Ecuadori Vabariik - ReisiGuru.eeEcuadori Vabariik (.ec)

Ecuador on erakordselt rikka elusloodusega piirkond. Ecuadori bioloogilist mitmekesisust ühe ruutkilomeetri kohta peetakse maailma suurimaks. Kontinentaalses Ecuadoris elab enam kui 1600 linnuliiki ehk peaaegu 15% kõikidest maailmas eksisteerivatest linnuliikidest. Ainuüksi koolibrisid elab Ecuadoris 132 liiki. Ecuadorile omaseid liblikaliike on aga enam kui 6000. Ecuadoris võib kohata 106 endeemilist roomaja liiki ja 138 endeemilist kahepaikse liiki. Ligikaudu viiendik Ecuadorist on võetud kaitse alla ning kaitsealade arv suureneb pidevalt.

Ecuadorile kuuluvad Vaikses ookeanis, Lõuna-Ameerikast peaaegu 1000 km kaugusel asuvad mägised ja vulkaanilised Galápagose saared (13 suuremat ja 6 väiksemat saart). Need saared on ülemaailmselt tuntud oma paljude ainukordsete loomaliikide poolest. Saare tuntuimad asukad on hiidkilpkonnad. Just Galápagose saarte endeemilisi loomaliike uurides töötas Charles Darwin välja oma loodusliku valiku teooria. Kaasajal kuuluvad saared UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Ecuador on sobiv paik ka Lõuna-Ameerika põliselanike kultuuriga tutvumiseks, sest peaaegu veerand Ecuadori elanikest on indiaanlased. Suurem enamus Ecuadori põlisrahvastest räägib ketðua keeli. Kokku on Ecuadoris 17 põlist indiaanirahvast. Omapärane ja mõneti unikaalne on ka Ecuadori köök. Mägipiirkondades pakutav kohalik kartuli-juustu supp „locro“ ja rannikualadel pakutav mereandide (kreveti, lõhe jm) kokteil on mõned paljudest Ecuadori roogadest, mis on võitnud ülemaailmset tuntust.


Pealinn: Quito
Rahaühik: U.S. dollar (USD)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: hispaania
Rahvaarv: 0 milj.
Suunakood: 593
Ajavöönd: GMT -5 kuni -6
Pindala: 283561 km2
Domeen: .ec
Naabrid: Colombia, Peruu, Tdiili">Tðiili, Brasiilia


Ecuador asub Lõuna-Ameerika lääneosas, 2. põhjalaiuse ja 5. lõunalaiuse vagel. Ecuador on aastaringne sihtkoht.

Ecuadoris on kaks peamist aastaaega, kuiv ja vihmane, kuid ilm on väga erinev sõltuvalt geograafilisest piirkonnast. Riigis on neli peamist regiooni: Andid, Vaikse ookeani rannik, Oriente ja Galápagos. Iga regioonil on oma optimaalne külastusaeg.

Andides on kuiv hooaeg juunist septembri lõpuni. Orientel sajab peaaegu aastaringselt, kuid augustis ning detsembrist märtsi lõpuni on kõige kuivem. Galápagosel on kuiv hooaeg juulist septembrini. Vaikse ookeani rannikualadel on vihmaperiood jaanuarist maini ning kuiv periood juunist detsembrini.

Sademete hulk Ecuadoris on piirkonniti ulatuslikult varieeruv. Maa idaosas ja loodenurgas sajab aastas enam kui 3000 mm. Mõnel pool Ecuadori keskosas on aastane sademete hulk vähem kui 1000 mm. Vaikse ookeani rannikul on aastaringselt keskmine temperatuur enam kui 25°C. Pealinnas Quitos on subtroopiline kõrgmäestiku kliima. Aastakeskmine temperatuur päeval on 19°C ja öösel 10°C. Kuiv periood kestab juunist septembrini ja vihmane periood oktoobrist maini.

Ainult 7880 km2 suurused Galápagose saared on erakordselt vaheldusrikka kliimaga sademete hulga poolest. Mõnes piirkonnas võib aastane sademete hulk olla ainult 450 mm, kuid mõnel pool võib see ületada 2700 mm. Keskmised temperatuurid on juunist novembrini 22°C lähedal ja detsembrist maini 25°C lähedal.

Turismi kõrghooaeg on detsembrist jaanuari lõpuni ja juunist augusti lõpuni.

Eesti kodanikud võivad Ecuadoris viibida viisavabalt kuni 90 päeva korraga.

Ecuadori saatkond Stockholmis:

Engelbrektsgatan 13, 114 32 Stockholm
Telefon: (46 8) 679 60 43,  611 07 01
Faks: (46 8) 611 55 93
E-post: suecia@embajada-ecuador.se

Passi kaotuse või muude probleemide tekkides soovitame kindlasti võtta Eesti aukonsuliga Ecuadoris.

Aukonsul Quitos:

Dr. GUSTAVO ROMERO PONCE
Konsulaarpiirkond: Ecuador
Av. 12 de Octubre N 26-97 y A.Lincoln,
Edificio Torre 1492, 8vo Piso,
P.O. Box 17-03-719, Quito
Ecuador
Tel. (593 2) 2986 666
Faks: (593 2) 2986 664
e-mail: gromero@law.com.ec

Üldiselt on Ecuador matkajale suhteliselt turvaline maa, terrorismioht on madal. Kuid viimastel aastatel on Ecuadoris kuritegevuse tase tõusnud. Välisministeerium soovitab tähelepanu juhtida tavapärasele ettevaatlikkusele isiklike asjade suhtes.  Esineb kotivargusi,  mistõttu hoolitsege, et asjad ei jääks järelvalveta ning oma väärisasjad tasub jätta hotelli ðeifi. Vargusi esineb rohkem suurlinnades ja turismipiirkondades. Samas on turismipiirkondades on politseivalvet tõhustatud. Pimedal ajal ringiliikumist peaks vältima. Vältida tasuks Kolumbiaga piirnevat Sucumbio provintsi, kus seal võib esineda inimröövi juhtumeid.

Võimalike meeleavalduste puhul on häiritud ühistransport ning liiklus tänavatel ja maanteedel. Turistidel on soovitav demonstratsioonide toimumispiirkondi vältida.

Kehtivad ranged karistused uimastite omamise, tarvitamise ja kaubitsemise eest.

Loodusohtudest Ecuadoris: Ecuadoris on mitmeid aktiivsed vulkaane. Ehkki uurimisinstituudid jälgivad vulkaanilist tegevust pidevalt, on ekspertide sõnul võimalikud ka lühikese hoiatusajaga vulkaanipursked. Viimati, 2008 juulis purskas vulkaan Reventador pealinna Quito lähedal. Vältida võiks ka Tungurahua vulkaani ümbruskonda, sest vulkaani aktiivsus on taas suurenenud alates  2008 a. detsembrist. Enam informatsiooni Smithsonia online raportitest (inglise keeles) http://www.volcano.si.edu/reports/usgs/

Ecuadoris võib vihmaperioodil (detsember kuni mai) esineda suuri üleujutusi ja maalihkeid rannikualadel ja Andide piirkonnas. 2009 jaanuaris oli Ecuadoris suur üleujutus Los Riose provintsis, mis põhjustas majade hävimise ja inimeste evakueerimise. Suurte vihmade ajal võivad teeolud olla  äraarvamatud. Enne teeleasumist, tasub alati uurida kohalikust meediast ja  turismikorraldajalt oma plaanitava teekonna turvalisust.

Erinevalt Lõuna-Ameerika paljudest teistest riikidest on Ecuadoris ainult üks suhteliselt hõreda inimasustusega piirkond (Pastaza provints Ecuadori idaosas, kus elab vähem kui 3 inimest km2 kohta), kus võimuesindajatelt abi saamine võib olla raskendatud. Kahjuks on just see piirkond Ecuadoris kõige mitmekesisema elusloodusega ja seetõttu loodushuvilisele turistile ka väga atraktiivne.

Tervishoid:

Enne reisi on varakult soovitav konsulteerida lähima reisimeditsiini kabinetiga (http://www.tervisekaitse.ee/?mid=20) vältimaks reisil haigestumist. Vt ka vaktsineerimisinfo Vaktsiin.ee kodulehel.

Kõrgmäestiku haigus – ilmneb kiirel tõusul suurtesse kõrgustesse (nt pealinn Quito asub 2850m kõrgusel). Haiguse sümptomid on õhupuudus ja peavalu, tõsiste juhtumite korral võib kaasneda kiire pulss, iiveldus, väsimuse ja söögiisu kaotus. Vaevuste vältimiseks tuleks suurematesse kõrgustesse tõusmise puhul liikuda edasi aeglaselt, pikendades reisi mitme päevani, et harjutada organismi kõrguse muutustega. Tuleks vältida alkoholi ja juua palju vett.

Vesi: kraanivesi ei pruugi olla joomiskõlbulik. Soovitav on osta joogivett poest või keeta kraanivett vähemalt 20 minutit.

Moskiitod: moskiitod on mitmete haiguste põhilised edasikandjad. Tasub meeles pidada, et ohupiirkondi külastades tuleks kanda pikkade varrukatega särke ja kasutada putukatõrjevahendeid ning magamise ajal moskiitovõrku.

Toit: eelistatavam on süüa kuumutatud toitu ning puu- ja juurvilju.

Tervishoiuteenused on kättesaadavad suuremates linnades, väikelinnades ja külades võivad tervishoiuasutused puududa.  

Kasulikud telefoninumbrid:

Kiirabi – 911
Politsei – 101
Tuletõrje – 102
Punane Rist – 131
Verepank – 258-2484
Tsiviilkaitse – 246-9009

Elekter: 120V 60 Hz.

Kasulikud lingid:

http://www.turismo.gov.ec/
http://www.embecu.se/
Lisaks veel...




* märgitud väljad on kohustuslikud.



Lennupiletid

Majutus - Quito


ROHKEM HOTELLE SIIT»

Tegevused


VAATA KÕIKI EKSKURSIOONE »

INFO

Ettevõte: AS GoTravel
E-post: reisiguru[ät]go.ee
Reg.nr: 10113159
Aadress: Toompuiestee 37 Tallinn
» ReisiGurust
» Go Traveli kinkekaart
» Privaatsusteave
» Reisitingimused
» Reisija meelespea
» Järelmaksuga

ReisiGuru.ee © 2008 - . Kõik õigused kaitstud. Mitte ühtegi osa sellest lehest ei tohi kopeerida ilma AS GoTravel kirjaliku loata.