Kambodža Kuningriik - ReisiGuru.eeKambodža Kuningriik (.cb)

Kambodžat iseloomustab külluslik kultuur, armsad inimesed ning õhku ahmiva panevad vaatamisväärsused. Kambodžat külastades peab end aegajalt veenma, et kõik see mida näete, on tegelikkus. Kuidas muidu seletada seda hingematvat 9- 13 sajanditel rajatud Khemer'i templite suurejoonelisust, inimtühje troopilisi saari ning ettearvamatut adrenaliini lubavaid seiklusi Kambodza põhjas asuvates metsades?

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Kambodžast kaks kultuurilist objekti. Nendeks on Kambodža loodeosas asuv ca 400 km2 suurune Ângkôr’i piirkond (kuulub nimistusse 1992. aastast) ja maa põhjapiiri lähedal asuv Preah Vihear’i tempel (2008. aastast). Ângkôr oli 9.–15. sajandil Khmeri impeeriumi pealinn. Ângkôris oli suur hulk kivist hinduistlikke-budistlikke templeid, millest suurim oli hinduistlik on Viðnu tempel Angkor Wat, mis on tuntud oma lugematu hulga skulptuursete kaunistuste poolest. Ângkôris on lisaks mitmetele templitele säilinud osa kunagistest teedest, hüdraulilistest rajatistest (paisud, kanalid, reservuaarid jne) jms. Kaasajal on Ângkôr Kambodža üheks peamiseks vaatamisväärsuseks. Preah Vihear’i tempel on 11–12. sajandil Dângrêk’i mägedesse rajatud hindusitlik tempel. Kambodža ja Tai vaidlesid pikki aastaid selle üle, kummale riigile Preah Vihear’i tempel peaks kuuluma, kuni 1962.a. Haagis asuv Rahvusvaheline Kohus otsustas, et tempel peaks kuuluma Kambodžale.

Lisaks rikkalikule ajaloo ja kultuurimälestiste pärandile on Kambodžas turistidele atraktiivsed ka näiteks maa lõunaosas Pre?h Seihân? (Sihanoukville) piirkonnas asuvad rannad, samuti maa lõunaosas asuvad Dâmrei mäed (kõrgeim tipp enam kui 1000 m merepinnast) ja mägedepiirkonnas asuv mahajäetud asula (nn kummituslinn) Phnom Bokor, mitmed rahvuspargid, pealinn Phnom Penh (mis kujutab endast huvitavat sulamit ajaloost ja kaasajast) ning palju muud.

Viimastel aastatel on rahvusvahelise tuntuse saanud Kambodža käsitöömeistrite poolt valmistatavad suveniirid, sh traditsioonilised kaelarätid, keraamikatooted, küünlad, seebid, puunikerdused, hõbetatud ehted, värvitud pudelid riisiveiniga jms. Kõiki neid esemeid müüakse aktiivselt välisturistidele, keda on Kambodžas aastas enam kui 2 miljonit.


Pealinn: Phnom Penh
Rahaühik: riel (KHR)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: khmeri
Rahvaarv: 0 milj.
Suunakood: 855
Ajavöönd: GMT 7
Pindala: 181035 km2
Domeen: .cb
Naabrid: Tai, Laos, Vietnam


Kambodža asub Lõuna-Aasias, 8. ja 15. põhjalaiuse vahel. Ideaalsed kuud külastamiseks on detsember ja jaanuar. Veebruarist hakkab temperatuur tõusma ja saavutab oma haripunkti aprilliks (40°C ja rohkem).

Kambodža kliima on mussoonide mõju all. Selgelt on eristatavad kuiv ja sademeterohke periood. Temperatuuridevahemik on üldjuhul 21 °C – 35 °C. Edelast puhuvad mussoontuuled on valdavad perioodil maist oktoobrini ning siis on sademeterohke aeg. Kirdesuunalised mussoontuuled on valdavad novembrist märtsini, mil on sademetevaesem periood. Kõige vähem on sademeid jaanuaris ja veebruaris nong kõige enam septembris ja oktoobris.

Kambodža lõunapoolses keskosas pealinna piirkonnas on päevased keskmised temperatuurid oktoobrist jaanuarini 30 °C – 31 °C ja veebruarist septembrini 32 °C – 35 °C. Öised keskmised temperatuurid on aastaringselt 22 °C – 25 °C. Üldjuhul ei kerki temperatuurid kõrgemale kui 40 °C ega lange madalamale kui 12°C. Kõige kõrgemad temperatuurid esinevad aprillis ning kõige madalamad jaanuaris. Sademeid on aastas üle 1600 mm. Seejuures jagunevad sademed kuude vahel ebaühtlaselt. Jaanuaris ja veebruaris on sademeid 10–30 mm, märtsis 60 mm ja detsembris 80 mm. Aprillis ja maist on sademeid 100–110 mm, novembris 130 mm, juunist augustini 170–200 mm kuus. Kõige sademeterohkemad kuud on oktoober (320 mm) ja september (250 mm). Aastas on üle 150 sajupäeva. Kõige enam sajupäevi kuus (19–24) on juulist oktoobrini. Keskmine suhteline õhuniiskus on jaanuarist aprillini 60–70 %, kuid augustist oktoobrini 80% lähedal. Vaatamata suhteliselt suurele sademete hulgale on aastas peaaegu 2600 päikeselist tundi. Kõige enam päikeselisi tunde kuus (180) on detsembris ja jaanuaris.

Kambodža loodeosas Battambang’i linna piirkonnas on päevased keskmised temperatuurid juulist jaanuarini 30 °C – 32 °C ja veebruarist juunini 33 °C – 36 °C. Öised keskmised temperatuurid on novembrist veebruarini 19 °C – 22 °C ja märtsist oktoobrini 23 °C – 24 °C. Sademeid on aastas peaaegu 1400 mm, kusjuures sademed jagunevad kuude lõikes väga ebaühtlaselt. Detsembrist veebruarini sajab igas kuus vähem kui 25 mm. Maist augustini on sademeid 140–160 mm kuus. Septembris on sademeid 260 mm ja oktoobris 220 mm.

Reisimisel Kambodžasse on Eesti kodanikule vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Kambodža Kuningriigi saatkonnast Moskvas või piiril.
Piiril on võimalik taotleda viisat nii turismi- kui ärieesmärgil. Täpsem info aktsepteeritavatest piiripunktidest, vajalikest dokumentides, viisatasust jm leiate lisatud linkidest http://www.cambodia-travel.com/information/cambodia-visa.htm ja http://www.worldtravelguide.net/cambodia/passport-visa

Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud peale riiki sisenemist.

Turismiviisat ehk e-viisat on võimalik taotleda ka läbi interneti. Juhised, kuidas taotleda e-viisat, on saadaval interneti aadressil: http://evisa.mfaic.gov.kh/e-visa/vindex.aspx

Kambodža saatkond Moskvas:

Starokonyushenny per. 16, Moskva
Telefon: (+7 495) 201 47 36
Faks: (+7 495) 956 65 73

NB! Tasub olla tähelepanelik oma isiklike asjade suhtes eelkõige ühistransporti, linnadevahelisi busse, tuk-tuke ja mototaksosid kasutades.

Välisministeerium soovitab vältida Prea Viheari templite piirkonda, kus piirivaidluse tõttu on esinenud Kambodža ja Tai sõjaväeüksuste vahelisi konflikte. Reisid piirialadele peavad olema hoolikalt ettevalmistatud ja soovitavalt läbi viidud organiseeritud reisina ja erialase ettevalmistuse saanud giidi saatel.

Ettevaatust, Kambodžas võib leiduda nii maamiine kui plahvatamata lõhkekehasid. See oht esineb Battambangi, Pursati, Banteay Meanchey, Siem Reapi ja Kampong Thomi piirkondades, kus mineeritud võivad olla mets, riisipõllud, väikesed teed kui ka sildade ümbrused.

Hea meditsiiniabi saamine võib Kambodžas olla kallis. Soovitame sõlmida kindlasti reisikindlustuse, mis tagab meditsiiniliste teenuste eest tasumise.

Juulist novembrini võib esineda üleujutusi nii Phnom Penhi piirkonnas kui ka kogu riigis. Mõnede piirkondade külastamine võib üleujutuste ajal olla võimatu.

Kambodžas on mootorsõidukite juhtimiseks vajalik kohalik juhiluba. Hoolimatu sõidustiili ja kehvade teeolude tõttu toimub eriti pimedal ajal palju liiklusõnnetusi.

Enne reisile minekut on soovitav konsulteerida lähima reisimeditsiini kabinetiga, milliseid vaktsineerimisi tuleks eelnevalt teha ja kuidas vältida võimalikke terviseriske.

Paljud Kamboþa lennufirmad ei vasta rahvusvaheliste lennuohutusnõuete tingimustele. Euroopas lennukeelu saanud lennufirmade nimekiri..

Hädaabinumbrid:

Politsei - 117
Turismipolitsei - 1155 (inglise, saksa, prantsuse k)

Elekter 230V 50 Hz.

Lisaks veel...




* märgitud väljad on kohustuslikud.



Lennupiletid

Majutus - Phnom Penh


ROHKEM HOTELLE SIIT»

Tegevused


VAATA KÕIKI EKSKURSIOONE »

INFO

Ettevõte: AS GoTravel
E-post: reisiguru[ät]go.ee
Reg.nr: 10113159
Aadress: Toompuiestee 37 Tallinn
» ReisiGurust
» Go Traveli kinkekaart
» Privaatsusteave
» Reisitingimused
» Reisija meelespea
» Järelmaksuga

ReisiGuru.ee © 2008 - . Kõik õigused kaitstud. Mitte ühtegi osa sellest lehest ei tohi kopeerida ilma AS GoTravel kirjaliku loata.