Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Euroopa Holland

Hollandi Kuningriik (.nl)

Rahvaarv: 17 milj.
Suunakood: +31
Ajavöönd: GMT +1
Pindala: 41 543 km2
Pealinn: Amsterdam
Rahaühik: euro (EUR)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: hollandi
Naabrid: Saksamaa, Belgia


Holland, õigema nimega küll Madalmaad, on kuulus oma merelt juurde võetud maa, kanalitevõrgu, tulpide kasvatamise, puukingade, kiiruisutamise, tuuleveskite, punaste laternate tänavate (eriti De Wallen’i) ja maailma ühe suurima sadama – Rotterdami sadama poolest. Hollandil on väga rikkalik ajalugu ja huvitav kultuur, mida võib muuhulgas imetleda sealsetes muuseumites (nt Van Gogh muuseum, Rijksmuseum (rahvusmuuseum), Rembrandti majamuuseum, Anne Franki maja), aga ka kõikjal Hollandis leiduvas ajaloolises arhitektuuris. Haagi lähedal asuv Madurodam on ainulaadne miniatuurne 18 tuhandel ruutmeetril asuv ala, mis on mõõtkavas 1:25 ehitatud mudellinn Hollandis asuvatest erinevatest ehitistest. Rotterdami sadamalinnas võib aga lisaks väga tihedale kaubavahetusele näha kaasaegseid kõrghooneid ja väga erinevast kaubast tulvil ostukeskusi. Hollandi põhjaosas Friisimaal elavad hollandlastele kultuurilt lähedased, kuid siiski oma eripärase kultuuriga friisid, keda ei tohiks segamini ajada samuti sealtkandist pärit friisi tõugu lehmadega. Friiside kultuur on kõrvuti hollandlaste endi kultuuriga Hollandi väga oluline turismimagnet.

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Hollandi Euroopa osast üks looduslik objekt (Põhjamere osaks olev Waddenzee) ja seitse kultuurilist objekti (sh 19–20 sajandil ehitatud Amsterdami kaitseliin, Beemsteri polder, Kinderdijk-Elshout’is asuvad 19 tuuleveskit, 17. sajandil ehitatud kanalite ringi piirkond Amsterdamis, endine saar Schokland).

Väärt vaatamist

 1. Haarlem
 2. Amsterdam
 3. Maastricht
 4. Delft
 5. Edam
 6. Rotterdam
 7. Texeli saar
 8. Delta Project
 9. Friisi saared
 10. Groningen_
 11. Schokland
 12. Leeuwarden
 13. Madurodam
 14. Hoge Veluwe National Park
 15. Mida teha Hollandis?

Asukoht ja kliima


Holland asub Lääne-Euroopas, peamiselt 51. ja 54. põhjalaiuse vahel. Holland, õigema nimetusega Madalmaad, on nimele vastavalt valdavalt tasandikuline maa. Hollandi Euroopa osas on kõrgeim punkt 323 meetri kõrgusel merepinnast. Küllalt oluline osa Hollandist asub merepinnast all pool, olles mere eest kaitstud tammidega. Madalaim looduslik punkt Hollandis asub merepinnast 7 meetrit all pool. Holland on peaaegu kogu ulatuses väga tiheda inimasustusega maa. Kõige suurem on rahvastikutihedus Amsterdami ja Rotterdami piirkonnas.

Hollandis valitseb parassoe mereline kliima. Suved on soojad ja pilvised, sageli sajab vihma. Amsterdami piirkonnas ranniku läheduses on päevane keskmine temperatuur detsembrist veebruarini 6°C, märtsis ja novembris 9°C – 10°C, aprillis ja oktoobris 13°C – 14°C, mais 17°C, juunist septembrini 19°C – 22°C. Keskmised öised temperatuurid on novembrist aprillini 0°C – 4°C ning juunist septembrini 10°C – 13°C. Ööpäevane keskmine temperatuur on detsembrist veebruarini 3°C – 4°C, märtsis ja novembris 6°C – 7°C, juunist septembrini 15°C – 18°C. Aastas sajab selles piirkonnas keskmiselt 920 mm. Talv on sademeterohkem kui suvi, kuid üldiselt jagunevad sademed kuude vahel suhteliselt ühtlaselt. Kõige enam (90 – 100 mm) sajab oktoobris ja novembris. Kõige vähem (alla 50 mm) sajab aprillis. Kõikidel ülejäänud kuudel sajab üle 60 mm. Aastas on enam kui 1650 päikeselist tundi.

Turismi hooaeg on maist septembrini ning tipphooaeg juulist augusti lõpuni.

Reisitingimused


Eesti kodanikule on Hollandisse reisimine viisavaba.
Juhul, kui Eesti kodanik soovib Hollandisse elama, tööle või õppima asuda või seal tööd otsida, peab ta riigis viibimise registreerima. Registreerimiseks tuleb pöörduda kohaliku pädeva ametiasutuse poole mitte hiljem kui kolme kuu möödudes riiki sisenemise päevast arvates.
Teave riiki sisenemise, riigis viibimise, elamis- ja töölubade jm kohta asub aadressil  http://www.immigratiedienst.nl

Eesti kodanikul on võimalik samuti 3 kuud viisavabalt viibida endistes Hollandi Antillides. 2010. a oktoobris kaotati Hollandi Antillid iseseisva haldusüksusena, mille tulemusena moodustati kaks uut Madalmaade Kuningriigi maad – Curaçao ja St. Maarten, mis said samasuguse isevalitsuse kuningriigi sees, nagu on Arubal alates 1986. aastast. Ülejäänud saared Bonaire, St. Eustacius ja Saba on Madalmaade Kuningriigi osana kohaliku omavalitsuse üksuse staatuses. Saarte koondnimeks on Kariibi Madalamaad. Vaata lisaks.

Eesti Suursatkond Haagis:

Zeestraat 92
2518 AD Haag
Holland
Tel: +31 (0)70 302 9050
Faks: +31 (0)70 302 9051
e-mail: embassy.haag@mfa.ee

Aukonsulaat Rotterdamis:

Aukonsul Hr. Jan Brouwer
Külastusaadress: Downstream B.V.
Hoefsmidstraat 41
Rotterdam-Hoogvliet
Holland
Tel: +(31 10) 231 06 39
Faks +(31 10) 231 06 41
e-mail: jan.brouwer@downstream.nl

Aukonsulaat Hollandi Antillidel

Aupeakonsul: Hr. Wibo Aris
Kaya W.F.G.(Jombi) Mensing 27
Willemstad, Curacao
The Netherlands
Tel: +5999-4614 900
Faks: +5999-4614 911
E-mail: wiboaris@xs4all.nl

Tasub teada


Reisides tuleks säilitada tähelepanu suuremate linnade keskustes, rahvarohketes paikades ning piirkondades, kus liigub palju turiste.

Liiklus

Ühendused linnades ning linnade ja asulate vahel on väga head, kuid sageli ülekoormatud. Linnade vahemaad on lühikesed, liikumisel võiks eelistada rongi. Autoga liikumine on keerulisem; kiirteedel on kiirus piiratud 100-120 km/h. Maanteeliiklus on koormatud.

Narkootikumid - kergemate narkootikumide ostmine ja tarvitamine on lubatud, rangelt karistatakse katseid neid riigist välja viia või sisse tuua.
Keelatud on ka näiteks lillesibulate sissetoomine riiki juhul, kui pole täidetud kõiki vajalikke formaalsusi.

Arstiabi

Eesti Haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda Haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta – maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Lisaks Euroopa ravikindlustuskaardile soovitame sõlmida ka reisikindlustuse.

Hädaabi nr - 112

Elekter 220V, 50 Hz.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Amsterdam
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Amsterdam:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: