Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Lõuna-Ameerika Uruguay

Uruguay Idavabariik (.uy)

Rahvaarv: 3 494 tuh.
Suunakood: +598
Ajavöönd: GMT -3
Pindala: 176 215 km2
Pealinn: Montevideo
Rahaühik: peeso (UYU)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: hispaania
Naabrid: Brasiilia, Argentiina


Uruguay suurim rikkus turisti jaoks on selle maa mitmekülgsus. Seal on hulgaliselt maalilist rannikut, unustamatuid kuumaveeallikaid, mitmekülgseid kalastamise ja jahipidamise piirkondi, külalistele avatud hobuse- ja veiserantðosid ning viinamarjaistandusi, aga ka huvitavat koloniaalset arhitektuuri ning kiirest elutempost haaratud kaasaegne metropol riigi pealinna näol.

Uruguay ranniku teevad turisti jaoks eriti väärtuslikud sealsed mitmel pool leiduvad inimtegevusest suhteliselt puutumata paigad. Samas on seal ka inimestest küllastunud imekauneid randu, kus pakutakse laias valikus rannaelu juurde kuuluvaid teenuseid. Näiteks Punta del Este rannikulinna külastavad suvisel kõrghooajal detsembrist veebruarini enam kui miljon turisti.

Colonia del Sacramento linna ajalooline osa kuulub UNESCO maailmapärani nimistusse (seitse Uruguay objekti/piirkonda on UNESCO maailmapärani nimistu ootejärjekorras). Mitmekülgset koloniaalset arhitektuuri kohtab Uruguays aga ka mujal, nt pealinnas Montevideos. Seda linna peetakse kaasajal kogu Ladina-Ameerika kõige kõrgema keskmise elustandardiga suurlinnaks.

Turistide seas järjest populaarsemad on Uruguay maapiirkonnad, mis pakuvad muuhulgas mitmekülgseid võimalusi ökoturismiks. Turistide seas populaarsemad maapiirkondades asuvad paigad on enamasti järvede või veehoidlate kallastel ning on sageli seotud veega seotud aktiivse puhkuse võimalustega (kalastamine, surfamine, kanuusõit jne).

Väärt vaatamist

 1. Colonia del Sacramento
 2. Punta del Este
 3. Tacuarembó
 4. Montevideo
 5. Maldonado
 6. Paysandú
 7. Cabo Polonio
 8. Piriápolis
 9. Punta Colorada
 10. Isla de Lobos
 11. Casapueblo

Asukoht ja kliima


Uruguay asub Lõuna-Ameerika idaosas, 30. ja 35. lõunalaiuse vahel. Selle maa maastik on suhteliselt tasane – riigi kõrgeim punkt on ligikaudu poole kilomeetri kõrgusel merepinnast. Uruguay pealinna Montevideo nimi tähistab „kuuendat mäge idast läände” (hispaania keeles Monte VI de Este a Oeste). Uruguay rahvastikutihedus on väga ebaühtlane. 40% riigi elanikkonnast elab pealinnas ja selle lähiümbruses ca 530 km2 suurusel alal. Samas on riigis mitmeid piirkondi, kus keskmine rahvastikutihedus on vähem kui 10 inimest ruutkilomeetri kohta.

Uruguays valitseb suhteliselt pehme kliima, kusjuures kliimaerinevused riigi erinevates osades ei ole väga suured. Ka sesoonsed temperatuurierinevused ei ole väga ulatuslikud – talved ei ole väga külmad ning suvesid jahutavad Atlandi ookeanilt puhuvad tuuled. Kesktalvel ehk juulis on keskmised temperatuurid 9°C (riigi lõunaosas) ja 12°C (põhjaosas) vahel. Kesksuvel jaanuaris on keskmised temperatuurid 22°C (lõunaosas) ja 26°C (põhjaosas) vahel. Äärmuslikud temperatuurid, mis mõõdetud merepinna kõrgusel, on -11°C (juunis 1967) ja 44°C (jaanuaris 1943). Uruguay pealinna ümbruses on päevased keskmised temperatuurid juunist augustini 15°C–16°C, mais ja septembris 18°C–19°C, aprillis, oktoobris ja novembris 21°C–24°C ning detsembrist märtsini 26°C–28°C.

Aastane sademete hulk on 900 ja 1250 mm vahel, olles rannikust kaugematel põhjapoolsetel aladel väiksem kui rannikupiirkonnas maa lõunaosas. Kõige tugevamad sajud on sügiseti, kuid kõige sagedamini (väikeste vihmahoogudena) sajab talvel. Õhuniiskus on pidevalt kõrge ning udu on tavaline. Tuuled on aeg-ajalt väga tugevad ja seda eriti talvel ja kevadel. Ilmastikumuutused on aeg-ajalt väga kiired. Pealinnapiirkonnas sajab aastas 1100 mm. Sademed jaotuvad kuude lõikes suhteliselt ühtlaselt – 83 mm-st kuni 105 mm-ni. Kõige vähem sademeid on juunis ja juulis ning detsembris ja jaanuaris.

Parim külastusaeg on detsembrist märtsini.

Reisitingimused


Eesti kodanik võib Uruguays viibida viisavabalt 90 päeva korraga.

Uruguay Suursaatkond Stockholmis:

Kommendörsgatan 35, 114 58 Stockholm, Rootsi
Box 10 114, 10 055 Stockholm
tel. (46 8) 660 31 96
faks (46 8) 665 31 66
e-mail: urustoc@uruemb.se
Passi kaotuse või muude probleemide tekkides soovitame ühendust võtta ka Eesti aukonsuliga Urugays.

Aukonsul Montevideos:

Hr. RAMIRO RODRIGUEZ-VILLAMIL
Konsulaarpiirkond: Uruguay Idavabariik
Leyenda Patria 3038 (701) Montevideo
Uruguay
Tel/Faks: (598 2) 710 9589
E-post: ramirorvillamil@hotmail.com

Tasub teada


Elekter 220V 50 Hz.

Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Montevideo
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Montevideo:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: