Ukraina - ReisiGuru.eeUkraina (.ua)

Ukrainat külastab aastas üle 20 miljonit välisturisti. Viimase kümne aasta parematel aastatel on välisturiste olnud Ukrainas peaaegu 25 miljonit ja siis on kuulutud maailma kümne kõige populaarsema turismimaa hulka.

Ukraina on looduse poolest väga vaheldusrikas maa. Maa idaosas asuvad Ida-Karpaatide mäestikupiirkond, mis sobib hästi mäesuusatamiseks, mägironimiseks, aga ka jahipidamiseks ja kalastamiseks. Maa lõunaosa paikneb aga Musta mere ääres ja on sobiv kõikvõimalikeks merega seotud tegevusteks. Mitmel pool Ukraina sisemaal on suurel hulgal maalilisi maastikke. Lisaks huvitavale loodusele on Ukrainas suur hulk tähelepanuväärseid kultuuriobjekte. Seal on mitmeid laia tuntusega ajaloolisi vanalinnu, kindlusi, kirikuid, kloostreid, aga ka kuulsaid veiniistandusi. Lõuna-Ukrainas asuv Odessa, mis kunagi on olnud ukraina-, vene, armeenia-, juudi- saksa- ja kreeka kultuuride segunemise paigaks, suudab ka kaasajal pakkuda väga eriilmelisi ja kohati ootamatuid kultuurisündmusi. Nii võib täie kindlusega väita, et vaatamata Ukraina majanduslikule vaesusele, on see maa turistile pakutavate elamuste poolt äärmiselt rikas.

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvad Ukrainast neli kultuurilist objekti ja üks looduslik objekt. Kultuurilised objektid on Põhja-Ukrainas asuvad Kiievi Sofia katedraal ja kloostrihooned selle juures ning Kiievi koobasklooster; Lääne-Ukrainas asuv Lvivi vanalinn; Struve geodeetilised kaared Ukraina lääneosas; Dalmaatsia ja Bukoviina metropoliitide palee Ukraina edelaosas. Loodusobjektidest kuulub nimistusse pöögi ürgmets Ukraina Lääneosas Karpaatides.


Pealinn: Kiiev
Rahaühik: grivna (UAH)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: ukraina
Rahvaarv: 0 milj.
Suunakood: 380
Ajavöönd: GMT 2
Pindala: 603550 km2
Domeen: .ua
Naabrid: Venemaa, Valgevene, Poola, Slovakkia, Ungari, Rumeenia, Moldova


Ukraina asub Ida-Euroopas, 44. ja 53. põhjalaiuse vahel. Parim külastusaeg on aprilli lõpust juuni alguseni, Musta mere äärseid kuurorte aga mai lõpust septembrini (Odessa). Ukrainas on valdavalt parasvöötme kontinentaalne kliima. Mõnel pool Krimmi poolsaare lõunaosas valitseb niiske subtroopiline kliima. Sademeid esineb enam Ukraina lääne- ja põhjapoolsetes piirkondades ning vähem ida- ja kaguosas. Mõnel pool on sademeid vähem kui 400 mm aastas, kuid mõnel pool peaaegu 1200 mm aastas. Aastakeskmine temperatuur on Ukraina põhjaosas 5 °C – 7 °C ja lõunaosas 11 °C – 13 °C.

Ukraina põhjaosas, Kiievi piirkonnas on päevased keskmised temperatuurid detsembrist veebruarini 0 °C – -1 °C, märtsis ja novembris 5 °C – 6 °C, aprillis ja oktoobris 12 °C – 14 °C, mais ja septembris 19 °C – 21 °C ning juunist augustini 23 °C – 26 °C. Öised keskmised temperatuurid on detsembrist veebruarini -4 °C – -6 °C, märtsis ja novembris 0 °C – -1 °C, aprillis ja oktoobris 5 °C lähedal, mais ja septembris 10 °C – 11 °C ning juunist augustini 14 °C – 16 °C. Väga harva tõuseb temperatuur üle 38 °C ja langeb alla -30 °C. Sademeid on aastas natuke üle 600 mm. Oktoobrist aprillini on sademeid igas kuus 35–50 mm. Maist septembrini on igas kuus sademeid 55–80 mm. Kõige enam sajab juunis. Aastas on peaaegu 140 vihmapäeva. Kõige vähem sajupäevi kuus (7– 9) on detsembrist märtsini. Kõige enam sajupäevi (14–15) on maist juulini ja septembris. Keskmine suhteline õhuniiskus on aprillist augustini 60–70% ja septembrist veebruarini 75–85%. Aastas on peaaegu 2000 päikeselist tundi, sh juulis keskmiselt 310 päikeselist tundi.

Ukraina lõunaosas Krimmi poolsaarel Jalta piirkonnas on päevased keskmised temperatuurid detsembrist märtsini 7 °C – 10 °C, novembris 12 °C, aprillis ja oktoobris 15 °C – 18 °C, mais ja septembris 20 °C – 23 °C ning juunist augustini 25 °C – 28 °C. Öised keskmised temperatuurid on detsembrist märtsini 1 °C – 4 °C, aprillis ja novembris 6 °C – 7 °C, oktoobris 11 °C lähedal, mais ja septembris 13 °C – 16 °C ning juunist augustini 17 °C – 20 °C. Väga harva tõuseb temperatuur üle 38 °C ja langeb alla -10 °C. Sademeid on aastas natuke üle 600 mm. Sademed jagunevad kuude lõikes ebaühtlaselt. Aprillist juulini on sademeid igas kuus 30 – 35 mm; augustis ja septembris 40–45 mm; märtsis ja oktoobris 50–55 mm ning ülejäänud kuudel 60–85 mm. Kõige vähem sajupäevi kuus (6) on juulis ja augustis. Kõige enam sajupäevi (12) on detsembris. Aastas on peaaegu 2200 päikeselist tundi, sh juulis keskmiselt peaaegu 320 päikeselist tundi.

Ukraina lääneosas, Lvivi linna piirkonnas on päevased keskmised temperatuurid detsembrist veebruarini 0 °C – 1 °C, märtsis ja novembris 6 °C lähedal, aprillis ja oktoobris 13 °C – 14 °C, mais ja septembris 18 °C – 19 °C ning juunist augustini 22 °C – 24 °C. Öised keskmised temperatuurid on detsembrist veebruarini -4 °C – -6 °C, märtsis ja novembris 0 °C – -2 °C, aprillis ja oktoobris 4 °C lähedal, mais ja septembris 8 °C lähedal ning juunist augustini 11 °C – 13 °C. Väga harva tõuseb temperatuur üle 35 °C ja langeb alla -25 °C. Sademeid on aastas peaaegu 750 mm. Oktoobrist aprillini on sademeid igas kuus 40–50 mm. Maist septembrini on igas kuus sademeid 65–95 mm. Kõige enam sajab juulis. Aastas on peaaegu 160 vihmapäeva. Kõige vähem sajupäevi kuus (9) on jaanuaris ja veebruaris. Kõige enam sajupäevi (16–17) on maist juulini. Aastas on umbes 1800 päikeselist tundi, sh juulis keskmiselt 255 päikeselist tundi.

Eesti kodanikule on Ukrainasse reisimine kuni 90 päeva poole aasta jooksul viisavaba.

Tolliregulatsioonist:
Tolli puudutav seadusandlus keelab sularaha, reisitðekkide, krediitkaartide vm dokumentide saatmise läbi Ukraina rahvusvahelise postisüsteemi, sellised saadetised kuuluvad konfiskeerimisele kui salakaup.
Reisijad peavad Ukrainasse sisenemisel deklareerima kogu kaasavõetud sularaha ja väärtesemed, kui soovivad need hiljem Ukrainast välja viia. Deklaratsioon tuleb esitada Ukraina tolliterritooriumilt väljasõidul.
Vastavalt tolliregulatsioonile on suurim rahasumma, mille sissetoomiseks pole vaja kirjalikku eriluba, 10 000 USD. Tähelepanu – juhul, kui puudub deklaratsioon sissetoodud summa kohta, võib Ukrainast välja viia kuni 1000 USD.
Täpsem teave tolliregulatsioonidest Ukraina Tolliameti kodulehel (inglise keeles): Ukraina Tolliameti kodulehel (inglise keeles).
Ukraina suursaatkond Tallinnas:
Lahe 6, 15170 Tallinn
tel. (+372) 601 58 15
faks (+372) 601 58 16
e-mail: embukr@eol.ee
tel. (+372) 601 58 35 (konsulaarosakond)
EV Suursaatkond Ukrainas:
Konsulaarosakond
Reitarska st. 20/24
Kiiev, 01901
Ukraina
tel. (380 44) 590 2440
faks (380 44) 590 2441
e-mail: Consulate.Kiev@mfa.ee
http://www.estemb.kiev.ua  
Kohtumised saatkonnas ja konsulaadis tuleks kokku leppida eelnevalt telefoni, faksi või e-posti vahendusel.
Passi kaotuse või muude probleemide tekkides soovitame ühendust võtta ka Eesti aukonsuliga Ukrainas.
Aukonsul Simferopolis:
Hr. Igor Sergejev
Konsulaarpiirkond: Krimmi Autonoomne Vabariik
Ajutine aadress:
Naberezhnaya 39, Office 17
Simferopol, 95034
Krimmi AV, Ukraina
Tel.: +380 652 511 622
Faks: +380 652 511 623
E-post: office@elephant.crimea.ua
NB! Aukonsul ei tegele viisaküsimustega!
Viisa taotlemiseks peate pöörduma üksnes EV suursaatkonna konsulaarosakonda Kiievis
Aukonsul saab osutada konsulaarabi Eesti kodanikele.

Võimalike probleemide vältimiseks tuleks reisides säilitada tähelepanu enda ja oma asjade (dokumendid, raha jms) turvalisuse suhtes. Raha ja dokumendid tuleks soovitavalt hoida eraldi, samuti tuleks hoida raha mitmes eraldi jaos. Eriti tähelepanelik tasub olla suurlinnades, ühistranspordis, turistide poolt sageli külastatavates paikades jm rahvarohketes kohtades.

Dokumentide kaotamisel tuleb pöörduda lähimasse miilitsajaoskonda ning teha vastav avaldus. Avalduse alusel antakse välja vastav tõend ning see saab aluseks konsuli poolt Eestisse tagasipöördumiseks ajutise reisidokumendi vormistamisel.

2009. aasta sügisel kuulutati Ukrainas ülemiste hingamisteede haigustesse nakatumise ja gripi epideemia. Tänaseks on kõikides Ukraina regioonides karantiin lõpetatud. Tervisekaitseinspektsioon paneb kõigile reisijatele südamele: kui külastatakse uue gripi levikumaad, tuleb vähemalt seitsme päeva jooksul pärast reisilt naasmist jälgida oma tervist. Haigussümptomite ilmumisel tuleb kindlasti jääda koju ja helistada perearstile. Kasulikud nõuanded leiate ka veebilehelt www.gripivastu.ee Rohkem infot uue gripi levikust Tervisekaitseinspektsiooni kodulehelt http://www.tervisekaitse.ee/

Radiatsioonitasemest:
Igapäevased mõõtmised ja kontroll, sh rahvusvahelised hinnangud kinnitavad, et Kiievis ja suuremas osas Ukraina territooriumist ei kujuta radiatsioon ohtu ning jääb allapoole lubatud ülempiiri.
Toiduainete puhul tuleks olla tähelepanelik pigem raskemetalle, nitraate ning muid saasteaineid sisaldada võivate toodete suhtes. Suurematel turgudel teostatakse müüdavate kaupade suhtes tõhusat ja igakülgset kontrolli, toidukaupade ostmisel väikestelt turgudelt ja tänavalt tuleks suhtuda ettevaatusega metsasaadustesse.

Arstiabi:
Ukrainasse reisides on soovitav teha endale reisikindlustus, mis sisaldaks meditsiinilise abi osutamisega seotud kulude katmist. Välismaalastele kvaliteetset ravi pakkuvad erahaiglad ja -kliinikud on küllalt kulukad.  Ööpäevaringset esmaabi ja kiirabiteenust pakub näiteks American Medical Centers: http://www.amcenters.com/ tel/faks: 44 461-9600, kiirabi: 44 461-9595.
Riikliku kiirabi saab kutsuda telefonil 103.
Raviasutuste kontakte leiab portaalidest: http://www.whatson-kiev.com või http://www.brama.com
Välismaalaste õiguslikust staatusest Ukrainas

Elekter 220V, 50Hz.

Lisaks veel...




* märgitud väljad on kohustuslikud.



Lennupiletid

Majutus - Kiiev


ROHKEM HOTELLE SIIT»

Tegevused


VAATA KÕIKI EKSKURSIOONE »

INFO

Ettevõte: AS GoTravel
E-post: reisiguru[ät]go.ee
Reg.nr: 10113159
Aadress: Toompuiestee 37 Tallinn
» ReisiGurust
» Go Traveli kinkekaart
» Privaatsusteave
» Reisitingimused
» Reisija meelespea
» Järelmaksuga

ReisiGuru.ee © 2008 - . Kõik õigused kaitstud. Mitte ühtegi osa sellest lehest ei tohi kopeerida ilma AS GoTravel kirjaliku loata.