Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
PUHKUSEREIS   al. 1 049€ või 34 € / kuus

UUEKS AASTAKS VIETNAMI! 28.12 väljumine vietnami Riiast

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ELAMUSREIS   al. 2 874€ või 94 € / kuus

Avastusreis Birma: alati särav ja naeratav Myanmar

Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 299€ või 10 € / kuus

Kiirusta! Alanud on kampaania - Pilvede eest peitu - vaid loetud päevad

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ELAMUSREIS   al. 2 374€ või 78 € / kuus

Kõik-hinnas avastusreis Hiina südamesse

» Tule avasta Hiina kultuuri ja elu koos Seedritega.
Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 639€ või 21 € / kuus

Viimased kohad Tai reisidele novembris (14 ööd). Väljumisega Riiast

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Holland Holland

Holland


Holland (.nl)

2013.02.01 12:24
Autor: ReisiGuru.ee

Holland, õigema nimega küll Madalmaad, on kuulus oma merelt juurde võetud maa, kanalitevõrgu, tulpide kasvatamise, puukingade, kiiruisutamise, tuuleveskite, punaste laternate tänavate (eriti De Wallen’i) ja maailma ühe suurima sadama – Rotterdami sadama poolest.

Hollandi tulbipõldude piirkond asub Lisse linnas, kus asub maailma suurima sibullillede kollektsiooniga ainulaadne Keukenhofi lilleaed. Lilleaed on avatud vaid kaks kuud aastas. Peenardel õitsevad tuhanded tulbid, nartsissid, hüatsindid. Paviljonides on igal aastal uus kujundus ja uutel teemadel lillekompositsioonid.

Holland

Tulip fields in Zuidschermer, North Holland, The Netherlands. Autor: franzconde

Amsterdami võlu ja sarm on tema kanalid, millest ka hüüdnimi "Põhjamaade Veneetsia". Siin on ka palju kaunite fassaadidega häärbereid, maailmakuulsaid kunstimuuseume ja kaubandustänavaid.

Holland

Canal in Amsterdam. Autor: Fabienkhan

Hollandil on väga rikkalik ajalugu ja huvitav kultuur, mida võib muuhulgas imetleda sealsetes muuseumites (nt Van Gogh muuseum, Rijksmuseum (rahvusmuuseum), Rembrandti majamuuseum, Anne Franki maja), aga ka kõikjal Hollandis leiduvas ajaloolises arhitektuuris. Haagi lähedal asuv Madurodam on ainulaadne miniatuurne 18 tuhandel ruutmeetril asuv ala, mis on mõõtkavas 1:25 ehitatud mudellinn Hollandis asuvatest erinevatest ehitistest.

Holland

Madurodam

Alkmaari ajaloolises linnakeses toimuvad iganädalased juustuturud. Siia on kokku veetud hulgaliselt juustu. Juustukandjad traditsioonilistes valgetes riietes ja õlgkaabudes veavad tuhandeid kilosid juusturattaid kaalukotta. Tõsisest ostlemise kohast on saanud turistidele meelispaik.

Holland

Cheese Market of Alkmaar. Autor: Pecalux

Amsterdamis peab kahtlemata jalutama läbi Punaste Laternate Rajooni. Tänu vanadele ehitistele ja kanalitele on piirkonnal eriline võlu. Samal ajal kutsuvad pubid, kohvikud ja coffeeshopid seal kauem aega veetma. Pidage meeles, et pilte tütarlastest teha ei tohi ning seda teha proovides peavad olema kiired jalad.

Holland

The Red lights district in Amsterdam

Rotterdami sadamalinnas võib lisaks väga tihedale kaubavahetusele näha ka kaasaegseid kõrghooneid ja väga erinevast kaubast tulvil ostukeskusi. Linna kõige tuntumaks vaatamisväärsuseks on kahtlemata kuubiku kujulised majad. Iga kuubiku kujuline maja esindab ühte puud ning kõik koos moodustavad nad kokku metsa. Hollandi põhjaosas Friisimaal elavad hollandlastele kultuurilt lähedased, kuid siiski oma eripärase kultuuriga friisid, keda ei tohiks segamini ajada samuti sealtkandist pärit friisi tõugu lehmadega. Friiside kultuur on kõrvuti hollandlaste endi kultuuriga Hollandi väga oluline turismimagnet.

Holland

Cube Houses in Rotterdam. Autor: Hanselpedia

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Hollandi Euroopa osast üks looduslik objekt (Põhjamere osaks olev Waddenzee) ja seitse kultuurilist objekti (sh 19–20 sajandil ehitatud Amsterdami kaitseliin, Beemsteri polder, Kinderdijk-Elshout’is asuvad 19 tuuleveskit, 17. sajandil ehitatud kanalite ringi piirkond Amsterdamis, endine saar Schokland).

Holland asub Lääne-Euroopas, peamiselt 51. ja 54. põhjalaiuse vahel. Holland, õigema nimetusega Madalmaad, on nimele vastavalt valdavalt tasandikuline maa. Hollandi Euroopa osas on kõrgeim punkt 323 meetri kõrgusel merepinnast. Küllalt oluline osa Hollandist asub merepinnast all pool, olles mere eest kaitstud tammidega. Madalaim looduslik punkt Hollandis asub merepinnast 7 meetrit all pool. Holland on peaaegu kogu ulatuses väga tiheda inimasustusega maa. Kõige suurem on rahvastikutihedus Amsterdami ja Rotterdami piirkonnas.

Turismi hooaeg on maist septembrini ning tipphooaeg juulist augusti lõpuni.

Eesti kodanikule on Hollandisse reisimine viisavaba.

Täpsem info tegevuste kohta Hollandis siit

Kui olete Hollandit külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.


lennud.reisiguru.ee Võrdle lennupiletite hindu erinevate pakkujate vahel suunal Tallinn – Amsterdam ››

autod.reisiguru.ee Leia soodne rendiauto siit ››Soodne majutus Hollandis


Uuri hinda!

arutelu


pakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused:

Soodsad lennud Tallinnast: