Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
PUHKUSEREIS   al. 905€ või 30 € / kuus

Suurepärased hotellid India valgetel liivadel. Väljumine ka Uueks Aastaks

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 285€ või 9 € / kuus

Sunny Beach Bulgaarias! Hooaja soodsaimad pakkumised valitud hotellidele

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
RINGREIS   al. 1 850€ või 61 € / kuus

Hiina Kuldne kolmnurk

» Hiina Kuldse kolmnurga tipphetked: Peking, Xi'an, Shanghai.
Ringreisid.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 445€ või 15 € / kuus

Maroko puhkusereis algusega Riiast. 11.05 väljumine

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ELAMUSREIS   al. 2 874€ või 94 € / kuus

Avastusreis Birma: alati särav ja naeratav Myanmar

Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Aasia KambodþaKambodþa Kuningriik (.cb)

Rahvaarv: 14 milj.
Suunakood: +855
Ajavöönd: GMT +7
Pindala: 181 035 km2
Pealinn: Phnom Penh
Rahaühik: riel (KHR)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: khmeri
Naabrid: Tai, Laos, Vietnam


Kambodþat iseloomustab külluslik kultuur, armsad inimesed ning õhku ahmiva panevad vaatamisväärsused. Kambodþat külastades peab end aegajalt veenma, et kõik see mida näete, on tegelikkus. Kuidas muidu seletada seda hingematvat 9- 13 sajanditel rajatud Khemer'i templite suurejoonelisust, inimtühje troopilisi saari ning ettearvamatut adrenaliini lubavaid seiklusi Kambodza põhjas asuvates metsades?

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Kambodþast kaks kultuurilist objekti. Nendeks on Kambodþa loodeosas asuv ca 400 km2 suurune Ângkôr’i piirkond (kuulub nimistusse 1992. aastast) ja maa põhjapiiri lähedal asuv Preah Vihear’i tempel (2008. aastast). Ângkôr oli 9.–15. sajandil Khmeri impeeriumi pealinn. Ângkôris oli suur hulk kivist hinduistlikke-budistlikke templeid, millest suurim oli hinduistlik on Viðnu tempel Angkor Wat, mis on tuntud oma lugematu hulga skulptuursete kaunistuste poolest. Ângkôris on lisaks mitmetele templitele säilinud osa kunagistest teedest, hüdraulilistest rajatistest (paisud, kanalid, reservuaarid jne) jms. Kaasajal on Ângkôr Kambodþa üheks peamiseks vaatamisväärsuseks. Preah Vihear’i tempel on 11–12. sajandil Dângrêk’i mägedesse rajatud hindusitlik tempel. Kambodþa ja Tai vaidlesid pikki aastaid selle üle, kummale riigile Preah Vihear’i tempel peaks kuuluma, kuni 1962.a. Haagis asuv Rahvusvaheline Kohus otsustas, et tempel peaks kuuluma Kambodþale.

Lisaks rikkalikule ajaloo ja kultuurimälestiste pärandile on Kambodþas turistidele atraktiivsed ka näiteks maa lõunaosas Preăh Seihânŭ (Sihanoukville) piirkonnas asuvad rannad, samuti maa lõunaosas asuvad Dâmrei mäed (kõrgeim tipp enam kui 1000 m merepinnast) ja mägedepiirkonnas asuv mahajäetud asula (nn kummituslinn) Phnom Bokor, mitmed rahvuspargid, pealinn Phnom Penh (mis kujutab endast huvitavat sulamit ajaloost ja kaasajast) ning palju muud.

Viimastel aastatel on rahvusvahelise tuntuse saanud Kambodþa käsitöömeistrite poolt valmistatavad suveniirid, sh traditsioonilised kaelarätid, keraamikatooted, küünlad, seebid, puunikerdused, hõbetatud ehted, värvitud pudelid riisiveiniga jms. Kõiki neid esemeid müüakse aktiivselt välisturistidele, keda on Kambodþas aastas enam kui 2 miljonit.

Väärt vaatamist

 1. Prasat Preah Vihear
 2. Koh Ker
 3. Angkor Wat
 4. Battambang
 5. Botum-Sakor National Park
 6. Sihanoukville
 7. Kampot
 8. Ratanakiri Province
 9. Mondulkiri Province
 10. Krati
 11. Kampong Cham
 12. Phnom Penh

Asukoht ja kliima


Kambodþa asub Lõuna-Aasias, 8. ja 15. põhjalaiuse vahel. Ideaalsed kuud külastamiseks on detsember ja jaanuar. Veebruarist hakkab temperatuur tõusma ja saavutab oma haripunkti aprilliks (40°C ja rohkem).

Kambodþa kliima on mussoonide mõju all. Selgelt on eristatavad kuiv ja sademeterohke periood. Temperatuuridevahemik on üldjuhul 21 °C – 35 °C. Edelast puhuvad mussoontuuled on valdavad perioodil maist oktoobrini ning siis on sademeterohke aeg. Kirdesuunalised mussoontuuled on valdavad novembrist märtsini, mil on sademetevaesem periood. Kõige vähem on sademeid jaanuaris ja veebruaris nong kõige enam septembris ja oktoobris.

Kambodþa lõunapoolses keskosas pealinna piirkonnas on päevased keskmised temperatuurid oktoobrist jaanuarini 30 °C – 31 °C ja veebruarist septembrini 32 °C – 35 °C. Öised keskmised temperatuurid on aastaringselt 22 °C – 25 °C. Üldjuhul ei kerki temperatuurid kõrgemale kui 40 °C ega lange madalamale kui 12°C. Kõige kõrgemad temperatuurid esinevad aprillis ning kõige madalamad jaanuaris. Sademeid on aastas üle 1600 mm. Seejuures jagunevad sademed kuude vahel ebaühtlaselt. Jaanuaris ja veebruaris on sademeid 10–30 mm, märtsis 60 mm ja detsembris 80 mm. Aprillis ja maist on sademeid 100–110 mm, novembris 130 mm, juunist augustini 170–200 mm kuus. Kõige sademeterohkemad kuud on oktoober (320 mm) ja september (250 mm). Aastas on üle 150 sajupäeva. Kõige enam sajupäevi kuus (19–24) on juulist oktoobrini. Keskmine suhteline õhuniiskus on jaanuarist aprillini 60–70 %, kuid augustist oktoobrini 80% lähedal. Vaatamata suhteliselt suurele sademete hulgale on aastas peaaegu 2600 päikeselist tundi. Kõige enam päikeselisi tunde kuus (180) on detsembris ja jaanuaris.

Kambodþa loodeosas Battambang’i linna piirkonnas on päevased keskmised temperatuurid juulist jaanuarini 30 °C – 32 °C ja veebruarist juunini 33 °C – 36 °C. Öised keskmised temperatuurid on novembrist veebruarini 19 °C – 22 °C ja märtsist oktoobrini 23 °C – 24 °C. Sademeid on aastas peaaegu 1400 mm, kusjuures sademed jagunevad kuude lõikes väga ebaühtlaselt. Detsembrist veebruarini sajab igas kuus vähem kui 25 mm. Maist augustini on sademeid 140–160 mm kuus. Septembris on sademeid 260 mm ja oktoobris 220 mm.

Reisitingimused


Reisimisel Kambodþasse on Eesti kodanikule vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Kambodþa Kuningriigi saatkonnast Moskvas või piiril.
Piiril on võimalik taotleda viisat nii turismi- kui ärieesmärgil. Täpsem info aktsepteeritavatest piiripunktidest, vajalikest dokumentides, viisatasust jm leiate lisatud linkidest http://www.cambodia-travel.com/information/cambodia-visa.htm ja http://www.worldtravelguide.net/cambodia/passport-visa

Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud peale riiki sisenemist.

Turismiviisat ehk e-viisat on võimalik taotleda ka läbi interneti. Juhised, kuidas taotleda e-viisat, on saadaval interneti aadressil: http://evisa.mfaic.gov.kh/e-visa/vindex.aspx

Kambodþa saatkond Moskvas:

Starokonyushenny per. 16, Moskva
Telefon: (+7 495) 201 47 36
Faks: (+7 495) 956 65 73

Tasub teada


NB! Tasub olla tähelepanelik oma isiklike asjade suhtes eelkõige ühistransporti, linnadevahelisi busse, tuk-tuke ja mototaksosid kasutades.

Välisministeerium soovitab vältida Prea Viheari templite piirkonda, kus piirivaidluse tõttu on esinenud Kambodþa ja Tai sõjaväeüksuste vahelisi konflikte. Reisid piirialadele peavad olema hoolikalt ettevalmistatud ja soovitavalt läbi viidud organiseeritud reisina ja erialase ettevalmistuse saanud giidi saatel.

Ettevaatust, Kambodþas võib leiduda nii maamiine kui plahvatamata lõhkekehasid. See oht esineb Battambangi, Pursati, Banteay Meanchey, Siem Reapi ja Kampong Thomi piirkondades, kus mineeritud võivad olla mets, riisipõllud, väikesed teed kui ka sildade ümbrused.

Hea meditsiiniabi saamine võib Kambodþas olla kallis. Soovitame sõlmida kindlasti reisikindlustuse, mis tagab meditsiiniliste teenuste eest tasumise.

Juulist novembrini võib esineda üleujutusi nii Phnom Penhi piirkonnas kui ka kogu riigis. Mõnede piirkondade külastamine võib üleujutuste ajal olla võimatu.

Kambodþas on mootorsõidukite juhtimiseks vajalik kohalik juhiluba. Hoolimatu sõidustiili ja kehvade teeolude tõttu toimub eriti pimedal ajal palju liiklusõnnetusi.

Enne reisile minekut on soovitav konsulteerida lähima reisimeditsiini kabinetiga, milliseid vaktsineerimisi tuleks eelnevalt teha ja kuidas vältida võimalikke terviseriske.

Paljud Kamboþa lennufirmad ei vasta rahvusvaheliste lennuohutusnõuete tingimustele. Euroopas lennukeelu saanud lennufirmade nimekiri..

Hädaabinumbrid:

Politsei - 117
Turismipolitsei - 1155 (inglise, saksa, prantsuse k)

Elekter 230V 50 Hz.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse hindu ja tingimusi on võimalik võrrelda meie koostööpartneri IIZI Kindlustusmaakler AS veebilehel: Reisikindlustus www.iizi.ee.

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Vaktsiinisoovitused kõigi maade kohta siit - www.reisivaktsiinid.ee.

Enne reisi varusta end vajalike reisiravimite ja -komplektidega Apotheka netiapteegist - "Sinu apteek internetis".

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com
Arutelupakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused:

Soodsad lennud Tallinnast: