Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
PATTAYA   al. 739€ või 70 € / k
Sooduspakkumine Taisse 31.11 väljumisele
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Aafrika Kongo DVKongo Demokraatlik Vabariik (.cd)

Rahvaarv: 69 milj.
Suunakood: +243
Ajavöönd: GMT +1
Pindala: 2 344 858 km2
Pealinn: Kinshasa
Rahaühik: frank (CDF)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: prantsuse
Naabrid: Kongo, Rwanda, Burundi, Uganda, Tansaania, Lõuna-Sudaan, Kesk-Aafrika Vabariik, Sambia, Angola


Kongo on jäänud siiamaani kurikuulsalt vägivaldseks, ohtlikuks ja ebastabiilseks riigiks. Ometi võib Kongost saada seiklusjanuste rändurite üks meelispaiku, tingimusel, et tulevik toob rahu sellesse kaua kestnud kaose ja hirmu all kannatanud riiki. Oma ekvatoriaalse asukoha poolest on seal suur vihmametsade ala, kus elutseb palju haruldasi isendeid.

Väärt vaatamist

  1. Kinhasa
  2. Kahuzi-Biéga National Park
  3. Livingstone Falls
  4. Mount Mangengenge

Asukoht ja kliima


Kongo Demokraatlik Vabariik asub Kesk-Aafrikas. Enamik riigist on aastaringselt kuum ja niiske, mil päevased temperatuurid on umbes 30 ° C. Vihma on vähem ranniku lähedal, kuid sajud suurenevad oluliselt kui liikuda sisemaale.
    Parim aeg minemiseks sõltub suurel määral millist osa riigist soovite külastada. Kuiv hooaeg (parim aeg külastamiseks) põhjas on alates detsembrist kuni veebruarini ja lõunas aprillist oktoobrini.

Reisitingimused


Eesti kodanikule on Kongo Demokraatlikku Vabariiki sisenemiseks on vajalik viisa. Viisa taotlemise kohta saab infot http://www.wordtravels.com/Travelguide/Countries/Democratic+Republic+of+the+Congo/Visa.

Kongo Demokraatlik Vabariigi saatkond Stockholmis:

Herserudsvägen 1, 18123, Stockholm, Sweden
Tel: +468 765 8380

Kongo Demokraatlik Vabariigi saatkond Moskvas:

Kropotinksy per.12, Moskva
Tel: + 795 246 0234

Tasub teada


Eesti Välisministeerium soovitab vältimatu vajaduseta Kongo DV-sse mitte reisida. Riigis valitseb püsivalt pingeline ja ebaturvaline olukord. Eriti ohtlikuks piirkonnaks on Kongo DV ida- ja kirdeosa, kus Kongo armee ja relvastatud grupeeringute vahelise võitluse tõttu on tsiviilelanikkond välja tõrjutud.

Linnades tuleks jälgida tavapäraseid turvameetmeid. Vältige üksinda liikumist. Naised peaksid kindlasti ringi liikuma ainult saatjaga.

Majanduslanguse tõttu on kuritegevus Kongo DV-s kõrge. Tänavakuritegevus ja relvastatud röövimine on väga levinud, eriti Kinshasa supermarketite ja hotellide lähistel.

Autoga sõites veenduge, et uksed on lukustatud ja aknad suletud. Ärge sõitke kõrvalteedel ning parkige ainult järelvalvega aladele.

Väärisesemeid ja sularaha hoidke hotelli seifis. Dokumentide koopiaid hoidke originaalidest eraldi.

Kongo DV-s puudub usaldusväärne ühistransport. Taksosid on väga vähe (enamasti suurte hotellide juures) ning need ei vasta lääne standarditele.

Avalikes kohtades (eriti piirialadel ja militaarasutuste lähistel) ei ole soovitav pildistada. Ajakirjanikud ei tohi ilma kohalike võimude loata teha intervjuusid ega filmida.

2009. aastal kehtestati maalt lahkumise tasu. Rahvusvaheliste lendude puhul 50 dollarit ning siseriiklike lendude puhul 10 dollarit. Kongo DV lennufirmade teenuste kasutamist tuleks võimalusel vältida.

Jooge ainult pudeli- või keedetud vett ning vältige jookides jääd. Samuti vältige värskelt pressitud mahlu, värskeid juurvilju ning koorimata puuvilju. Liha ja kala süües veenduge, et see on piisavalt küpsetatud. Enne söömist peske kindlasti oma käed.
Kongo DV-s on levinud katk, kollapalavik, malaaria, marutõbi, lastehalvatus, meningiit ja koolera.
Loe lähemalt Terviseameti kodulehelt.

Elekter: 220V, 50Hz.


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Kinshasa
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Kinshasa:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: