Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Belize Belize – maiade kultuuripärandi ja maailma sinise ilu pärl


Belize – maiade kultuuripärandi ja maailma sinise ilu pärl


Belize (.bz)

2012.06.12 12:28
Autor: ReisiGuru.ee

Kesk-Ameerikas, Kariibi mere rannikul, Yucatani poolsaare kaguosas, Mexico ja Guatemala vahel leidub üks imepärane koht – Belize. Belize on üks väheseid paiku maailmas, mis ei ole liialt rikutud. Ilmselt just erinäoline autentsus on see, mis kutsub sinna seiklejaid üle kogu ilma. Tihti on öeldud, et Belize on maailma sinine ilu, kuna riiki kaunistavad arvukad jõed, kosed ja laguunid.

Belize

Caye Caulker, Belize. Autor: CarlosVanVegas

Külastajatele pakutakse tervet rida atraktsioone, mis on omamoodi sillaks jõudmaks veelgi lähemale Belize'i liigselt puutumata looduse saladusteni: ratsutamine, linnuvaatlemine, kalastamine, snorgeldamine, sukeldumine, matkamine, surfamine, jalgratta-, kanuu-, kajaki- ja paadisõit jne.

Belize

Tiger Cave, Cotton Tree Lodge, Belize

Belize'i rannikuvetes on arvukalt korallsaari ning läänepoolkera suurim korallrahu Great Blue Hole ning selle ajaloolise maiade impeeriumi sisemaad katavad troopilised vihmametsad. Belize'i metsad ja veekogud on kuulsad oma rikkalik-omapärase floora ja fauna poolest. See on koht, kus saab olla loodusele lähedal. Islay Marina's saavad merehuvilised harrasta akvalangujumist Great Blue Hole'is ja külastada korallaedu ning iseenesestmõistetavalt nautida sooja päikest ja Kariibimere ranna liiva. Lisaks eelpoolmainitule on Belize tuntud ka koobaste poolest ning just seal asub Kesk-Ameerika suurim koobaste võrgustik.

Belize – maiade kultuuripärandi ja maailma sinise ilu pärl

The great blue hole of Belize © Lomingen | Dreamstime.com

Rikkalik maiade kultuuripärand on samuti üks Belize'i saatva tuntuse nurgakividest. Maiade tsivilisatsiooni säilmed on ajaloolised meistriteosed, mis peegeldavad kunagist maiade kultuuri hiilgust. Lisaks sellele markeerivad Belize'i ajalugu eripaigus asuvad arheoloogilised ehitised, erinevad muuseumid ja koloniaalarhitektuur asulates ja linnades.Suures osas Belize's räägitakse inglise keelt, mistõttu vastuvõtt on sõbralik ning külalised tunnevad end tõesti teretulnuna. Multikultuurne Belize pakub imemaitsvaid roogasid, kirevat kunsti ja käsitööd ning kohalikke rütmikaid muusikalisi ning tantsulisi elamusi. Belize on ideaalne nii rahuliku kui ka seiklusrikka puhkuse veetmiseks. Riigil on ulatuslik majutusstruktuur, kuhu kuuluvad luksuskuurordid, perehotellid, puhkemajad ja -korterid. Märkimisväärne on ka see, et elu Belize's, kõikvõimalikest teenustest kuni toidukaupadeni, on igati taskukohane.

Belize – maiade kultuuripärandi ja maailma sinise ilu pärl

Cabaňa - Belize © Tomas Hajek | Dreamstime.com

Belize kuulub rahvusvahelisse infrastruktuuri, mistõttu on sinna lihtne reisida. Olenevalt eelistusest, võib kohale jõuda kas maismaad pidi, meritsi või lennukiga. Turvaline maismaaliiklus korralikel teedel erakordse looduslikku panoraami taustal teeb reisimise Belize's meeldivaks. Riigisisene ja rahvusvaheline lennuliiklus on sage ja hästi organiseeritud.

Belize on väheseid Kesk-Ameerika riike, kus enamikes piirkondades saab hakkama inglise keelega. Kuna piirkonda külastab igal aastal vähem kui 300 tuhat välisturisti, ei muutu kaasturistid tüütavaks. Kõige jahedam periood on detsembrist maini, mil on ka peamine ning parim külastusaeg Belize külastamiseks.


Belize on koht, mis seob omavahel materiaalse lihtsuse, naudingulise seiklushimu ning ürgse looduse ja ajaloo.

Kui olete Belize'i külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: Belize
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohta


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Belmopan:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: