Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Lähis-Ida Saudi Araabia

Saudi Araabia Kuningriik (.sa)

Rahvaarv: 29 milj.
Suunakood: +966
Ajavöönd: GMT +3
Pindala: 2 149 690 km2
Pealinn: Riyadh
Rahaühik: riaal (SAR)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: araabia
Naabrid: Jordaania, Iraak, Kuveit, Katar, Bahrein, Araabia Ühendemiraadid, Omaan, Jeemen

Väärt vaatamist

  1. Riyadh
  2. Madain Saleh
  3. Jeddah
  4. Medina
  5. Mecca
  6. Dammam
  7. Al-Khobar

Asukoht ja kliima


Saudi Araabia asub Lähis-Idas Araabia poolsaarel. Parim aeg külastada on detsembrist veebruarini, mil suve kuumus on läbi.

Reisitingimused


Reisimisel saudi Araabiasse on Eesti kodanikule vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Saudi Araabia saatkonnas Stockholmis. Pass peab kehtima vähemalt veel 6 kuud peale riiki sisenemist. Täpseid viisa taotlemise nõudeid soovitame täpsustada Saudi Araabia saatkonnast telefonil + 46 8 23 88 00.

Saudi Araabia saatkond Stockholmis:

Sköldungagatan 5, Box 26073, 100 41 Stockholm
Telefon: (+46 8) 23 88 00
Faks: (+46 8) 796 99 56
E-post: seemb@mofa.gov.sa

Tasub teada


Tähelepanuks:

Saudi Araabia Jeemeniga piirnevatel aladel võib esineda terrorismioht.  Eelkõige tasub säilitada suurem tähelepanelikkus välismaalaste seas populaarsetes kogunemiskohtades. Samuti tasub olla ettevaatlik ja ülimalt tähelepanelik suurte rahvakogunemiste ajal  (turud, palverännakud jms)  Kuigi riigis on kuritegevust vähe,  võib esineda suures rahvamassis välismaa kodanikelt dokumentide ja rahakoti näppamist. Tasub teha eelnevalt oma passist ja viisaleheküljest koopia ja hoida neid originaalidest eraldi.

Hea Teada::

Meditsiiniabi on Saudi Araabias väga heal tasemel, kuid väga kallis. Soovitame kindlasti sõlmida reisikindlustuse, mis tagab meditsiiniliste teenuste eest tasumise. Enne reisile minekut on soovitav konsulteerida ka lähima reisimeditsiini kabinetiga, milliseid vaktsineerimisi tuleks eelnevalt teha ja kuidas vältida võimalikke terviseriske.

Soovitav jälgida kohapeal kohalike võimude poolt antavaid hoiatusi liivatormide, üleujutuste või järskudest ilmaolude muutusest põhjustatud ohtude kohta.

Reisides islamimaades, tuleks jälgida kohalikke tavasid ning respekteerida kohalikke väärtushinnanguid. Eriti tundlikud ollakse ramadani ajal ning pühapaikade külastamisel. Riietuda tuleks tagasihoidlikult, kuna on olnud juhtumeid, kus kohalikke tavasid eiravaid välisriikide kodanikke on karistatud. 

Enne riiki sisenemist tuleks tutvuda tollireeglitega. Saudi Araabia toll võib nii riiki sisenemisel kui ka väljumisel konfiskeerida isikule kuuluvaid elektroonilisi seadmeid, kui neil puuduvad vajalikud litsentsid. Alkoholi ja narkootikumide omamine, tarbimine ja  riiki toomine on keelatud ja karistatav.

Elekter: 110/220V, 60Hz.

Kasulikud Lingid:

Saudi Araabia turismiamet

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Riyadh
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Riyadh:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: