on tipust allalaskumisel saavutatav 134 km/h. Tegemist on kõige suuremate kiiruste hulka kuuluva kiirusega Euroopas asuvatel Ameerika-mägede tüüpi atraktsioonidel.

Kas teadsid, et Euroopa kõrgeim Ameerika-mägede tüüpi atraktsioon asub...

Shambhala

Viies kohas trassil on reisijad istmelt n.ö. lahti, olles surutud vastu turvavöösid. Sõiduks kasutatakse kolme „rongi“, millest igaühes on istekohti 32-le reisijale. „Rongid“ võivad trassil liikuda ka üheaegselt. Lõbusõit Shamnhalal kestab ligikaudu 3 minutit. Shambhala ehitamisel kasutati enam kui 1600 tonni terast ja enam kui 4000 m3 betooni.


Kas teadsid, et Euroopa kõrgeim Ameerika-mägede tüüpi atraktsioon on...

Shambhala.

Atraktsioon on endale nime saanud Tiibeti ja India budistide müütilise kuningriigi Shambhala järgi, mis asus kusagil Sise-Aasias. Vanades ürikutes on Shambhalat kirjeldatud paigana, kus valitses alati rahu ja üldine heaolu ning mida valitsesid targad valitsejad.

Shambhala: Expedición al Himalaya asub PortAventura lõbustuspargi Hiina-teemalises osas. PortAventura teemapark asub Salou linnas Kataloonia maakonnas Hispaanias. Ca 27 tuhande elanikuga Salou asub Kataloonia rannikul Costa Daurada’s (tõlkes Kuldrannikul), ca tunnise autosõidu kaugusel Barcelonast edela pool.


Kas teadsid, et Euroopa kõrgeim Ameerika-mägede tüüpi atraktsioon on...

Shambhala

PortAventura lõbustuspark avati 1995.a. Käesoleval ajal on seal 41 atraktsiooni. Nendest 7 on Ameerika-mägede tüüpi ja 3 on veeatraktsiooni. Aastas külastab seda vaba aja veetmise keskust ca 3 miljonit inimest. Selle näitaja alusel on tegemist kogu Hispaania kõige populaarsema teemapargiga. Ka Euroopa mastaabis kuulub PostAventura kümne kõige külastatavama teemapargi hulka, ületades külastajate arvult muuhulgas ka kõiki Legolande.

PortAventura on jaotatud kuueks teemaalaks, milledeks on Vahemere ala (Mediterrània, seal asub peasissepääs, atraktsioone on 3, kuid seal on hulk söögikohti ja poode, Furius Baco atraktsioonil saavutatakse kiirus 135 km/h), Kaug-Lääs (Far West, kujundatud Metsiku Lääne linnakeseks, 11 atraktsiooni ja ühtlasi PortAventura suurim teemaala), Mehhiko (México, kujundatud Kesk-Ameerika indiaanlaste temaatiliselt), Hiina (China, 7 atraktsiooni, muuhulgas sisaldab Suure Hiina Müüri stiilis kujundatud teed, atraktsioon Dragon Khan omab 36 meetri kõrgust vertikaalset silmust ja kaheksat tagasipööret ning suurim saavutatav kiirus on 105 km/h), Polüneesia (Polynesia, rahulikumate atraktsioonide ala), SésamoAventura (USA pikaajalise laste televisiooniseriaali „Sesame Street“ temaatiline ala, mõeldud teemapargi kõige noorematele külastajatele, 11 atraktsiooni). Aeg-ajalt (nt Jõulude-, Halloweeni jms ajal ning suveõhtutel) on PortAventuras avatud täiendavaid atraktsioone ja etendatakse ka konkreetse ajaga seotud etendusi.
PortAventura teemapargi naabruses on Port Aventura Veepark, 170 ha-l paiknevad golfirajad, 4 hotelli (vahemere-teemaline, Kariibi mere teemaline, Mehhiko-teemaline, Kaug-Lääne teemaline) ja spetsiaalne parkimisala karavanide jaoks.

Kui olete Hispaanias asuval Euroopa kõrgeima Ameerika-mägede tüüpi atraktsiooniga sõitnud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu
Reisisoovitused selle riigi kohta
pakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused:

Soodsad lennud Tallinnast: