Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Aasia KasahstanKasahstani Vabariik (.kz)

Rahvaarv: 15 milj.
Suunakood: +7
Ajavöönd: GMT +4
Pindala: 2 717 300 km2
Pealinn: Astana
Rahaühik: tenge (KZT)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: kasahhi ja vene
Naabrid: Venemaa, Hiina, Kõrgõzstan, Usbekistan, Türkmenistan


Kasahstan oma ebamaiselt kaugete vahemaadega, lummavate öiste maastikepiltidega, lõpmatuna näivate ning uinutavate rongireiside ning hobuse lihast tehtud vorstidega, on nii mõneski mõttes ebatavaline reisisiht. Nendele, kellele eelpool mainitu just reisilt soovitud elamust tähendas, on Kasahstanis kindlasti omas elemendis.

Väärt vaatamist

  1. Astana
  2. Almaty
  3. Shymbulak
  4. Medeu
  5. Shymkent
  6. Taraz
  7. Kaindy lake
  8. Charyn Canyon
  9. Lake Balkhash
  10. Suurim järv Kesk-Aasias

Asukoht ja kliima


Kasahstan asub Kesk-Aasias ning seal valitsevad kuumad suved ja külmad talved. Aasta keskmine satemete hul on piirkonniti erinev, alla 100mm kõrbes kuni 1500 mm Altay mägedes. Parim aeg külastamiseks on maist septembrini. Juuli, august ja september on parimad kuud matkamiseks mägedes Kagu- ja Ida-Kasahstanis.

Reisitingimused


Reisimisel Kasahstani on Eesti kodanikule vajalik viisa.
Eesti kodanikud ei vaja riigis viibimise registreerimist Kasahstani siseministeeriumi asutuse (OVIR) juures. Riiki saabumisel täidetakse immigratsioonikaart. Kahekordse viisa omamisel piisab immigratsioonikaardi täitmisest esimesel sisenemisel.

Välismaalane peab riigis viibimise ajal ning lahkumisel esitama nõudmisel ametivõimudele Kasahstani immigratsiooniteenistuse poolt registreeritud immigratsioonikaardi.

Kasahstani saatkond Vilniuses:

Birutes g. 20a/35, LT-08117 Vilnius
Telefon: (+370 5) 212 21 23, 231 30 70
Faks: (+370 5) 231 35 80
E-post: kazemb@iti.lt

Konsulaarosakond Tallinnas:

Ahtri 8, VI korrus
10151 Tallinn
Telefon: (372) 668 4350
Faks: (372) 668 4335
E-post: tallinn@kazembassy.lt

Konsuli vastuvõtuvõtt E, T, N, R
09.00 - 12.00 dokumentide vastuvõtt
15.00 - 16.30 dokumentide väljastamine

Passi kaotuse või muude probleemide tekkides soovitame ühendust võtta Eesti aukonsuliga Kasahstanis või vajadusel konsulteerida välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000 (24h).

Eesti aukonsulaat Astanas:

Avenue Kabanbai batyra 28 a
010000 Astana
Republic of Kazakhstan
Tel. +7 7172 790628
Fax +7 7172 790627
E-mail: eeconskz@mail.ru

Tasub teada


Tähelepanuks!

Lääne-Kasahstanis asuvas Þanaozeni linnas on välja kuulutatud eriolukord 17.detsembrist kuni 15. jaanuarini, seoses seal puhkenud rahvarahutustega.
Streikivate naftatööliste ja julgeolekujõudude vahelistes kokkupõrgetes on hukkunud üle kümne inimese, vigastatuid on ligi 100.
Võimude sõnul olid rahutuste algatajateks tulirelvade ja kurikatega relvastatud huligaanid, kes politseinikke ründasid.

Turvalisuse tase on suhteliselt hea. Siiski on soovitav jälgida ametiasutuste turvalisusega seotud teateid ning arvestada võimalikku terrorismiohtu.
Poliitiline olukord on stabiilne ning meelteavaldusi võib korraldada vaid lubade alusel. Kuigi meeleavaldusi esineb harva, tuleks neid siiski vältida.

Euroopa Liit on kehtestanud mitmele Kasahstani lennufirmale (sh Air Company Kokshetau, Atma Airlines, Berkut Air/ Bek Air, East Wing, Sayat Air, Starline KZ) lennukeelu Euroopa Liidu õhuruumis. Vastava nimekirjaga on võimalik tutvuda siin.
Külastamaks Bajkongõri (Baikonur), Karmaksõd või Kazalinskit tuleb eelnevalt taotleda eriluba.

Kuritegevus:

Riigis viibimine ja reisimine on suhteliselt turvaline. Ei ole soovitav liikuda pimedas ega üksi. Turismipiirkondades esineb ka vägivaldseid taskuvargusi, seetõttu on soovitav hoida sularaha ja pangakaardid eri kohtades. Lisaks tuleb olla ettevaatlik väärisesemetega. Lääne-Kasahstanis Atyrau ja Aktau piirkonnas on toimunud mitmeid röövimisi.
Kasahstanis on esinenud politseiriietuses kurjategijaid. Politseil on kohustus oma isikut tõendada ning kuritarvitustest tuleb teatada ametivõimudele.

Seadused ja tavad:

Kasahstanis on ilmalik põhiseadus. Kõikidel turistidel tuleb austada kohalikke tavasid, traditsioone, seaduseid ning religiooni. Uimastitega seotud kuriteod on rangelt karistatavad. Homoseksuaalsus ei ole illegaalne, kuid pole ühiskonnas heaks kiidetud.
Isikut tõendavat dokumenti tuleb endaga kaasas kanda.
Pildistamine on keelatud sõjaväeobjektide läheduses ja ka piirialadel, vastavad kohad on enamasti märgistatud.
Kasahstani ametlik riigikeel on kasahhi keel, kuid vene keelt kasutatakse väga laialdaselt. Inglise keelt kasutatakse vähemal määral.

Tollikontroll:

Riiki võib tuua 1000 sigaretti või 1000g tubakatoodet, mõistliku koguse tualettvett, 2 liitrit alkoholi ning kuni 500USD väärtuses kaupu. Retseptiravimite sisseveol peaks kaasas olema koopia retseptidest. Riigist on keelatud eksportida tulirelvi, lõhkeaineid, kergestisüttivaid aineid ja materjale, radioaktiivseid aineid ja materjale, transpordivahendeid, toiduaineid ning elusloomi.
Riiki saabumisel tuleb täita tollideklaratsioon, kuhu tuleb täpselt märkida kõik kaasasolevad varad, väärisesemed ning elektroonika. Muul juhul tuleb reisijal maksta tollimakse.

Liiklus:

Rahvusvahelist juhiloa olemasolul võivad Kasahstanis autot juhtida ka välismaalased. Turvavöö kasutus on esiistmel kohustuslik ning seaduse täitmist jälgitakse hoolega. Sõiduautoga pikkade vahemaade läbimisel tuleb arvestada, et suurtest linnadest eemal on bensiinijaamu vähe. Autode ja teede seisukord on kohati väga vilets ning linnades on vaid peatänavad valgustatud. Autouksi on soovitav hoida sõidu ajal lukustatuna.

Erasõidukeid ei ole taksodena soovitav kasutada ning ametlike taksodega on soovitav hinnas kokku leppida enne sõidu alustamist. Ühistransport on suhteliselt turvaline. Astanas on suurem osa kohalikest bussidest uued ning sõidavad korrapärase graafiku alusel. Bussid võivad olla rahvarohked ning tuleb arvestada taskuvaraste ohuga.

Arstiabi:

Tervishoiuteenused ja hügieenitase on Kasahstanis võrreldes lääneriikidega madalamal tasemel. Väiksematesse kohtadesse reisides on soovitav võtta kaasa oma ühekordsed nõelad ja süstlad. Riigis on sageli ravimitest puudus. Reisides kollapalavikust ohustatud piirkondadesse on kollapalaviku vaktsiin kohustuslik. Lisaks esineb A ja B hepatiiti, mistõttu enne reisile minekut on soovitav kindlasti konsulteerida reisimeditsiini kabinetiga, milliseid vaktsineerimisi tuleks eelnevalt teha ja kuidas võimalikke terviseriske vältida.

Eriti just suvekuudel on soovitav pöörata erilist tähelepanu toiduainete hügieenitingimustele. Joogiks on soovitav kasutada poes müüdavat pudelivett ning kraanivett on soovitav tarvitada peale keetmist.

Looduslikud tingimused:


Kasahstan asub seismilises tsoonis, kus esineb nõrgemaid maavärinaid. Suuremaid maavärinaid esineb siiski harva. Kevaditi esineb lume sulamise tõttu üleujutusi riigi lõuna osas Shymkenti rajoonis. Üleujutused võivad kohati olla intensiivsed.

Valuuta:

Reisides Kasahstani on soovitav võtta kaasa piisavalt sularada eurodes või dollarites. Üldiselt kasutatakse sularaha, kuidkaubanduskeskustes, hotellides ja mitmetes restoranides saab kasutada krediit- ja deebetkaarte. Suuremates linnades on mitmeid valuutavahetuspunkte ning Almatõs ja Astanas sularahaautomaate.

Almatõ paikneb seismilises tsoonis.

Elekter 220V 50 Hz.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Astana
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Astana:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: