Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
ELAMUSREIS   al. 2 874€ või 94 € / kuus

Avastusreis Birma: alati särav ja naeratav Myanmar

Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 285€ või 9 € / kuus

Sunny Beach Bulgaarias! Hooaja soodsaimad pakkumised valitud hotellidele

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 265€ või 9 € / kuus

Kuldsed Liivad Bulgaarias! Hooaja soodsaimad pakkumised valitud pakettidele

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 239€ või 8 € / kuus

SUVI 2018 hooaeg on alanud suurepäraste hindadega

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
RINGREIS   al. 1 850€ või 61 € / kuus

Hiina Kuldne kolmnurk

» Hiina Kuldse kolmnurga tipphetked: Peking, Xi'an, Shanghai.
Ringreisid.ee
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Malta Mitmekesine Mellieħa Maltal

Mitmekesine Mellieħa Maltal


Malta (.mt)

2017.03.05 09:54
Autor: ReisiGuru.ee

Mellieħa on väike linn (ca 10 tuhat elanikku) Vahemeres asuva Malta saare (246 km2, ca 410 tuhat püsielanikku) edelarannikul. Vaatamata väiksusele on see piirkond, kus on huvitav nii ajaloo ja arheoloogiahuvilistel kui ka rannas olemise nautijatel ja sukeldijatel ning snorgeldajatel.

Mellieħa Maltal” title=

Autor: Kramer96

Mellieħa ilmselt tuntumaks arhitektuurimälestiseks on Mistra patarei (malta keeles Batterija tal-Mistra), mida varem on tuntud Despirasse patarei nime all. See on Mistra lahe ääres asuv suurtükipatarei, mis ehitati 18. sajandil Malta ordu poolt. Kunagi oli ta üks osa Malta saart ümbritsenud rannakindliustustest vööndist. Kaasajal on Mistra patarei kogu Malta kõige paremini säilinud Malta ordu poolt rajatud patarei kuna seal on säilinud kõik olulised originaalsed osad. Alates 2012. aastast on Mistra patareis toimunud restaureerimistööd, millega püütakse kompleksi kunagist hiilgust paremini välja tuua.

Mellieħa Maltal” title=

Allikas: www.wikiwand.com

Mellieħa üheks omanäoliseks arhitektuuriliseks vaatamisväärsuseks on 1647–1649 ehitatud Püha Agatha torn (malta keeles Torri ta' Sant'Agata). See kujutab endast küllaltki suurt nelinurkse põhiplaaniga bastionitega vaatetorni ja on ühtlasi kõige hilisemal ajal ehitatud suur bastionitega torn Maltal. 20. sajandi lõpuks oli torni seisukord halb, kuid 21. sajandi algul toimunud ulatuslikud restaureerimistööd on arhitektuurimäelestise suutnud taastada kogu ilus. 2015 andis TripAdvisor Mellieħa tornile kõrget kvaliteeti tõendava tunnistuse (Certificate of Excellence).

Mellieħa Maltal” title=

Allikas: www.poderesantapia.com

Mellieħa huvitravaks ehitiseks on ka 18 sajandil ehitatud barokk-stiilis Selmuni palee. See on ligikaudselt nelinurkse põhiplaaniga ehitis, mille igas nurgas on nn pseudobastion. Algselt olid hoonel olemas ka nn laskeavad. Tegelikkuses ei ole hoonet aga kunagi sõjalisel otstarbel kasutatud ning hoone kõik militaarsed struktuurid ehitati üksnes esteetilistel eesmärkidel. Hoone üheks eripäraks on ka teisel korrusel kogu hoonet ümbritsev rõdu.

Mellieħa Maltal” title=

Autor: Frank Vincentz

Religioossetest ehitistest on huvitav Mellieħas asuv Neitsi Maarja pühakoda (malta keeles Il-Madonna tal-Mellieħa). Selle ehitamist alustati 16. sajandil, kuid hiljem ehitati korduvalt ümber kuni 17. sajandil saabutas hoone oma tänapäevale lähedase ilme. Kaasajal eksponeeritakse Neitsi Maarja pühakojas muuhulgas laialdaselt maalikunsti.

Mellieħa Maltal” title=

Allikas: www.notescollector.eu

Mellieħa lahe idaserval, Mellieħa kesklinnast ca 1,5 km kaugusel asuv rand, mis on laiemalt tuntud Ghadira nime all, on Malta saare suurim liivarand. Ranna liivase osa pikkus põhjast lõunasse on ca 1 km. Kuna vesi lahes on suhteliselt madal, sobib see rand ideaalselt lastega peredele. Aktiivsema puhkuse harrastajad saavad Mellieħa lahes sõita aga näiteks veesuuskadel.

Mellieħa piirkonna sukeldumis ja snorgeldamiskeskus asub Malta saare äärmises põhjaosas Ċirkewwa sadama lähedal. Sukeldujatele avaneb seal veealune maailm kuni 37 meetri sügavuseni. Seal on olemas veealused looduslikud kaljud, koopad, tunnelid ja võlvid. Ċirkewwas on merepõhjas ka kaks vrakki. Üheks vrakiks on 1958 aastal Ühendkuningriigis ehitatud 40 m pikkune puksiirlaev MV Rozi (kandis esialgu nime Rossmore), mis uputati spetsiaalselt sukeldujate tarbeks 1992. a. 36 m sügavusele. Teine vrakk on patrull-laev P-29 (kandis esialgu nime Boltenhagen), mis ehitati 1970. a. Ida-Saksamaal miinitraaleriks ja müüdi 1997. a. Maltale. See 51,98 m pikk ja 7,12 m lai 2,3 meetrise süvisega merealus veeväljasurvega 361 tonni uputati spetsiaalselt sukeldujate tarbeks 2007. a. 35 m sügavusele (aluse kõrgeim osa asub veepinnast 12 m allpool). MV Rozi kui varem uputatud aluse vrakis on praeguseks ajaks tekkinud rikkalik mereeliustik. Muuhulgas elutsevad seal merikogerlased, meripuuklased, merijunkrud, kardinalahvenlased. P-29 on omaks võtnud aga muuhulgas merikuklased ja kalmaarid.

Kui olete Maltal asuvat Mellieħa piirkonda külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


pakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused:

Soodsad lennud Tallinnast: