Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Lähis-Ida BahreinBahreini Kuningriik (.bh)

Rahvaarv: 728 709 inimest
Suunakood: +973
Ajavöönd: GMT +3
Pindala: 741 km2
Pealinn: Manama
Rahaühik: dinaar (BHD)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: araabia
Naabrid: Saudi Araabia, Katar


UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Bahreinist üks kultuuriline objekt – Qal'at al-Bahrain ehk sealne vana sadam ja Dilmuni tsivilisatsiooni (kunagine Vana-Sumeri kaubanduspartner, esmased teated ajast 2800 aastat e.Kr) keskus. Bahreini kirjut ajalugu on võimalik tundma õppida väga kaasaegses Rahvusmuuseumis, kus kogu info on väljas ka inglise keeles. Huvitava elamuse saab islamimuuseumist nimega Beit Al-Qur’an ehk Koraani Maja, kus muuhulgas eksponeeritakse suurt hulka erinevaid Koraane, milledest vanimad pärinevad 7. sajandist. Seal seab hea ülevaate ka islami jaoks olulisest araabia kalligraafiast.

Bahreinis asub maailma üks vähestest moðeedest (Al-Fatih), mida võivad lahkesti külastada ka mittemoslemid! See 7 tuhandet inimest mahutav ehitis on Bahreini suurim ning selle külastamine tuleks ette võtta mitte üksnes harukordsuse võimaluse tõttu vaid ka selleks, et kummutada eelarvamusi islamist. Traditsioonilist elamust pakuvad Bahreinis leiduvad araabia turud, kus kauplemine on tähtsam kui müüdavad esemed ning kus vahel võib õnnestuda hinda tingida kuni 1-2 protsendini algselt küsitust!

Bahreini rannajoone pikkus on 161 km. Sealsetes soojades ja selgetes vetes ujumine sobib eeskätt neile, kellele meeldib ujuda madalas vees, sest Bahreini ümber läheb meri valdavalt väga aeglaselt sügavaks.

Väärt vaatamist

  1. Bahrain National Museum
  2. Qal`at al-Bahrain
  3. King Fahd Causeway
  4. Manama

Asukoht ja kliima


Bahrein on väike saareriik Pärsia lahes, 26. –26. põhjalaiusel. Riik koosneb ühest suurest saarest (572 km2) Suurim looduslik kõrgus on 122 m merepinnast. Bahreini rahvastikutihedus on kogu riigis väga kõrge, kuid kõrgeim on see maa põhjaosas.

Bahreinis valitseb põhjaeurooplase jaoks harjumatult karm kuiv subtroopiline kliima. Suved on kuumad ja talved soojad. Bahreini põhjaosas Manama piirkonnas on päevane keskmine temperatuur jaanuaris 15°C, detsembris ja veebruaris 21°C – 21°C, märtsis 25°C, aprillis ja novembris 28°C – 29°C, maist oktoobrini 33°C – 38°C. Juulis ja augustis võib temperatuur ületada ka 40°C. Keskmised öised temperatuurid on jaanuaris 7°C, detsembris ja veebruaris 16°C – 16°C, märtsis 18°C, aprillis ja novembris 21°C ning maist oktoobrini 26°C – 30°C. Aastas sajab selles piirkonnas keskmiselt ainult 70 mm. Sademed jagunevad kuude vahel ebaühtlaselt. Juunist oktoobrini sademed enamasti puuduvad. Kõige enam (14 – 16 mm) sajab jaanuaris, veebruaris ja märtsis. Kokku sajab aastas keskmiselt kümnel päeval. Aeg-ajalt (eriti juunis ja juulis) võib esineda tugevaid liivatorme, mis piiravad oluliselt nähtavaust ja matavad hinge.

Parim aeg külastamiseks on periood novembrist märtsini.

Reisitingimused


Reisimisel Bahreini Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Bahreini saatkonnas Londonis. Turistiviisat on Euroopa Liidu liikmesriigi kodanikul võimalik taotleda ka Bahreini Rahvusvahelises lennujaamas.

Äriviisasid väljastatakse ka Bahreini riigipiiril eeldusel, et taotleja esitab selleks vajalikud dokumendid, mis näitavad ärilist seotust Bahreini firmade ja majandusega. Sellised dokumendid on ettevõtete registreerimisdokumendid, ärilepingud ja teemakohane kirjavahetus Bahreini pooltega.

Bahreini saatkond Londonis

30 Belgrave Square, SW1X8QB, London
Telefon: (+44) 870 162 0824
Faks: (+44) 207 201 9183
Veebileht: http://bahrain.embassyhomepage.com

Tasub teada


Tähelepanuks!

Üha laienevate meelavalduste tõttu kuulutas Bahreini valitsus 15. märtsil 2011 riigis välja kolmekuulise eriolukorra. Seoses sellega soovitab välisministeerium vältida Bahreini reisimist.
Bahreinis viibivatel Eesti kodanikel soovitab välisministeerium jääda võimaluse korral koju, riigis ringi liikudes vältida demonstratsioone ja rahvakogunemisi ning olla valmis riigist lahkumiseks. Riigi julgeoleku olukord on jätkuvalt ebastabiilne ja eksisteerib risk uuteks vägivaldseteks kokkupõrgeteks.

Konsulaarabi vajavatel Eesti kodanikel palume võtta ühendust Euroopa Liidu liikmesriikide saatkondadega Bahreinis või Eesti Välisministeeriumi konsulaarosakonnaga ööpäevaringselt telefonil +372 53 01 9999. Ühtlasi palume eespool toodud numbril välisministeeriumit teavitada Bahreinis viibivatest Eesti kodanikest.
NB! Eesti Välisministeerium palub Bahreinis viibivatel Eesti kodanikel oma püsivast asukohast lahkumisel kindlasti teavitada oma uuest asukohast välisministeeriumi konsulaarosakonda konsek@vm.ee. Ajakohane teave on äärmiselt oluline kodanike abistamise ja teavitamise seisukohast.

Bahreinis on terrorismioht.

Soovitav on vältida rahvakogunemisi ja demonstratsioone.

Bahrein on suhteliselt liberaalne riik, kuid paljud kohalikud elanikud on konservatiivsed. Paljastava riietuse kandmine väljaspool hotelli ja klubisid ei ole soovitav.

Tuleb austada kohalikke traditsioone ja tavasid ning jälgida, et oma käitumisega ei solvataks kohalike elanike usulisi tõekspidamisi (eriti Ramadani ajal).

Kandke alati isikuttõendavat dokumenti kaasas! Seda võidakse küsida igal ajal.


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Manama
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Manama:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: