Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Kesk-Ameerika Belize

Belize (.bz)

Rahvaarv: 307 899 inimest
Suunakood: +501
Ajavöönd: GMT -6
Pindala: 22 966 km2
Pealinn: Belmopan
Rahaühik: Belize dollar (BZD)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: inglise
Naabrid: Mehhiko, Guatemala


Atlandi ookeani äärses asuva Belize pindala on ligikaudu pool Eesti omast, kuid seal elab 80 tuhat inimest vähem kui Tallinnas.

Imekauni maismaa- ja mereloodusega Belize on unistuste sihtpunkt eeskätt looduse nautijale. Üle 60% riigi pindalast on kaetud metsaga. Riigi rannajoon on peaaegu 400 km pikkune. Belize ranniku läheduses asuv Belize’i vallrahu, mis on peaaegu 300 km pikkune ja seeläbi kogu Läänepoolkera pikim, meelitab igal aastal enam kui 120 tuhandet turisti, olles Belize kõige populaarsem turismiatraktsioon. Belize’i vallrahu peetakse kogu maailma üheks kõige mitmekülgsemaks ökosüsteemiks! Seal leidub enam kui 100 koralliliiki, enam kui 500 kalaliiki ja tuhandeid erinevaid liike selgrootuid. Lisaks arvatakse, et seni on suudetud avastada ainult umbes 10% vallrahu piirkonna eluvormidest.

Belizes on hulgaliselt jõgesid, kus saab korraldada süsta- või kajakimatku. Sealsed dþunglid on väga rikkaliku floora ja faunaga. Muuhulgas saab seal nii organiseeritult kui ka omapäi läbi viia linnuvaatlusi. Loodusega ja tesite vaatamisväärsustega tutvumiseks korraldatakse Belize’s isegi helikopteriekskursioone! Samas on Belizes ka hulgaliselt kultuurilisi vaatamisväärsusi. Näiteks Belize lõunaosas, kus kunagi asus maajade mitmeid linnu, kohtab tänapäeval maajade monumentaalse arhitektuuri näiteid ning piirkonnas elab jätkuvalt ka maajasid.

Belize on väheseid Kesk-Ameerika riike, kus enamikes piirkondades saab hakkama inglise keelega. Kuna piirkonda külastab igal aastal vähem kui 300 tuhat välisturisti, ei muutu kaasturistid tüütavaks.

Väärt vaatamist

 1. Caye Caulker
 2. Belize City
 3. Dangriga
 4. Caracol
 5. Tikal
 6. Placencia
 7. Lamanai
 8. Actun Tunichil Muknal
 9. Big Rock Falls
 10. Hol Chan Marine Reserve
 11. Great Blue Hole
 12. Cockscomb Basin Wildlife Sanctuary

Asukoht ja kliima


Belize asub Kesk-Ameerikas, 16. ja 19. põhjalaiuse vahel. Enamus Belize’st on tasandikuline, vähem kui 300 m kõrgusel merepinnast. Riigi kõrgeim punkt asub aga enam kui 1,1 km kõrgusel merepinnast.

Belizes on niiske ja palav aastaringselt. Keskmine temperatuur varjeerub ainult 4 °C suve ja talve vahel. Rannikupiirkonnas on keskmine temperatuur jaanuaris 24°C ja juulis 27°C. Ööpäevane temperatuur varjeerub 10 °C kõige külmema ja palavama momendi vahel. Kõige vihmasem periood kestab juunist novembrini.

Kõige kuivem periood on veebruarist maini. Maa põhjaosas on hooajaline sademete erinevus suur, kuid Belize lõunaosas on see suhteliselt väike. Sademete koguhulk aastas varieerub piirkonniti väga ulatuslikult. Kõige kuivem piirkond asub Belize põhjaosas – seal on sademete aastane koguhulk ca 1300 mm.

Kõige niiskem on Belize äärmises lõunaosas – seal on aastas sademeid isegi kuni 4500 mm.

Kõige jahedam periood on detsembrist maini, mil on ka peamine ning parim külastusaeg Belize külastamiseks.

Reisitingimused


Eesti kodanikud võivad Belize`i viisavabalt reisida ning seal viibida kuni 30 päeva korraga.
Täiendavate küsimustega palume pöörduda Suurbritannia saatkonna poole Tallinnas: http://ukinestonia.fco.gov.uk

Suurbritannia Saatkond Tallinnas:

Wismari 6
10136 Tallinn
EESTI
Tel. (372) 6674700
Faks. (372) 6674725
E-mail: infotallinn@fco.gov.uk
http://ukinestonia.fco.gov.uk

Tasub teada


Väga tugevad tuuled, mis võivad kasvada orkaaniks, on Belizes üpris tavalised. Orkaanide ajal peab olema ülimalt ettevaatlik ja järgima võimaluse korral võimuesindajate näpunäiteid, sest suuremate orkaanide purustused võivad olla ulatuslikud. Orkaanid ründavad Belizet eeskätt augustist novembrini.

Belizes võivad ohuks olla ka ulatuslikud rannikuala üleujutused. Neid esineb kõige enam maa lõunaosas.

Elekter: 110/220 V 60 Hz. Mõnel pool, eeskätt maa lõunaosas, võib elektriga varustatus olla probleemne.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Belmopan
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Belmopan:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: