Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 489€ või 46 € / k
SUUREPÄRASED PAKKUMISED VARAJASE TELLIJA SOODUSTUSEGA EGIPTUSESSE
VAATA LÄHEMALT »
ANTALYA   al. 315€ või 30 € / k
30.04 Türgi "Kõik hinnas" puhkus eriti hea hinnaga
VAATA LÄHEMALT »
TIVAT   al. 179€ või 17 € / k
Viimased kohad Montenegro väljumistele
VAATA LÄHEMALT »
KREETA   al. 229€ või 22 € / k
Viimased kohad Kreeta aprillikuu väljumistele!
VAATA LÄHEMALT »
MITU SIHTKOHTA   al. 245€ või 23 € / k
OSTA REIS VEEBIST
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Holland Holland


Holland


Holland (.nl)

2013.02.01 12:24
Autor: ReisiGuru.ee

Holland, õigema nimega küll Madalmaad, on kuulus oma merelt juurde võetud maa, kanalitevõrgu, tulpide kasvatamise, puukingade, kiiruisutamise, tuuleveskite, punaste laternate tänavate (eriti De Wallen’i) ja maailma ühe suurima sadama – Rotterdami sadama poolest.

Hollandi tulbipõldude piirkond asub Lisse linnas, kus asub maailma suurima sibullillede kollektsiooniga ainulaadne Keukenhofi lilleaed. Lilleaed on avatud vaid kaks kuud aastas. Peenardel õitsevad tuhanded tulbid, nartsissid, hüatsindid. Paviljonides on igal aastal uus kujundus ja uutel teemadel lillekompositsioonid.

Holland

Tulip fields in Zuidschermer, North Holland, The Netherlands. Autor: franzconde

Amsterdami võlu ja sarm on tema kanalid, millest ka hüüdnimi "Põhjamaade Veneetsia". Siin on ka palju kaunite fassaadidega häärbereid, maailmakuulsaid kunstimuuseume ja kaubandustänavaid.

Holland

Canal in Amsterdam. Autor: Fabienkhan

Hollandil on väga rikkalik ajalugu ja huvitav kultuur, mida võib muuhulgas imetleda sealsetes muuseumites (nt Van Gogh muuseum, Rijksmuseum (rahvusmuuseum), Rembrandti majamuuseum, Anne Franki maja), aga ka kõikjal Hollandis leiduvas ajaloolises arhitektuuris. Haagi lähedal asuv Madurodam on ainulaadne miniatuurne 18 tuhandel ruutmeetril asuv ala, mis on mõõtkavas 1:25 ehitatud mudellinn Hollandis asuvatest erinevatest ehitistest.

Holland

Madurodam

Alkmaari ajaloolises linnakeses toimuvad iganädalased juustuturud. Siia on kokku veetud hulgaliselt juustu. Juustukandjad traditsioonilistes valgetes riietes ja õlgkaabudes veavad tuhandeid kilosid juusturattaid kaalukotta. Tõsisest ostlemise kohast on saanud turistidele meelispaik.

Holland

Cheese Market of Alkmaar. Autor: Pecalux

Amsterdamis peab kahtlemata jalutama läbi Punaste Laternate Rajooni. Tänu vanadele ehitistele ja kanalitele on piirkonnal eriline võlu. Samal ajal kutsuvad pubid, kohvikud ja coffeeshopid seal kauem aega veetma. Pidage meeles, et pilte tütarlastest teha ei tohi ning seda teha proovides peavad olema kiired jalad.

Holland

The Red lights district in Amsterdam

Rotterdami sadamalinnas võib lisaks väga tihedale kaubavahetusele näha ka kaasaegseid kõrghooneid ja väga erinevast kaubast tulvil ostukeskusi. Linna kõige tuntumaks vaatamisväärsuseks on kahtlemata kuubiku kujulised majad. Iga kuubiku kujuline maja esindab ühte puud ning kõik koos moodustavad nad kokku metsa. Hollandi põhjaosas Friisimaal elavad hollandlastele kultuurilt lähedased, kuid siiski oma eripärase kultuuriga friisid, keda ei tohiks segamini ajada samuti sealtkandist pärit friisi tõugu lehmadega. Friiside kultuur on kõrvuti hollandlaste endi kultuuriga Hollandi väga oluline turismimagnet.

Holland

Cube Houses in Rotterdam. Autor: Hanselpedia

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Hollandi Euroopa osast üks looduslik objekt (Põhjamere osaks olev Waddenzee) ja seitse kultuurilist objekti (sh 19–20 sajandil ehitatud Amsterdami kaitseliin, Beemsteri polder, Kinderdijk-Elshout’is asuvad 19 tuuleveskit, 17. sajandil ehitatud kanalite ringi piirkond Amsterdamis, endine saar Schokland).

Holland asub Lääne-Euroopas, peamiselt 51. ja 54. põhjalaiuse vahel. Holland, õigema nimetusega Madalmaad, on nimele vastavalt valdavalt tasandikuline maa. Hollandi Euroopa osas on kõrgeim punkt 323 meetri kõrgusel merepinnast. Küllalt oluline osa Hollandist asub merepinnast all pool, olles mere eest kaitstud tammidega. Madalaim looduslik punkt Hollandis asub merepinnast 7 meetrit all pool. Holland on peaaegu kogu ulatuses väga tiheda inimasustusega maa. Kõige suurem on rahvastikutihedus Amsterdami ja Rotterdami piirkonnas.

Turismi hooaeg on maist septembrini ning tipphooaeg juulist augusti lõpuni.

Eesti kodanikule on Hollandisse reisimine viisavaba.

Täpsem info tegevuste kohta Hollandis siit

Kui olete Hollandit külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.


lennud.reisiguru.ee Võrdle lennupiletite hindu erinevate pakkujate vahel suunal Tallinn – Amsterdam ››

autod.reisiguru.ee Leia soodne rendiauto siit ››Soodne majutus Hollandis


Uuri hinda!

arutelu


REIS SIHTKOHTA:
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.